Ertesi Gün: Elon Musk artık Twitter’ın sahibi

Elon Musk’ın Nisan ayında şirketi 44 milyar dolara satın almayı teklif etmesinden bu yana Twitter’ı saran aylarca süren bir hukuk mücadelesinden sonra anlaşma yapıldı ve Musk şimdiden değişikliklere başladı. Twitter’ın liderliğini eleştiren Musk, CEO Parag Agrawal ve Finans Direktörü Ned Segal’in yanı sıra birkaç üst düzey yöneticiyi görevden aldı. Ayrıca, çalışanlara kesintilerin yüzde 75 kadar […]

Ertesi Gün: Elon Musk artık Twitter’ın sahibi

Elon Musk’ın Nisan ayında şirketi 44 milyar dolara satın almayı teklif etmesinden bu yana Twitter’ı saran aylarca süren bir hukuk mücadelesinden sonra anlaşma yapıldı ve Musk şimdiden değişikliklere başladı. Twitter’ın liderliğini eleştiren Musk, CEO Parag Agrawal ve Finans Direktörü Ned Segal’in yanı sıra birkaç üst düzey yöneticiyi görevden aldı. Ayrıca, çalışanlara kesintilerin yüzde 75 kadar yüksek olmayacağını söylemesine rağmen, daha fazla personelin gitmesine izin vermesi muhtemeldir.

Musk, bu hafta Twitter’ın San Francisco merkezinde çalışanlarla buluştuğu yerde vakit geçirdi. Bloomberg Twitter’ın kodunu “değerlendirmek” için bazı Tesla mühendislerini getirdiğini bildirdi. Yeni sahip, kullanıcıların Twitter’ın ne önerdiğini daha iyi anlayabilmeleri için denetleme kurallarını gevşetmek ve hatta sosyal ağı “açık kaynak” yapmak istiyor. Daha uzun vadede Musk, Twitter’ı “her şey uygulamasıÇin’deki WeChat’e benzer ve hatta tweet yerleştirmeleri için şirketlerden ücret alma olasılığı.

– Mat Smith

Sabah Sonrası sadece bir haber bülteni değil, aynı zamanda günlük bir podcast. Pazartesiden Cumaya kadar günlük sesli brifinglerimizi şuradan alın: hemen abone ol.

Kaçırmış olabileceğiniz en büyük hikayeler

Bu değil.

TMA

Engadget

5G’li Surface Pro 9, Microsoft’un on yıl önce piyasaya sürülen orijinal Surface olan ilk tabletlerinden bu yana bazı dersler aldığını açıkça ortaya koyuyor. Şirketin en yeni hibriti kusursuz bir şekilde tasarlanmıştır ve hızlı 5G ağlarına bağlanabilir. Ne yazık ki, geçmişin bazı hatalarını da geri alıyor. Bunlar, diğer Surface Pro 9’da bulunan Intel silikonu kadar iyi olmayan, çip üzerinde özel SQ3 ARM sistemine indirgeniyor. sorunlar ve hayal kırıklığı. Ayrıca daha hızlı Intel modelinden daha pahalıdır.

Okumaya devam et.

Ancak mobil işi hala mükemmel bir üçüncü çeyrek geçirdi.

Samsung, 2022’nin üçüncü çeyreği için 76.78 trilyon Kore wonu (54 milyar $) rekor bir konsolide gelir bildirdi, ancak buna önceki çeyreğe ve yıldan yıla kârda bir düşüş de dahil. Teknoloji devinin işletme karı (10.85 trilyon KRW veya 7.6 milyar $) ikinci çeyreğe göre yüzde 23 düştü. Bunun nedeni, bileşen işine daha az talepti, ancak şirketin telefon ve ağlar kolu, her ikisi de katlanabilir öncekilerden daha güçlü bir büyüme gösteren Galaxy Z Fold 4 ve Z Flip 4 satışlarına atfedilen harika bir çeyrek geçirdi.

Okumaya devam et.

Reklamları şimdilik durdurdu.

25 Ekim’de Apple, App Store’da, özellikle “Bugün” sekmesinde ve uygulama listelerinin altında daha fazla reklam göstermeye başladı. O zamandan beri, birden fazla geliştirici, uygulamalarıyla hiçbir ilgileri olmadığında, listelerinin “Ayrıca Beğenebilirsiniz” bölümünde kumar reklamları görmekten şikayet etti. Apple anlattı MacSöylentiler “App Store ürün sayfalarında kumar ve diğer birkaç kategoriyle ilgili reklamları duraklattığını” söyledi.

Okumaya devam et.

Bu, InSight’ın kapanmadan önceki son büyük başarısı olabilir.

Araştırmacılar, 24 Aralık 2021’de Mars’ın Amazonis Planitia bölgesindeki arazi aracı tarafından tespit edilen bir depremin aslında bir meteoroid etkisi olduğunu öğrendi – herhangi bir görev gezegende ilk kez bir krater oluşumuna tanık oldu. Göktaşının 16 ila 39 fit uzunluğunda olduğuna inanılıyor. Dünya’nın göklerinde yanacaktı, ancak Mars’ın ekstra ince atmosferinden kurtulacak kadar büyüktü.

Okumaya devam et.

Ve ‘Sonic Prime’a ilk bakışımız.

TMA

Netflix

Netflix’in akış hizmetine gelen animasyonlu Sonic the Hedgehog serisi hakkında tweet atmasından (ve silmesinden) neredeyse iki yıl sonra, gösterinin bir çıkış tarihi var. Sezon bir sonik Başbakan 15 Aralık’ta platforma çıkacak. İlk sezon 24 bölümden oluşacak. Netflix ayrıca bir tweet attı. Tanıtım dizi için.

Okumaya devam et.

Toplumsal ve altyapı revizyonlarının gerekli olduğunu söylüyor.

Birleşmiş Milletler, mevcut politikalara göre, gezegenin Paris Anlaşması’nın küresel sıcaklıklardaki artışı 1,5 santigrat derecenin altında tutma hedefinin çok gerisinde kaldığına dair bir başka sert uyarı yayınladı. Bilim adamlarının sıcak hava dalgaları, kuraklıklar ve tropik fırtınalar gibi aşırı, yaşamı tehdit eden hava olaylarını hafifletmek için altında kalmamız gerektiğini söylediği eşik budur. Açıklamada, “1.5C’ye giden güvenilir bir yol bulunmadığı” belirtildi. Emisyon Açığı Raporunun 13. baskısı, büyük değişikliklerin gerekli olduğunu yineliyor. Gıda ve finans sistemleri ile birlikte elektrik arzı, sanayi, ulaşım ve binalar için gerekli eylemleri ortaya koydu. Rapor, 2030 yılına kadar sera gazı emisyonlarını yüzde 45 daha azaltmamız gerektiğini belirtti.

Okumaya devam et.

Engadget tarafından önerilen tüm ürünler, ana şirketimizden bağımsız editör ekibimiz tarafından seçilir. Hikayelerimizden bazıları bağlı kuruluş bağlantıları içerir. Bu bağlantılardan biri aracılığıyla bir şey satın alırsanız, bir ortaklık komisyonu kazanabiliriz. Tüm fiyatlar yayınlandığı tarihte doğrudur.

Teknory