En İyi Minecraft Köylü İşleri

Minecraft köyleri, oyundaki toplama ve işçiliğin genellikle yalnız hayatından bir mola yaratır. Daha da iyisi, bir köydeki NPC’lerin işleri olabilir, bu da onlara envanter ve daha iyi kaynaklar için bir oyuncuyla ticaret yapma yeteneği verir. Bir köyün yakınına kurarsanız daha keyifli bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz. İşte Minecraft köylülerine yönelik işler ve bunları kendi avantajınıza nasıl […]

En İyi Minecraft Köylü İşleri

Minecraft köyleri, oyundaki toplama ve işçiliğin genellikle yalnız hayatından bir mola yaratır. Daha da iyisi, bir köydeki NPC’lerin işleri olabilir, bu da onlara envanter ve daha iyi kaynaklar için bir oyuncuyla ticaret yapma yeteneği verir. Bir köyün yakınına kurarsanız daha keyifli bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz.

İşte Minecraft köylülerine yönelik işler ve bunları kendi avantajınıza nasıl kullanacağınız hakkında bilmeniz gerekenler.

Tüm Köylü İşleri ve Yaptıkları

Nasıl iş aldıklarını doğrudan etkileyen üç yetişkin Minecraft köylüsü kategorisi vardır:

  • aptallar – Budalanın işi aslında işe yaramaz olmaktır. Diğer köylülerin aksine, ahmaklar iş değiştiremezler. Nitwit’leri diğer köylülerden yeşil cüppeleriyle kolayca ayırt edebilirsiniz. Budalalar iş değeri sağlamasa da yine de üreyebilirler.
  • İşsiz – Bir işleri yok ama Minecraft köyünde bir iş bulabilirler. Bu köylüler, hak iddia edecek bir blok arayarak ortalıkta dolaşıyor. İşsiz bir köylüye iş sağlamak için bir hizmet bloğu oluşturmanız ve onu yanlarına taşımanız gerekir.
  • çalışan – Minecraft köyünde farklı hizmetler sağlamaya aktif olarak katılıyorlar. İstihdam edilenler ayrıca 13 farklı işe ayrılmıştır. İstihdam edilen ancak oyuncuyla ticaret yapmamış bir köylü, hizmet bloğunu kırarak da işsiz bırakılabilir.

Bir Minecraft köylüsünün alabileceği 13 resmi iş vardır, bu da bir köylünün 15 statüden birine sahip olabileceği anlamına gelir (yalnızca biri kalıcıdır). Çalışan köylüler için her bir iş, neleri sağlayabilecekleri ve bir köyde bir meslek oluşturmak için hangi fayda bloklarına ihtiyacınız olduğu hakkında daha fazla ayrıntı burada.

1. Çiftçi

Çiftçiler, mevcut bir köyün içinde nispeten yaygındır.

Çiftçiler, yüksek doygunlukta yiyecek ve yiyecek ve iksirler için malzemeler sağlayabilir. Bir çiftçi, seviyelerine göre size kek, turta, kurabiye, elma ve güveç satabilir. Güveç, sürpriz bir buff veya debuff ile birlikte gelir. Üst düzey çiftçiler size parıldayan kavun dilimleri (iksirler için kullanılır) ve altın havuçlar (en iyi yiyeceklerden biri) sunacak.

Bir çiftçiyle ticarete başlamak istiyorsanız, zümrüt almak için buğdayı veya ekmek almak için zümrüt kullanabilirsiniz.

Çiftçiler, bonemeal oluşturmak için kullanabileceğiniz bir kompost bloğu tarafından bulunabilir. Bu nedenle işsiz bir köylünün yanına kompost makinesi atarak köyde bir çiftçi oluşturabilirsiniz.

2. Kasap

Kasaplar, yiyecek maddelerini eritmek için kullanabileceğiniz sigara içen tarafından bulunur. Normal bir fırının iki katı kadar hızlıdır.

Kasaplar, nadiren bulunan pişmiş et sağlayabilir. Ayrıca kasaptan tavşan yahnisi, pişmiş domuz pirzolası ve pişmiş tavuk (evcilleştirilmiş kurtları iyileştirmek ve onları yetiştirmek için kullanılabilir) satın alabilirsiniz.

Taze et (tavşan, tavuk veya domuzdan) satarak bir kasapla ticarete başlayabilirsiniz. Yakın bir köyde kasabınız varsa, fazla bakım gerektirmeyen küçük bir tavuk çiftliği büyük bir sermaye kaynağı olabilir.

3. Silah Ustası

Silah ustaları, bir Minecraft köyünde en hoş karşılanan işlerden biridir. Hızlı koşarken tercih edilen silah ustası sandıklarıyla tanınırlar ve mineraller ve silahlar gibi harika başlangıç ​​öğeleri sunarlar.

Silah ustaları daha yüksek seviyede demir baltalar, büyülü demir kılıçlar, çanlar ve büyülü elmas silahlar satarlar.

Bir silah ustasıyla ticaret yapmak için silah almak için zümrütlere ihtiyacınız var. Onlardan kömür, demir külçe, çakmaktaşı ve elmas ile zümrüt satın alabilirsiniz.

Silah ustalarının, öğeleri onarmak veya büyüleri kaldırmak için de kullanılabilen bir bileme taşına ihtiyacı vardır.

4. Rahip

Ruhbanlar parıldayan taşlar, büyü şişeleri, Redstone tozu, lapis lazuli ve ender inciler sağlar.

Din adamı ile ticaret yapmak istiyorsanız, zümrüt almak için balık tutarken hurda olarak veya zombilerden ganimet olarak elde edilebilen çürük eti kullanabilirsiniz. Eşyaları daha yüksek seviyelerde satabilirler.

İşsiz bir köylünün yanına bira tezgahı konularak köyde din adamı yapılabilir. Blok, oyunculara sınırlı süreli bir etki veren iksirleri hazırlamak için de kullanışlıdır. Bir Rahip doğal olarak ortaya çıkmazsa, bir bira standı elde etmek için bazı Nether maceralarına ihtiyaç vardır.

5. Zırhçı

Zırhlar köyde yüksek fırında bulunur. Bir yüksek fırın aletleri, ham metalleri, cevherleri ve altın zırhı temel külçe veya külçe haline getirir.

Zırhçılar miğfer, göğüs zırhı, tozluk ve bot gibi demir eşyalar satarlar ve onlardan büyülü elmas eşyalar da satın alabilirsiniz.

Zırhçı ile ticaret yapıyorsanız, seviyelerine bağlı olarak onlara zümrüt karşılığında kömür, demir külçeleri, lav kovaları veya elmaslar verebilirsiniz.

6. Mason

Java Edition’daki Masonlar, Bedrock Edition’daki Stone Masonlara eşdeğerdir.

Masonlar, Minecraft köyündeki taş kesiciye dayanır. Duvarcının şantiye bloğu olmasının yanı sıra, taş kesici, normal bir zanaat istasyonundan daha verimli bir şekilde taş öğeleri işlemek için kullanılabilir.

Duvarcı, damlataş bloklar, tuğlalar, yontulmuş taş tuğlalar, cilalı andezit, cilalı diyorit ve cilalı granit gibi farklı taş türleri yaratır ve sağlar.

Bir duvarcıya, oluşturması nispeten zor olan kil topları satarak veya zümrüt karşılığında tuğla satın alarak seviye atlayabilirsiniz.

Uzman düzeyinde, herhangi bir renkli pişmiş toprak (kötü arazi biyomlarında bulunur) veya sırlı pişmiş toprak için zümrüt ticareti yapabilirsiniz. Kil eriterek de pişmiş toprak elde edebilirsiniz. Usta seviyesinde, zümrüt karşılığında kuvars sütunlar ve kuvars bloklar alabilirsiniz.

7. Fletcher

Fletcher’lar köyde nadiren bulunur ve bir fletching masası gerektirir. Çoğu iş bloğundan farklı olarak, tüy alma masası oyuncu tarafından kullanılamaz, bu da onu yalnızca bir köy içinde kullanışlı kılar.

Fletcher’lar ok bileşenleri (çakmaktaşı, çubuklar ve tüyler) ticareti yapar ve oklar, çakmaktaşı, yaylar ve tatar yaylarının yanı sıra büyülü yaylar ve tatar yayları sağlar.

Ayrıca usta okçulardan uçlu oklar da alabilirsiniz. Uçlu oklar, bir oyuncuya veya bir çeteye vururken bir iksir etkisi yaratır. Bunların her zaman olumsuz etkiler olmadığını, bu nedenle avlanmada kullanımlarının sınırlı olabileceğini unutmayın.

8. Haritacı

Haritacılar, oyunda gizli hazineleri, anıtları ve konakları bulmalarına yardımcı olarak oyuncunun işine yarar.

Haritacılar okyanus kaşif haritaları, ormanlık kaşif haritaları, pankartlar ve öğe çerçeveleri satarlar. Hazine haritaları gemi enkazlarında ve su altı kalıntılarında oluşur. Acemi düzeyinde, bir haritacıyla bir zümrüt için iki düzine kağıt takas edebilir veya yedi zümrüt için boş bir harita satın alabilirsiniz.

Haritacılar, haritacının iş bloğu sitesi olmasının yanı sıra haritaları kilitlemek, haritaları klonlamak ve uzaklaştırmak için kullanılabilen haritacılık masasında bulunur.

9. Alet Ustası

Alet ustaları köyde evlerinde doğal olarak bulunan demircilik masalarının yanında bulunur.

Alet ustaları, büyülü madencilik ve toplama ekipmanları – kürekler, kazmalar, baltalar ve çapalar – satarlar. Daha yüksek seviyelerde, elmas ve büyülüdürler.

Zümrüt karşılığında taş eşyalar veya büyülü teçhizat alabilir veya alet ustasından kömür kullanarak bir zümrüt satın alabilirsiniz.

10. Kütüphaneci

Kütüphaneci, çok oyunculu modda birkaç oyuncu için kitap depolamak için de kullanılan bir kürsüde bulunur.

Bir kütüphaneci zümrüt karşılığında saat, fener, pusula, yaka kartı, cam ve kitaplık verir. Ayrıca oyuncuların bir örs bloğu kullanarak belirli bazı öğelere büyü eklemesine izin veren büyülü kitaplar da sağlarlar.

Bir kalfalık kütüphanecisi, büyülü bir kitap karşılığında bir mürekkep kesesini takas edebilir veya bir zümrüt karşılığında bir bardak alabilir.

11. Balıkçılar

Balıkçının hizmet bloğu namluda. Minecraft köyündeki varil, depolama için kullanılır ve sandığa benzer.

Balıkçılar size önceden pişirilmiş farklı türde balıklar sunacak veya sizden çiğ balık alacak. Ayrıca bir zümrüt karşılığında onlardan tam bir kova morina satın alabilirsiniz.

Fıçıda genellikle bir kamp ateşi vardır ve zümrüt karşılığında ek kamp ateşi satabilirler. Balıkçıların sunabileceği başka bir şey de büyülü bir oltadır.

12. Çoban

Çobanlar, diğer tüm Minecraft köylü işlerinden farklıdır çünkü yalnızca bir hayatta kalma öğesi sunarlar: yatak ve yalnızca daha yüksek seviyede.

Erken oyunda bir çobanın ana faydası, demir kullanmadan makas almaktır. Makaslar, koyunları öldürmeden yün elde edebilir ve size ileride kullanmak üzere sabit bir yün kaynağı sağlar.

Ayrıca tablo, her renk yatak, renkli halı, boş afiş, makas ve dekorasyon için kullanılan boyalı yün ticareti yapıyorlar. Karşılığında onlara zümrüt, herhangi bir renkte boya veya yün verebilirsiniz.

Çobanlar, oyun içi düzenleyici kullanılarak pankartlara olağanüstü desenler çizilebilen tezgahta bulunur. Çoğu oyuncu, boyama yönlerinden dolayı genellikle çobandan çok yardımcı program bloğuyla ilgilenir.

13. Derici

Leatherworks, özellikle kullanışlı olmayan ancak başlangıç ​​için iyi olan deri zırh sağlar.

Usta seviyesinde zümrüt karşılığında at eyeri ve deri şapka alabilirsiniz. Öte yandan, bir acemi bir zümrüt için deri ticareti yapabilir.

Deri işçisi kazanda bulunur. Kazan su, kar veya lav depolayabilir ve ayrıca boyalı su ve iksirleri de tutabilir. Kazanlar, karayla çevrili köylerde yağmur suyunu toplamak için de yararlı olabilir.

Minecraft Köylüleri ile Ticaret

Bir Minecraft köyündeki ana ticaret ürünü bir zümrüttür. Zümrütleri oyunda bulmak oldukça kolaydır, eğer yeterince keskinseniz ve çıkarılabilirler. Çalışan köylülere sırayla meslekleriyle ilgili temel eşyaları verirseniz size bir zümrüt verecekler.

Minecraft köylü işlerinden hiçbiri tarafından satılmayan nadir bir metaya ihtiyacınız varsa, gezgin tüccarlar arayabilirsiniz. Teknik olarak, gezgin tüccarlar Minecraft köyünün üyeleri olarak kabul edilmez, ancak birinin yakınında doğabilirler.

Köylüler gibi davranırlar ve oyuncuyla ticaret yapabilirler. Takas edilecek kesin bir ürün listeleri yoktur ve yumurtlama blokları genellikle 48 blokluk bir yarıçapla sınırlıdır. Bu, 48 bloktan oluşan her parçanın içinde bir tüccar olabileceği anlamına gelir.

SSS

Minecraft işleri Bedrock sürümü ve Minecraft Java’da aynı mıdır?

Evet, Minecraft köylü işleri hem Bedrock sürümlerinde hem de Minecraft Java’da aynıdır.

Minecraft köylülerine işler nasıl atanır?

Minecraft köylülerine, kendilerine yakın olan hizmet bloğuna bağlı olarak işler atanır.

İşimiz Bitti

Yukarıda listelenen 13 Minecraft köylü işi, hem Java Sürümünde hem de Bedrock Sürümünde mevcuttur. Minecraft köylü işleri ve ne yaptıkları hakkında bazı bilgiler edindiğinizi umuyoruz.

Minecraft köylüleriyle nasıl başa çıkmayı tercih edersiniz? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow