Eski PC oyun anılarımı yeniden yaşamak için Galaxy Z Fold 4’ü kullandım

Samsung Galaxy Z Fold 4 muhteşem bir 2’si 1 arada cihazdır. Yetenekli bir akıllı telefon olarak kolayca faturalandırılır, ancak katlanabilir aynı zamanda bir Android tablet olarak da kullanılabilir. Üstün bir üretkenlik cihazı olarak hizmet eder ve herhangi bir Android cihazının kullanabileceği en yeni ve en güçlü donanımı içerir. Bununla birlikte, dahili özelliklerine rağmen, Galaxy Z …

Eski PC oyun anılarımı yeniden yaşamak için Galaxy Z Fold 4’ü kullandım

Samsung Galaxy Z Fold 4 muhteşem bir 2’si 1 arada cihazdır. Yetenekli bir akıllı telefon olarak kolayca faturalandırılır, ancak katlanabilir aynı zamanda bir Android tablet olarak da kullanılabilir. Üstün bir üretkenlik cihazı olarak hizmet eder ve herhangi bir Android cihazının kullanabileceği en yeni ve en güçlü donanımı içerir. Bununla birlikte, dahili özelliklerine rağmen, Galaxy Z Fold 4, mobil oyuncuların kapsamı dışında tutulmuştur.

Galaxy Z Fold 4’te oyun oynamanın en büyük zorluğu ekran boyutu. Her iki ekranın oranlarının görünümü – en azından söylemek gerekirse – olağandışıdır ve bu da çok sayıda uyumluluk veya kırpma sorununa neden olabilir. Ancak bu sorunun çözümü de Galaxy Z Fold 4’te yatıyor. Bu oyunları daha küçük bir ekranda oynamak yerine daha büyük bir ekrana aktararak keyfini çıkartıyoruz.

Klavye ve fare ile Samsung Galaxy Z Fold 4 oyun.
Tushar Mehta/Dijital Trendler

Kurulum, olmasını istediğiniz kadar basit veya karmaşık olabilir. Tüm temelleri kapalı tutmayı sevdiğim için, içgüdüsel olarak bazı süslü ekipmanlara güvenmeye yönlendirildim. Kurulumum şunları içerir:

Galaxy Z Fold 4 oyun kurulumum

Bu minyatür oyun kurulumunun kalbinde güçlü bir USB Type-C yuvası bulunur. Bunun için kullandığımız . Ugreen yerleştirme istasyonu, biri 8K çözünürlükte, bir DisplayLink sertifikalı DisplayPort konektörü, bir Gigabit Ethernet bağlantı noktası, birden çok USB Gen 3.2 Tip-A ve Type-C bağlantı noktası ve bir 3.5 dahil olmak üzere iki HDMI çıkışına sahip olduğundan bu kurulum için idealdir. mm ses jakı. Bu bağlantı noktalarının tümü, bize ilkel bir masaüstü kurulumunun bağlantı seçeneklerini sunmak için birleşir.

DisplayLink, gigabit Ethernet, USB bağlantı noktasına sahip Ugreen USB Type-C Dock.
Tushar Mehta/Dijital Trendler

Yardımcı program için aşağıdakileri kullanıyorum:

  • HDMI bağlantı noktası yerine DisplayPort, çünkü ilki daha akıcı, gecikmesiz bir deneyim sunar – özellikle ekranı 4K (3840×2160) çözünürlükte yayınlarken.
  • Çevrimiçi oyunlar oynarken daha hızlı ping için Ethernet bağlantı noktası.
  • Güç tüketimini ortadan kaldırmak için şarj cihazını takmak için USB Type-C bağlantı noktası.
  • Klavye ve fareyi takmak için USB Type-A bağlantı noktaları. Gecikmeyi bir dereceye kadar artırabilecek farklı cihazlar arasında geçişi kolaylaştırmak için bir Bluetooth klavye ve fare kullanıyorum.
  • Bluetooth kulaklığa kıyasla ses gecikmesini azaltmak için 3,5 mm kulaklık jakı.

Ayrıca daha az titiz bir USB Type-C yuvası da kullanabilir veya bir ve diğer çevre birimlerini Bluetooth üzerinden bağlama. Bu daha basit bir kurulum olabilir, ancak yüksek tempolu oyunlar oynarken dezavantajlı olabilecek bir miktar gecikmeye neden olabilir.

Ugreen yuvasının yanı sıra 27 inç LG 4K HDR monitör kullanıyorum. TV, projektör veya PC monitörü dahil olmak üzere herhangi bir büyük ekranı kullanabilirsiniz. Tercihen DisplayPort destekli bir şey kullanmanızı öneririm, ancak kurulumun çalışması için bu gerekli bir gereklilik değildir.

Galaxy Z Fold 4'ün önünde mekanik bir klavye.
Tushar Mehta/Dijital Trendler

Donanıma ek olarak, kullanıyorum Panda Faresi Profesyonel Ekrana dokunmadan oyun oynayabilmem için klavye ve fare kontrollerini eşlememe izin veren uygulama. ADB’li bir PC veya Mac kullanarak uygulamayı diğer uygulamalar üzerinde görüntülemek için yetkilendirmeniz ve uygulamayı etkinleştirmeniz gerekir. Uygulama ücretlidir, ancak aşağıdakiler gibi bazı ücretsiz alternatifler de bulabilirsiniz: Mantis Oyun Kumandası Pro. Kurulumun karmaşıklığı uygulamaya göre farklılık gösterebilir, ancak çevrimiçi eğiticileri kolayca bulabilirsiniz.

Uygulama DeX modunda çalışabilse de, klavye ve fare kontrollerini çok etkili bir şekilde değiştiremeyebilir. Sonuç olarak, uygulama birden çok kez çökebilir, bu yüzden Galaxy Z Fold 4’ün ekranını monitöre aktardım.

oynadığım oyunlar

Kurulum, klavye ve fare kullanarak herhangi bir oyunu oynamama izin verse de, PC sürümleri tarafından popüler hale getirilen ve sonunda Android’e taşınan üç klasiği oynamayı seçtim. Oyun seçimi şunları içerir:

  • Minecraft
  • GTA San Andreas
  • Call of Duty: Mobil

Panda Mouse Pro’yu kullanarak klavye ve fare kontrollerini eşledim. GTA ve COD: Mobil. Bu sırada, Minecraft doğal olarak klavye ve fare girişini destekler ve herhangi bir ek adım gerekli değildir. Diğer tüm arayüz özellikleri, dokunmatik kontrolleri değiştirmek için fare kullanılarak değiştirilebilir.

Samsung’un DeX ve ekran yansıtma seçeneklerinin doğası gereği akıllı telefon tarafından desteklenen en yüksek çözünürlükle (Galaxy Z Fold 4’ün kasasında 1440p) sınırlı olduğu belirtilmelidir. Daha yüksek ekran çözünürlüğü (burada 4K) olabilir kilidi açıldı yükleyerek MultiStar modülü Samsung’da İyi Kilit uygulama.

Peki, oyun deneyimi nasıl?

Galaxy Z Fold 4’ün ekranını daha büyük bir ekrana aktarmaya güvendiğim için, özellikle geniş ekran bir monitör kullanıyorsanız, dar 5:4 en boy oranı rahatsız edici gelebilir. Aşağıdaki fotoğrafta gördüğünüz standart bir 16:9 monitör kullanıyorum. DeX modunda amaçlandığı gibi çalışmayan tuş eşleme yazılımı nedeniyle sınırlama bizi zorluyor. Ancak bunun dışında hiçbir şey, geleneksel bir bilgisayarda yaptığınız gibi oyunları çalıştırmak için bir klavye ve fare kullanmanızı engelleyemez. Oyunlar herhangi bir sınırlama olmaksızın akıcı bir şekilde çalışır.

Klavye, fare ve USB Type C yerleştirme istasyonu ile Samsung Galaxy Z Fold 4 oyun.
Tushar Mehta/Dijital Trendler

Ethernet, 5GHz Wi-Fi ağı üzerinden çevrimiçi ping’i 30 ms’den LAN üzerinden 3-5 ms’ye düşürdüğü için kurulum için gerçekten kullanışlı bir eklentidir. Daha düşük ping, yanıtların daha hızlı kaydedilmesini sağlar ve çevrimiçi çok oyunculu oyunlarda son derece kullanışlıdır.

Bir USB veya Bluetooth gamepad’iniz varsa, bu kurulumla yerleşik denetleyici desteği ile oyun oynayabilirsiniz. Oyun listesi, aşağıdakiler gibi popüler oyunları içerir: asfalt 9, Gerçek Yarış 3, brawlhalla, vb. oyun konsolu benzeri bir düzenlemede kablosuz olarak keyfini çıkarabilir. Bu kurulumu optimize etmek için biraz daha zaman harcamak istiyorsanız, Nintendo Wii, PlayStation Portable (PSP), GameBoy, GameBoy Color ve GameBoy Advanced için tasarlanmış eski denetleyici oyunlarını aşağıdaki gibi bir emülatör kullanarak yükleyebilirsiniz. Hepsi Bir Arada Emülatör.

Oyun PC’niz daha iyi dikkat edin

Klavye ve fare ile Samsung Galaxy Z Fold 4 oyun.
Tushar Mehta/Dijital Trendler

Bu deneyimi tam teşekküllü bir oyun bilgisayarı deneyimiyle karşılaştırmak uygun olmasa da, Snapdragon 8+ Gen 1, çapraz platform oyunları düşünüldüğünde kesinlikle Galaxy Z Fold 4’ü ARM tabanlı Windows makinelerine layık bir rakip haline getiriyor. Bu deneyimi benzersiz bir şekilde eğlenceli kılan şey, gayretli oyun yayıncılarının çabaları sayesinde Android’e taşınan Windows oyunlarını oynama yeteneğidir.

Bu kurulum, gerçek bir donanım olmadan aynı yüksek yoğunluklu oyunların keyfini çıkarmanıza izin veren Nvidia GeForce gibi bulut oyun platformları için bile çok uygundur. Kullandığım Ugreen yerleştirme istasyonundaki Gigabit Ethernet, süper hızlı yükleme ve kolayca kapatılabilir bir gecikme için uygundur.

Bununla birlikte bir monitör kullanmak istemeseniz bile, bu düzenlemenin bir avantajı daha var. Oyun ilerlemesi Galaxy Z Fold 4’e kaydedilir ve hiçbirini kaybetme korkusu olmadan devam edebilirsiniz. Hepsini bir araya toplayınca Z Fold 4 şaşırtıcı derecede iyi bir oyun teçhizatı oluyor.

Editörün Önerileri


Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow