Evan Peters, role hazırlanmak için aylarca Jeffrey Dahmer rolünde kaldı

31 Ekim 2022, 18:01 “Kollarıma ağırlıklar koydum… İçinde lift olan karakter ayakkabılarını giydim, onun kotunu, gözlüklerini, her zaman elimde bir sigaram vardı.” Netflix dizisi tartışmalı olsa da, izleyiciler Evan Peters’ın Jeffrey Dahmer’ı canlandırmasının filmde olduğu konusunda hemfikir. Dahmer – Canavar: Jeffrey Dahmer Hikayesi parlaktan başka bir şey değildir. Konuşma tarzından yürüyüşüne kadar Evan harika bir …

Evan Peters, role hazırlanmak için aylarca Jeffrey Dahmer rolünde kaldı

31 Ekim 2022, 18:01

“Kollarıma ağırlıklar koydum… İçinde lift olan karakter ayakkabılarını giydim, onun kotunu, gözlüklerini, her zaman elimde bir sigaram vardı.”

Netflix dizisi tartışmalı olsa da, izleyiciler Evan Peters’ın Jeffrey Dahmer’ı canlandırmasının filmde olduğu konusunda hemfikir. Dahmer – Canavar: Jeffrey Dahmer Hikayesi parlaktan başka bir şey değildir. Konuşma tarzından yürüyüşüne kadar Evan harika bir iş çıkardı. Ve bunu yapması da kolay değildi.

bu Amerikan korku hikayesi aktör daha önce Dahmer’ı canlandırmanın şimdiye kadar üstlendiği en zor rol olduğunu ve katili olabildiğince gerçekçi bir şekilde canlandırabilmek için yapım ekibiyle çok çalıştığını açıklamıştı.

Şimdi, Evan ve ortak yaratıcı Ryan Murphy, Evan’ın Dahmer’ı ekranda canlandırmak için ne kadar ileri gittiğini açıkladılar – ve bu, film için karakterde kalmayı içeriyordu. aylar.

DEVAMINI OKU: Evan Peters, AHS’yi çektikten sonra iyileşmesi 2 yıl sürdü: Cult, Ryan Murphy’yi söyledi

Evan Peters aylarca Jeffrey Dahmer olarak karakterde kaldı

Evan Peters aylarca Jeffrey Dahmer olarak karakterde kaldı.

Resim: Matt Winkelmeyer/Getty Images, Netflix


tarafından bildirilen bir panel sırasında konuşan Çeşitlilik 29 Ekim Cumartesi günü Evan, dizinin yapım aşamasında ve çekimler sırasında Dahmer olarak aylarca nasıl “karakterde” kaldığını tartıştı.

Dört aylık hazırlık ve altı aylık çekimler sırasında Ryan Murphy, Evan’ın Dahmer’ın fizikselliğini (yürüyüşü, duruşu, tavırları) çivilemek için kollarına kurşun ağırlıklar taktığını ve ayakkabılarını kaldırdığını açıkladı ve “temelde kaldı”. bu karakterde, aylarca olduğu kadar zor.”

Sürecini anlatan Evan, şunları söyledi: “[Dahmer] çok düz bir sırtı var. Yürürken kollarını hareket ettirmiyor, bu yüzden nasıl hissettirdiğini görmek için kollarıma ağırlıklar koydum. İçinde asansör olan karakter ayakkabılarını giydim, kot pantolonunu, gözlüklerini, elimde her zaman bir sigara vardı.”

Evan, “Çekim yaparken tüm bu şeylerin, bu dışsal şeylerin doğal olmasını istedim, bu yüzden çok sayıda görüntü izledim ve sesini alçaltmak için bir lehçe koçuyla da çalıştım,” diye devam etti. “Konuşma şekli, çok belirgindi ve bir lehçesi vardı. Ben de gittim ve bu 45 dakikalık ses bileşimini oluşturdum, bu çok yardımcı oldu. Konuşma kalıplarını öğrenmek umuduyla bunu her gün dinledim. , ama gerçekten, onun zihniyetine girmeye ve her gün çekim yaptığımızı anlamaya çalışmak için.”

DEVAMINI OKU: Evan Peters role hazırlanmak için tüyler ürpertici bir Jeffrey Dahmer röportajı izledi

Aslında, süreç boyunca Dahmer kadar Evan da işin içindeydi, başrol oyuncusu Niecy Nash de onun neşeli tavrını ona uyarladı. “Buna saygı duymak istedim ve onu orada tutmak istedim” dedi ve yapım boyunca Evan için dua ettiğini çünkü bu rolün üstlenilmesi “ağır” bir rol olduğunu ekledi.

“Ve içinde kaldığınızda ve maddeye bağlı kaldığınızda, tıpkı kemik iliği gibi, ruhunuz bir noktada sıkıntıya girer” diye açıkladı. “Ve onun yorulduğunu görebiliyordum. Sadece ‘Pekala, onu dualarımda tutacağımdan emin olacağım, çünkü bu çok fazla ve hakkını vermek istiyor’ dedim.”

Niecy ayrıca insanların ona Evan’ın nasıl çalışmak istediğini soracağını da itiraf etti, ancak çok karakterli olduğu için şaka yaptı: “‘Bilmiyorum, o adamı tanımıyorum’ gibiyim. “

Bu notta, Evan Peters’ın yalvardığı o tasasız romantik komediyi yapmasına izin vermenin zamanının geldiğini düşünüyoruz, değil mi?

Netflix’ler hakkında daha fazla bilgi edinin DAHMER burada:

İZLE: Drag Yarışı İngiltere’den Le Fil, RuPaul’un Snatch Oyun Karakteri İçin Fikrini Açıkladı

Teknory