Elon Musk’ın Twitter başkanı olarak ilk günü tamamen sağcı hesaplara yardım etmekle ilgiliydi.

Elon Musk, dünya çapında yaklaşık 400 milyon kullanıcısı olan bir sosyal medya platformu olan Twitter’da 44 milyar dolar harcadı. Peki, onun ilk gün öncelikleri neler? Görünüşe göre, isimsiz bir sağcı trolün geçen gün nasıl 1.200 takipçi kaybettiklerine dair şikayetini araştırıyorlar. Perşembe gecesi geç saatlerde, anlaşma nihayet gerçekleşti Mühürlü Elon Musk ve Twitter arasında, Musk’ın platformu […]

Elon Musk’ın Twitter başkanı olarak ilk günü tamamen sağcı hesaplara yardım etmekle ilgiliydi.

Elon Musk, dünya çapında yaklaşık 400 milyon kullanıcısı olan bir sosyal medya platformu olan Twitter’da 44 milyar dolar harcadı.

Peki, onun ilk gün öncelikleri neler? Görünüşe göre, isimsiz bir sağcı trolün geçen gün nasıl 1.200 takipçi kaybettiklerine dair şikayetini araştırıyorlar.

Perşembe gecesi geç saatlerde, anlaşma nihayet gerçekleşti Mühürlü Elon Musk ve Twitter arasında, Musk’ın platformu satın almak için fazladan ödeme yapması ve özel olarak almasıyla sonuçlanan aylarca süren bir destan sona erdi.

AYRICA BAKINIZ:

Elon Musk resmi olarak Twitter’ı satın aldı (gerçekten)

Musk, dün gece sahiplik değişikliğini bir tweet ile duyurmak için Twitter’a gitti.

Musk, “kuş serbest kaldı” diye yazdı.

Elon Musk, müşteri destek temsilcisi

Twitter’ın yeni sahibi olarak başka bir kullanıcıya ilk yanıtı olan bir sonraki tweet’i, Trump askıya alınmadan önce eski başkan Donald Trump tarafından sık sık retweetlenen bir kullanıcı olan anonim sağcı Twitter kullanıcısına “@catturd2” yanıtıydı. Ocak 2021’de platformdan.

bu cıvıldamak Musk’ın yanıtladığı yanıt, @catturd2’den “hala Shadow yasaklı, hayalet yasaklı, arama yasaklı ve Twitter bugün – her zamanki gibi – 1200 takipçiyi kaldırdığını” söyleyen bir şikayetti.

@catturd2’nin 850.000’den fazla takipçisi olduğunu ve tweet’inin on binlerce beğeni aldığını belirtmekte fayda var. önceki Musk buna cevap bile verdi. Bunlar, onu Twitter kullanıcılarının üst kademesine yerleştirecek ve Twitter tarafından zulme uğradığı iddialarını oldukça saçma hale getirecek devasa rakamlar.

Bununla birlikte, Musk kişisel olarak uzandı.

“Bugün daha fazla kazacağım” cevap verdi Misk.

Musk’ın yanıtından sonra, @catturd2 çabucak yanıt verdi: binlerce takipçi kazandı ve bunu sağlayan değişiklikleri hızlı bir şekilde yapması için Twitter’ın yeni sahibine tebeşirle gönderdi. Mantıklı düşünen kişiler, @catturd2’nin muhtemelen Musk’ın kendisine yanıt verdiği için takipçi kazandığını ve tüm bunların gerçekleştiği 20 dakikalık zaman aralığında Twitter algoritmasında kapsamlı değişiklikler yapıldığı için değil.

Musk, sosyal medyanın nasıl çalıştığına dair tamamen yanlış anlamalarını gidermek için her etkili sağcı figüre kişisel olarak yanıt verecek mi? Zaman gösterecek.

Musk, Twitter’daki hedeflerinden birinin botları ve sahte hesapları ele geçirmek olacağını söyledi. Ancak soru şu: Bu hesapları nasıl kaldıracak? olmadan Twitter’ın @catturd2s kızdırmak? Platformdaki (ve siyasi bölünmedeki) herkesin en az birkaç sahte takipçisi var. Ve hesap ne kadar büyükse, o kadar fazla sahte takipçisi olur. Musk planını uygularsa, @catturd2 gibi hesaplar yüz binlerce kişinin kaldırılmasından kesinlikle onu suçlayacaktır. sahte takipçi Musk o zaman sağcı hesaplardan gelen saldırılara nasıl yanıt verecek?

Elon Musk, Elon Musk sorununu çözmeli

Ancak Musk’ın aslında ilgilenmesi gereken daha acil bir sorunu var: kendisi.

Perşembe sabahı erken saatlerde Elon Musk, Musk’ın Twitter versiyonunda pazarlamalarına devam etme konusundaki endişelerini dile getiren Twitter reklamverenlerine bir tweet attı. Twitter’ın “herkes için özgür bir cehennem” olmasına izin vermeyeceğini iddia ederek korkularını yatıştırmaya çalıştı ve planlarının sosyal medyanın partizan yankı odalarına bölüneceği korkularına bir yanıt olduğunu söyledi.

AYRICA BAKINIZ:

Elon Musk, Twitter’ı 44 milyar dolara satın aldı, bu yüzden kullanıcıları şimdi ayrılmak veya değerini kaybetmek istiyor

Ancak Elon Musk’ın kendisi de açıkça sağcı bir yankı odasında. Musk’ın kişisel metinlerOrijinal Twitter davası sürecinin bir parçası olarak serbest bırakılan , bazı sağcı partizanlarla mesajlaştığını gösteriyor, hatta bazıları mevcut Cumhuriyetçi kongre adaylarını işe almasını tavsiye ediyor.

Musk’ın mahkemeye sunduğu metinlerden derlenen bir başka ilginç konuşma, iddiaya göre bir kişiyle ilgili. eski karısı Talulah Riley. İkili, transları yanlış cinsiyetlendiren muhafazakar (kendini ilan eden) bir parodi web sitesinin Twitter’ın askıya alınması hakkında konuşuyorlardı, o sırada Twitter’ın kurallarını ihlal eden bir hesap.

Musk’ın kontağı ona, “Lütfen uyanıklıkla savaşmak için bir şeyler yap,” diye yalvardı.

Kendi kişisel sağcı yankı odası

Musk açıkça sağcılarla çevrili.

AYRICA BAKINIZ:

Demek Twitter’dan ayrılmak istiyorsun: Bir sağlıklı yaşam planı

Ve sağcı bir kullanıcının takipçi sayısını araştırmaya yönelik ilk girişimi de bir kereye mahsus değildi. @catturd2’ye yanıt verdikten kısa bir süre sonra, sıradaki cevap vermek Kanada’daki sansür endişeleriyle ilgili yardım arayan Canada Proud adlı sağcı bir kuruluşa ait bir Twitter hesabınaydı.

Muhafazakar aktivistlerin düşündüğünün aksine, Big Tech solcu bir ütopya değil. Aslında tamamen hakka aittir. Bunlar yüne boyanmış kapitalistler. Twitter yönetim kurulu, Musk’ı, kendi kişisel maaş günlerine çalışanlarının geçim kaynaklarından daha fazla değer verdiği için, şirketi satın almak için yaptığı yasal anlaşmaya uymaya zorlamak için kelimenin tam anlamıyla dava açtı. (Unutmayın: Musk’ın büyük işten çıkarmalar için planları var.) Twitter’ın yöneticileri milyonlarca dolarla çekip gidiyor ödemeler Musk’ın işten çıkarmayı planladığı çalışanlar ise bir sonraki maaş çekleri için endişelenmek zorunda kalacak.

Ve işlerin sadece iş tarafında da değil. Sosyal medya şirketlerinin özellikle sağcı kullanıcılara boyun eğme geçmişi var. Örneğin Mark Zuckerberg, Facebook’ta yanlış bilgi yaymaları için özel muamele gördükleri için sağcı etkileyicileri kızdırmaktan o kadar korkuyordu ki.

Musk’ın gerçek niyetinin nerede yattığını bariz bir şekilde ortaya koymaktan çekinmemesi dikkate değer.

AYRICA BAKINIZ:

Hayır, Musk muhtemelen Twitter’ın %75’ini kovmayacak. Yine de endişelenmeliyiz.

Musk şu anda Twitter’dan sorumlu olabilir, ancak yine de güçlü bir gruba borçludur: Reklamcılar. Sonuçta, kredilerini geri ödemesi ve yatırımcılarını bir şekilde memnun etmesi gerekiyor. Belki de kendi tavsiyesini alıp yankı odasından çıkması akıllıca olur.

Ya da belki sağcı sosyal medya bağımlıları için kişisel bir sosyal medya konsiyerj hizmeti olarak yeni mesleğine devam edebilir. Twitter, muhafazakar medyanın cezbeden aynı reklamcıları muhtemelen hala araştırabilir: MyPillow ve altın sikke satıcıları. Elbette bu gelir 44 milyar dolarlık satın almaya değecek.

Teknory