Foxconn’un Çin’deki iPhone fabrikasında çalışma koşulları, ödemeler nedeniyle protestolar patlak verdi.

Apple iPhone’ları üreten ana fabrikada protestolar patlak verdiğinde, Çin’deki huzursuzluğun ender sahneleri internette yayıldı. Tweet silinmiş olabilir (yeni bir sekmede açılır) Foxconn’un Çin’deki Zhengzhou iPhone fabrikasındaki işçiler, protesto fabrika ülkede COVID-19 tecritleri altında çalışmaya devam ederken çalışma koşulları nedeniyle. gelen bir rapora göre Wall Street Gazetesi, Protestolar, Foxconn’un fabrikada kalmaya karar veren işçilerin ikramiye ödemelerini […]

Foxconn’un Çin’deki iPhone fabrikasında çalışma koşulları, ödemeler nedeniyle protestolar patlak verdi.

Apple iPhone’ları üreten ana fabrikada protestolar patlak verdiğinde, Çin’deki huzursuzluğun ender sahneleri internette yayıldı.

Foxconn’un Çin’deki Zhengzhou iPhone fabrikasındaki işçiler, protesto fabrika ülkede COVID-19 tecritleri altında çalışmaya devam ederken çalışma koşulları nedeniyle. gelen bir rapora göre Wall Street Gazetesi, Protestolar, Foxconn’un fabrikada kalmaya karar veren işçilerin ikramiye ödemelerini ertelediğini açıklamasının ardından alevlendi.

Çin, ülkedeki COVID-19 kilitlenmelerini yeniden başlattığından beri, fabrika koşma “kapalı döngü işlemleri” altında. Bu, Foxconn’daki işçilerin çalışmaya devam edebilmek için günün her saati iPhone fabrikasında kalmaları gerektiği anlamına geliyor. Bildirildiğine göre binlerce işçi, yaşam koşulları kötüleştiği ve gıda tayınları azaldığı için fabrikayı terk etti.

Şirket, işçileri kalmaya ikna etmek için kalanlara ikramiye ve daha yüksek ücret ödeme sözü vermişti. Yetkililer ayrıca, daha yüksek ücret sözü verilen yeni işe alımların getirilmesinde de rol oynadılar.

China Labor adlı savunuculuk grubundan Aiden Chau, “Foxconn’daki kapalı döngü üretimin yalnızca COVID’in şehre yayılmasını önlemeye yardımcı olduğu, ancak fabrikadaki işçiler için hiçbir şey yapmadığı (hatta durumu daha da kötüleştirmediği) artık açık.” Yapılan açıklamada Bülten Reuters. Çıkışa göre, Apple’a ulaşıldığında yorum yapmadı.

Foxconn’un iPhone fabrikalarındaki çalışma koşulları uzun süredir eleştirildi. Şirket, işçileri az ücret karşılığında uzun saatler çalışmaya zorluyor. Foxconn’daki acımasız koşullar, bir dizi işçinin ölmesinden sonra iyi duyuruldu. intihar ve şirket, sorunu çözmek için binanın dışına ağlar dikerek yanıt verdi.

Teknory