Facebook Şifrenizi Unuttuysanız Yapmanız Gerekenler

Kaliteli Stok Sanatları/Shutterstock Facebook’a bilgisayarlarından veya mobil cihazlarından düzenli olarak erişen çoğu kişi muhtemelen zaten giriş yapmıştır, bu nedenle platformu başlatırken bir şifre girmek gerekli değildir. Ama bazen şeyler olur. Uygulamadaki güncellemeler, telefonunuzun işletim sistemindeki değişiklikler veya parolalar ve diğer oturum açma bilgilerini içeren web tarayıcınızın tarama verilerini temizleme ihtiyacı, oturumu kapatmaya zorlayabilir. Ve Facebook …

Facebook Şifrenizi Unuttuysanız Yapmanız Gerekenler

Facebook’a bilgisayarlarından veya mobil cihazlarından düzenli olarak erişen çoğu kişi muhtemelen zaten giriş yapmıştır, bu nedenle platformu başlatırken bir şifre girmek gerekli değildir. Ama bazen şeyler olur. Uygulamadaki güncellemeler, telefonunuzun işletim sistemindeki değişiklikler veya parolalar ve diğer oturum açma bilgilerini içeren web tarayıcınızın tarama verilerini temizleme ihtiyacı, oturumu kapatmaya zorlayabilir. Ve Facebook kimlik bilgilerinizi girmenizin üzerinden bir süre geçtiyse, şifrenizi hatırlamayabilirsiniz. Unutulan bir Facebook şifresini kurtarmanın bir yolu var mı?

Kısa cevap evet.

Çoğu web sitesi ve sosyal medya uygulaması gibi, Facebook da hesabınızı yönetmenize ve şifreniz de dahil olmak üzere kişisel bilgilerinizi güncellemenize izin verir. Hatırlamıyorsanız, Facebook uygulamasının yanı sıra bir bilgisayar veya mobil web tarayıcısı aracılığıyla sıfırlamanıza izin veren bir güvenlik özelliği vardır. Takip etmesi oldukça kolay olan ekran talimatlarını alacaksınız.

Facebook hesabınızdan çıkış yapmadan önce iki faktörlü kimlik doğrulamayı kurma imkanınız varsa, güvenlik özelliğiyle ilişkili cep telefonu numarasını aşağıdakileri yapmak için kullanamayacağınızı bilmeniz önemlidir. şifreni sıfırla. Parola kurtarma için ayrıntılarınıza alternatif bir telefon numarası veya e-posta adresi eklemeniz gerekir. Facebook’un 2FA özelliklerine girmediyseniz, aşağıdaki yöntemlerden herhangi birini izleyerek Facebook şifrenizi sıfırlayabilmeli ve yeni bir şifre seçebilmelisiniz.

Facebook’a giriş yaparken yeni bir şifre nasıl atanır

Bilgisayarınızdan güvenli bir şekilde siteye giriş yaptığınızda artık Facebook şifrenizin ne olduğunu bilmiyorsanız, aşağıdaki talimatları uygulayarak yeni bir şifre seçebilirsiniz:

  1. Sayfanın sağ üst köşesinde bulunan profil fotoğrafınızı tıklayın ve “Ayarlar ve gizlilik” bölümüne gidin.
  2. “Ayarlar”a basın, ardından “Güvenlik ve giriş”e gidin.
  3. “Şifreyi değiştir”in yanındaki “Düzenle” düğmesini tıklayın.
  4. “Şifrenizi mi unuttunuz?” şimdiki halinizi hatırlamıyorsanız.
  5. Yeni bir parola atamak için ekrandaki komutları izleyin.

Mobil uygulama üzerinden yeni bir Facebook şifresi seçmeye çalışıyorsanız yapmanız gerekenler:

  1. Ana Facebook ekranındayken, ekranın sağ alt veya sağ üst köşesindeki “Menü”ye (üç satırlı simge) dokunun.
  2. “Ayarlar”a gitmek için aşağı kaydırın ve “Ayarlar ve gizlilik”e dokunun.
  3. “Güvenlik” bölümünün altında, “Güvenlik ve giriş yap”a dokunun.
  4. “Giriş”in altında “Şifreyi değiştir”e basın.
  5. “Şifrenizi mi unuttunuz?” bağlayın ve ekrandaki talimatları izleyin.

Adımlar bir mobil tarayıcı ile benzerdir. Üç satırlı simgeye dokunduktan ve “Ayarlar”a gitmek için “Ayarlar ve Gizlilik”e gittikten sonra, “Hesap”ın altındaki “Parola ve güvenlik”e basın, “Şifreyi değiştir”e gidin ve ardından “Şifremi mi unuttum?” bağlayın ve ekrandaki komutları izleyin.

Facebook’a giriş yapmak için şifrenizi nasıl değiştirirsiniz?

Bir başka olası senaryo da, Facebook’tan atılmanız ve tekrar giriş yapmak için e-posta adresinizi veya telefon numaranızı şifrenizle birlikte yazmanız istenmesidir. Çıkış yaptığınızı fark ederseniz ve şifrenizi hatırlamıyorsanız, bir web tarayıcısı aracılığıyla mobil uygulamayı veya web sitesini başlatmayı ve giriş bilgilerinizin kaydedilip kaydedilmediğini görmek için profil fotoğrafınıza tıklamayı deneyebilirsiniz. Öyle olsaydı, daha fazla güçlük çekmeden hesabınıza otomatik olarak giriş yapmış olmalısınız. Değilse, “Şifrenizi mi unuttunuz?” bağlantısını tıklayın ve ekrandaki talimatları izleyin.

Ayrıca Facebook’un “hesabını bulOtomatik olarak şifre sıfırlama sayfasına yönlendirilmezseniz ” portal doğrudan. Burada, Facebook hesabınızla ilişkili e-posta adresini veya cep telefonu numarasını girmeniz istenecektir. Doğru Facebook hesabını açmak için “Ara” düğmesine basın ve yeni bir şifre oluşturma işlemini başlatın.

Facebook unutulan şifrenizi nasıl sıfırlar?

Facebook’un şifre sıfırlama sayfası şifrenizi sıfırlamanıza ve yeni bir tane atamanıza olanak sağlayacak bir kod almak için çeşitli yollar sunar. En yaygın yöntem, Facebook hesabınızı oluşturmak için kullandığınız e-posta adresidir. Devam etmek için girmeniz gereken 8 basamaklı bir güvenlik kodunu içeren Facebook’tan resmi bir e-posta alacaksınız. Doğrudan yeni bir şifre seçmek için Facebook’un e-posta mesajında ​​bulunan “Şifreyi değiştir” bağlantısına da basabilirsiniz.

Hesabınızla ilişkili bir cep telefonu numaranız varsa, kısa mesaj yoluyla 8 haneli bir Facebook şifre sıfırlama kodu alma seçeneğiniz de vardır. Yine, yeni bir şifre atayabilmek için bu kodu Facebook’un şifre sıfırlama portalına girmeniz gerekecek.

Bazı durumlarda, web tarayıcınız aracılığıyla Facebook şifrenizi sıfırlamak için Google hesabınızı da kullanabilirsiniz. Bu seçeneğin seçilmesi, Google’ın giriş sayfasını açacaktır. Google hesabınıza giriş yaptıktan sonra ve öyle kaldığınız sürece, web tarayıcısı üzerinden anında yeni bir şifre seçebileceksiniz.

Yedek Facebook şifre erişimi nasıl ayarlanır

Facebook’a tekrar düzgün bir şekilde giriş yaptıktan sonra, gelecekte şifrenizi güncellemenin veya sıfırlamanın daha kolay bir yolunun olduğundan emin olun. İlk olarak, Facebook haber akışınızın üstünde bir şifre yazmak yerine profil fotoğrafınıza tıklama seçeneği sunan bir “Şifreyi Hatırla” istemi görürseniz, “Tamam”a basın. Ek olarak, Facebook’un oturum açma sayfasındaki “Şifreyi hatırla” kutusunu işaretleyebilirsiniz, böylece tekrar oturum açmanız gerektiğinde parola alanını otomatik olarak doldurur.

Facebook hesabınızla halihazırda ilişkilendirilmiş alternatif bir e-posta adresiniz veya cep telefonu numaranız yoksa, özellikle ek hesap güvenliği için iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirmeyi planlıyorsanız, aşağıdaki adımları izleyerek bir tane eklemeyi düşünün:

Facebook profil sayfanıza gidin, “Profili düzenle”ye tıklayın, ardından sayfanın altındaki “Hakkında bilginizi düzenleyin”e tıklayın veya dokunun.

Mobil uygulamada, “İletişim bilgileri”nin yanındaki “Düzenle”ye dokunun. Bir web tarayıcısında kenar çubuğundan “İletişim ve temel bilgiler”i seçin.

“İletişim bilgilerini yönet”e veya cep telefonunuzun veya e-posta adresinizin yanındaki kurşun kalem simgesine dokunun.

Yeni bir e-posta adresi veya telefon numarası ekleyin ve ekrandaki talimatları izleyin. Facebook şifrenizi yeniden girmeniz gerekebilir.

Facebook daha sonra size değişikliği doğrulamak için ihtiyaç duyacağınız bir bağlantı içeren bir e-posta veya kısa mesaj gönderecektir. Facebook hesabınızla ilişkili alternatif bir telefon numarasına veya e-posta adresine sahip olmak, bir dahaki sefere herhangi bir nedenle sizinkini değiştirmeniz gerektiğinde şifre sıfırlama kodu alma seçeneklerinizi artıracaktır. Parolanızı hatırlama zahmetinden kaçınmak istiyorsanız, parolayı yalnızca sizin erişebileceğiniz (tam olarak kusursuz olmayan) bir kağıda yazabilir ve kolayca arayabileceğiniz bir e-posta iletisinde kendinize gönderebilirsiniz, veya bir şifre yöneticisi hesabına kaydolmak.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow