FIFA 23, Birinci Haftada 10,3 Milyon Oyuncuyla Rekor Kıran Lansmanı Kutladı

FIFA 23, ilk haftasında rekor kıran bir lansmanı kutluyor. EA Sports, bir basın açıklamasında, Eylül ayındaki çıkışından bu yana FIFA 23’ün oyuna giriş yapan 10.3 milyondan fazla oyuncu gördüğünü ve bu, franchise tarihindeki en büyük lansman dönemini işaret ettiğini açıkladı. EA, hangi haftalık periyodu aradığını belirtmiyor. EA Play/EA Play Pro’ya abone olan ve FIFA 23 […]

FIFA 23, Birinci Haftada 10,3 Milyon Oyuncuyla Rekor Kıran Lansmanı Kutladı

FIFA 23, ilk haftasında rekor kıran bir lansmanı kutluyor. EA Sports, bir basın açıklamasında, Eylül ayındaki çıkışından bu yana FIFA 23’ün oyuna giriş yapan 10.3 milyondan fazla oyuncu gördüğünü ve bu, franchise tarihindeki en büyük lansman dönemini işaret ettiğini açıkladı. EA, hangi haftalık periyodu aradığını belirtmiyor. EA Play/EA Play Pro’ya abone olan ve FIFA 23 Ultimate Edition’ı ön sipariş verenlere sunulan FIFA 23, 27 Eylül’de erken erişime açıldı. EA Play üyelerinin oyunu satın alması gerekmediğinden, ilki sayıları şişirmeye yardımcı olabilir. FIFA 23, 30 Eylül’de PC, PS4, PS5, Nintendo Switch, Xbox One ve Xbox Series S/X dahil olmak üzere tüm büyük platformlarda yayınlandı.

EA Sports FC Kıdemli Başkan Yardımcısı Nick Wlodyka, “Taraftarlarımızdan aldığımız yanıt inanılmazdı ve topluluğumuzun favori oyuncuları ve takımlarıyla FIFA 23’te rekor sayılarda oynamasından heyecan duyuyoruz” dedi. a Beyan. “Hem Erkekler hem de Kadınlar Dünya Kupaları ve henüz oyun içi kadın kulübü futbol içeriğimize yönelik heyecan verici güncellemeler ile oyunculara şimdiye kadarki en özgün ve sürükleyici deneyimi sunmaya başladık.”

FIFA 23 İncelemesi: Zar zor Deneniyor

Rekor kıran lansman, franchise’ını EA Sports FC olarak yeniden adlandıracak olan EA için hoş bir veda olabilir. Karar, FIFA federasyonu ile yayıncı Electronic Arts arasında, genellikle 10 yıl süren yeni lisans koşulları üzerinde anlaşamayan bir anlaşmazlığın ardından geldi. EA’ya göre, ‘FIFA’ markası ve lisansı çok pahalı hale geliyordu ve futbol takımı bir sonraki dönem için miktarın iki katından fazlasını talep ediyordu – her dört yılda bir milyar dolar (yaklaşık 8230 crore).

A VGC raporu EA CEO’su Andrew Wilson’ın taleplere verdiği yanıtı açıkladı ve ‘FIFA’ markasını başlıklarından çıkarmaya istekli olduğunu ve bunu bir “engel” olarak nitelendirdiğini belirtti. Yönetim organının, geliştiricilerin oyun modlarını geleneksel 11v11 maçlarının ötesine genişletmesini engellediğini belirtti. Ayrıca, Dünya Kupası dışındaki bir yılda yayıncının FIFA lisansından elde ettiği tek değerin “kutudaki dört harf” olduğunu öne sürdü.

Devam eden sözleşme önümüzdeki yaz sona eriyor ve ardından oyun aynı deneyimleri koruyarak EA Sports FC olarak yeniden adlandırılıyor. 300’den fazla lisans ortağıyla birlikte oyun, aynı kulüplerin, liglerin, sporcuların, turnuvaların ve oyun modlarının haklarına sahip olacak. “On yıllardır yatırım yapmaya devam ettiğimiz 19.000’den fazla oyuncu, 700’den fazla takım, 100’den fazla stadyum ve 30 ligden oluşan benzersiz lisans portföyümüz, benzersiz bir şekilde EA Sports FC’de hala orada olacak” diyor. Blog yazısı.

Geçen ay Apple TV ile çılgın bir işbirliği içinde FIFA 23, kurgusal takımı AFC Richmond ile birlikte Ted Lasso’yu oyuna getirdi. Bu yılki FIFA ayrıca iki Kadın ligi, çapraz oyun desteği ve zamanında bir Dünya Kupası modu vaat ediyor.

FIFA 23 artık PC, PS4, PS5, Switch, Xbox One ve Xbox Series S/X gibi tüm büyük platformlarda mevcut.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik bildirimimize bakın.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow