Fotoğrafları iPhone’dan Bilgisayara Aktarma

Fotoğrafları iPhone’unuzdan bir bilgisayara aktarmak isteyebileceğiniz birkaç neden vardır: sabit sürücünüzde kopyaları bulundurmak, görüntüleri düzenlemek veya bir kopyasını bir arkadaşınıza vermek. Fotoğrafları bir iPhone’dan bir PC’ye aktarmak, çok daha az uyumlu oldukları için biraz karmaşık bir işti. Ancak, eski sorunlar artık mevcut değil. Bu makalede, fotoğrafları bir iPhone’dan bilgisayara hızlı ve kolay bir şekilde nasıl …

Fotoğrafları iPhone’dan Bilgisayara Aktarma

Fotoğrafları iPhone’unuzdan bir bilgisayara aktarmak isteyebileceğiniz birkaç neden vardır: sabit sürücünüzde kopyaları bulundurmak, görüntüleri düzenlemek veya bir kopyasını bir arkadaşınıza vermek. Fotoğrafları bir iPhone’dan bir PC’ye aktarmak, çok daha az uyumlu oldukları için biraz karmaşık bir işti. Ancak, eski sorunlar artık mevcut değil.

Bu makalede, fotoğrafları bir iPhone’dan bilgisayara hızlı ve kolay bir şekilde nasıl aktaracağınızı göreceksiniz. Bunun bir Mac veya PC’den nasıl yapılacağını da açıklayacağız.

İCloud’u Kullanarak iPhone Fotoğraflarını PC’ye Aktarın

Fotoğraflarınızı bir bilgisayara aktarmanın muhtemelen en kolay yolu, onları iCloud hizmetinden indirmektir. Bu işlem, iPhone’unuzda iCloud depolamayı açmanızı gerektirir. Bunu yaptığınızda, tüm fotoğraflar orada güvenli bir şekilde saklanır ve herhangi bir bilgisayardan erişilebilir hale gelir.

Mac’e aktarılıyorsa, işlem nispeten basittir. Ancak, bir Windows PC’ye geçiyorsanız, bazı hazırlıklar gereklidir. iCloud fotoğraflarınıza erişmek için şu adımları izleyin:

 1. Bilgisayarınızın en son Windows 10 sürümünün çalıştığından emin olun. Değilse gerekli güncellemeleri yapın.
 2. İndir ve yükle iCloud Windows 10 için.
 3. cihazınızla iCloud’da oturum açın. Apple kimliginiz. Bunu nasıl yapacağınızdan emin değilseniz, iPhone’unuzla birlikte verilen talimatları izleyin.
 4. Windows için iCloud’da açın Seçenekler bitişik, yanında Fotoğraflar ve seçin iCloud fotoğrafları.
 5. Tıklamak Tamamlandısonra Uygulamak.

Her şeyi tamamladıktan sonra, iCloud fotoğraflarınızı şuradan görüntüleyebilir ve indirebilirsiniz: İndir simgesi (aşağıya bakan oklu bulut). İndirmenin yanı sıra, iCloud’dayken bilgisayarınızdaki resimleri de düzenleyebilirsiniz ve düzenlenen sürüm herhangi bir cihazda kullanılabilir olacaktır.

İTunes’u Kullanarak iPhone Fotoğraflarını PC’ye Aktarın

Fotoğrafları bir USB kablosuyla bir PC’ye aktarmak için iTunes’un en son sürümünün yüklü olması gerekir. iTunes’un güncel olduğundan emin olduktan sonra, USB yıldırım kablonuzu kullanarak iPhone’unuzu PC’ye bağlayın. Telefonunuza dikkat edin çünkü devam etmeden önce kilidinin açılması gerekebilir. eğer varsa Bu bilgisayara güven istemi, dokunun Güven veya İzin Verardından PC’nizin iPhone fotoğraflarına erişimi olacaktır.

Daha önce iPhone’unuza indirmediyseniz, iCloud fotoğraflarını aktaramayacağınızı unutmayın. Bu senaryo, resmin cihazda bulunmamasından kaynaklanmaktadır.

Fotoğraflar Uygulamasını Kullanarak iPhone Fotoğraflarını Aktarın

 1. iPhone’unuzu PC’ye bağladıktan sonra, Fotoğraflar uygulama. adresine giderek bunu yapabilirsiniz. ana ekran ve seçme Fotoğraflar.
 2. Uygulamada şuraya gidin: İçe aktarmaköğesini seçin, ardından Bir USB cihazından ve talimatları izleyin.
 3. Ardından, bilgisayarınıza aktarmak istediğiniz fotoğrafları seçin.

Mac’e aktarıyorsanız, iPhone’u USB aracılığıyla bağlayın ve Fotoğraflar uygulama. Bir PC’ye bağlanmaya benzer şekilde, iPhone’unuzun kilidini açmanız ve telefonun “Bu Bilgisayara Güven” isteminde bağlanmasına izin vermeniz gerekebilir.

Fotoğraflar uygulamasında, iPhone’daki tüm fotoğraflarınızı gösteren İçe Aktar ekranını görmelisiniz. Bunu görmüyorsanız, soldaki kenar çubuğunda telefonunuzun adına tıklayın. Ardından, aktarmak istediğiniz fotoğrafları seçebilir veya Tüm Yeni Fotoğrafları İçe Aktar Her resmi Mac’inize kopyalamak için

iPhone Görüntülerini Uygulamalar Olmadan Bir PC’ye Aktarın

PC’nizde iTunes veya iCloud yoksa ve iPhone’daki fotoğrafları ek kurulum yapmadan aktarmak istiyorsanız şu adımları izleyin:

 1. USB kablosunu kullanarak iPhone’unuzu PC’ye bağlayın. Bu Bilgisayara Güven yerine iTunes’unuz yoksa, telefonunuzda “Bu cihazın fotoğraflara ve videolara erişmesine izin ver” istemi görürsünüz. Musluk İzin vermek.
 2. PC’nizde açın Dosya Gezgini Windows 10 için. Sol kenar çubuğunda iPhone’un yeni bir cihaz olarak listelendiğini göreceksiniz. Cihazın adını göstereceğini unutmayın; cihaz “iPhone” olarak listelenmeyecektir.
 3. Kenar çubuğunda telefona çift tıklayın. iTunes olmadan bağlanmak iPhone’daki diğer dosya ve klasörleri keşfetmenize izin vermediğinden yalnızca “DCIM” klasörünü göreceksiniz.
 4. “DCIM” klasöründe, iPhone’daki fotoğraflarınızın sayısına ve iCloud kullanıp kullanmadığınıza bağlı olarak bir veya daha fazla alt klasör göreceksiniz. Resimler için varsayılan klasör “100APPLE” iken, ek klasörler için sayı 101, 102 vb.’ye yükselir. Tüm iPhone fotoğraflarınız orada bulunur.
 5. Aktarılacak dosyaları bulduğunuzda, sürükle ve bırak onları bilgisayarda seçtiğiniz konuma “Taşı” seçeneği onları iPhone’dan kaldırdığından, dosyaları kopyaladığınızdan ve taşımadığınızdan emin olun.

Fotoğrafları Resimler klasörüne veya önceden oluşturduğunuz yeni bir klasöre kopyalayabilirsiniz. Aynı anda hem fotoğrafları aktarmak hem de telefonunuzun hafızasını temizlemek istiyorsanız, dosyaları taşımak kopyalamaktan daha iyi bir çözüm olacaktır.

iPhone Görüntülerini Bluetooth ile PC’ye Aktarın

Fotoğraf aktarımı için başka bir olasılık da Bluetooth kullanmaktır. iPhone’ların önceki sürümleri, Android veya PC’ye Bluetooth bağlantılarını desteklemiyordu, ancak modern cihazlarda bu tür sorunlar yok.

Bluetooth kullanarak iPhone’u PC’nize bağlamak, iki cihazı bağlamak kadar kolaydır.

 1. Telefonunuzda bağlantıyı etkinleştirin ve bulunabilir olduğundan emin olun.
 2. Bluetooth PC’nizde ve yeni cihazları keşfetmesine izin verin. iPhone’a bağlanın, tek seferlik güvenlik kodunu girin, hepsi bu.
 3. Bluetooth bağlantısı kurulduğunda, fotoğrafları USB bağlantıları için açıklanan yöntemlerin aynısını kullanarak aktarın.

E-posta Kullanarak iPhone Fotoğraflarını PC’ye Aktarın

iPhone-bilgisayar bağlantısında öngörülemeyen sorunlarla karşılaşırsanız, her zaman işe yarayan alternatif bir çözüm var. Belki yanınızda Lightning-USB kablosu yoktur veya bilgisayarınız Bluetooth’u desteklemiyor. Belki aynı resmi aynı anda birkaç kişiye göndermek istersiniz? Her zaman e-posta kullanabilirsiniz.

Resimler, masaüstünüzdekiler kadar kolay bir şekilde iPhone kullanılarak e-postalara eklenir. Doğru biçimde olduklarından emin olun ve boyut sınırını aşmayın. Görüntüleri mesaja ekleyin, alıcıları ekleyin ve ardından e-postayı gönderin. Çok sayıda fotoğraf aktarmanız gerekmiyorsa, bu en iyi yol olabilir. PC ile aynı odada olmanıza bile gerek yok ve isterseniz kendinize e-posta gönderebilirsiniz.

Belirli Dosya Biçimlerini Kullanma

iPhone’unuzdan aktardığınız dosyaların çoğu normal JPEG, MOV ve PNG uzantılarına sahip olacaktır. Ancak, iOS 11’den itibaren, iPhone’lardaki resimlerin varsayılan biçimi HEIF veya HEIC’e taşındı. Bu yeni resim formatı, daha küçük dosya boyutları oluşturması dışında JPEG ile aynı resim kalitesine izin verir. Bir dezavantajı var: dosya uzantısı, üçüncü taraf bir görüntüleyici kullanılmadan bir Apple cihazından başka hiçbir şeyde görüntülenemez.

iPhone’unuzda HEIF veya HEIC fotoğrafları bulursanız ve bunları PC’nizde görüntülemek veya dönüştürmek için üçüncü taraf yazılım yüklemek istemiyorsanız, entegre bir geçici çözüm vardır.

 1. iPhone ayarlarınızda şuraya gidin: Fotoğraflar.
 2. Musluk Otomatik altında Mac veya PC’ye aktarın.
 3. iPhone daha sonra bir PC’ye aktarırken resimleri otomatik olarak JPEG’e dönüştürür.

Ayrıca, kamera ayarlarına gidip seçimini yaparak iPhone’unuzu her zaman JPEG formatında resim oluşturacak şekilde ayarlayabilirsiniz. En Uyumlu altında Formatlar.

Fotoğraflarınızı Bilgisayarda Bulma

Resimleri Mac’inize veya PC’nize aktardıktan sonra, kopyalamak veya düzenlemek için bunlara erişmek isteyebilirsiniz. Windows’ta bu nispeten kolaydır; “Fotoğraflar” klasöründe veya fotoğrafları iTunes olmadan aktardıysanız oluşturduğunuz özel bir klasörde bulunurlar.

Ancak macOS’ta gerçek fotoğraf dosyalarını bulmak için biraz daha ileri gitmeniz gerekecek. Mac’te fotoğraf dosyalarınızı bulma adımları şunlardır:

 1. Açık Bulucuardından tıklayın Ev ve seçin Resimler dosya.
 2. sağ tıklayın Fotoğraflar Kitaplığıöğesini seçin, ardından paket içeriğini göster.
 3. Yeni pencerede, ustalar dosya.

Artık Mac’inizdeki tüm görüntülere erişebilirsiniz ve bunları uygun gördüğünüz şekilde düzenleyebilir veya kopyalayabilirsiniz.

Alternatif olarak, Spotlight araması türe göre fotoğrafları bulmak için. Bu yöntem biraz daha karmaşıktır ve tam olarak ne arayacağınızı biliyorsanız en iyi sonucu verir.

Son olarak, geliştiriciler Mac’te fotoğraf aramak ve düzenlemek için yeterli sayıda üçüncü taraf uygulaması oluşturdu. İlk iki yöntem çok göz korkutucu görünüyorsa, yazılımın işi sizin için yapmasına izin verebilirsiniz.


Kapatırken, bir iPhone’dan bir bilgisayara, özellikle bir PC’ye dosya ve fotoğraf aktarmak artık bir sorun teşkil etmiyor. Farklı platformlar arasında paylaşım, özellikle yükleme/indirme işlevine sahip bulut hizmetlerinde zaman geçtikçe daha kolay hale geliyor. Bulut hizmetlerini, USB ve Bluetooth bağlantılarını ve hatta e-postayı kullanma gibi tüm ilgili yöntemleri öğrendiğinize göre, fotoğrafları iPhone’dan bir bilgisayara çok kısa sürede aktarabilirsiniz.

Teknory