Galaksinin Koruyucuları Tatil Özel incelemesi: İçten bir Noel ikramı

Cameron Frew ❘ Yayınlanan: 2022-11-23T17:00:00 ❘ Güncellenmiş: 2022-11-23T16:01:18 The Guardians of the Galaxy Holiday Special, MCU’dan sıcak, içten bir kucaklama ve serinin verebileceği mükemmel bir hediye: bu ekibi bu kadar sevilen şeyin ne olduğunu ve onları ne kadar özleyeceğimizi hatırlatıyor. Unutmayalım, Galaksinin Koruyucuları bir zamanlar Marvel Sinematik Evreninin mazlumlarıydı. 2014’te James Gunn, uzay yolculuğu yapan […]

Galaksinin Koruyucuları Tatil Özel incelemesi: İçten bir Noel ikramı

Yayınlanan: 2022-11-23T17:00:00

Güncellenmiş: 2022-11-23T16:01:18

The Guardians of the Galaxy Holiday Special, MCU’dan sıcak, içten bir kucaklama ve serinin verebileceği mükemmel bir hediye: bu ekibi bu kadar sevilen şeyin ne olduğunu ve onları ne kadar özleyeceğimizi hatırlatıyor.

Unutmayalım, Galaksinin Koruyucuları bir zamanlar Marvel Sinematik Evreninin mazlumlarıydı. 2014’te James Gunn, uzay yolculuğu yapan uyumsuz çetesini bir ev ismine dönüştürerek herkesin beklentilerini yerle bir etti.

Groot’un Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı’nda Steve Rogers’la buluşması ya da Thor: Aşk ve Şimşek’te yaptıkları herhangi bir şey olsun (gerçek olalım, o filmde ilgi odağını çalmak zor olmaz), herhangi bir filmin sürekli öne çıkan özellikleridir. her iki Vol’dan da bahsetmiyorum bile. 1 ve 2, tüm serideki en güçlü filmlerden ikisi.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Ciltte boyun eğmeden önce. 3, bildiğimiz şekliyle Guardians destanının önemli son bölümü olan Holiday Special, tatil izlemeniz için hassas bir çorap dolgusudur; hafif, ancak duygusal ve anlatı zenginliği olmadan değil.

Galaksinin Koruyucuları bir peri masalı ile başlar

Özel bölüm, on iki piyano notası ve Shane McGowan’ın tanıdık, keyifli mırıltısıyla açılıyor. “Noel Arifesiydi bebeğim,” diye şarkı söylüyor kar Marvel logosu üzerinde sürüklenirken. Kraglin’e (Sean Gunn) Noel’i açıklayan genç Peter Quill ile evrenin ortasına atıldık, ama Yondu (Michael Rooker) bu fikre kızdı. Hayırseverlik, diye havlıyor. “Bildiriler… Noel’den nefret ediyorum.”

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Sahne, günümüzde Nowhere’in ortasında duran ve Yondu’nun tatil sezonunu nasıl mahvettiğini anlatan Kraglin’e kesiliyor. Doğal olarak, Drax (Dave Bautista) her şeyi oldukça histerik buluyor.

“Noel Baba epik süper güçlere sahip tüylü bir ucubedir” sözlerinin yer aldığı rock’n roll açılış şarkısının ardından neden burada olduğumuzu öğreniyoruz. Mantis (Pom Klementieff), Endgame’de Gamora’yı kaybettiğinden beri çöplükte olan Peter (Chris Pratt) için endişelenir, bu yüzden Drax ile Dünya’ya gitmek ve ona aklına gelen en iyi Noel hediyesini almak için bir plan yapar: efsanevi kahraman Kevin Bacon, bedeniyle. Açıkçası, Peter onlara Uyuyanlardan hiç bahsetmedi.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Holiday Special, Muhafızlara bir övgüdür

Özel etkinliği James Gunn yönetti ve görsel yeteneğini (Knowwhere’in geniş çekimleri, yaşanmış ayrıntılarla sürükleyici hissettiriyor ve galaksi atlamalı sahnelerdeki VFX, Cilt 2 kadar kaygan ve göz kamaştırıcı) ile daha hafif, hareket halindeyken çekim. Drax ve Mantis’in sokak yürüyüşü, Billy on the Street ile bir Disneyland reklamı arasında bir enerjiye sahip ve gerçekten çok eğlenceli! Sudan çıkmış balık şakaları çok eski, ama denenmiş şakalarının bir nedeni var: komikler.

Kevin Bacon’ı Santa Claus Conquers the Marsians’ta kıkırdarken yakalıyoruz. Özel etkinlikle ilgili diğer ayrıntılara girmeyeceğiz, ancak Hollywood banliyösü ve şarkı ve dans saçmalıkları birbirini takip ediyor ve Footloose yıldızı her dakikayı bir önceki kadar komik hale getiriyor. Ayrıca, Nebula’nın (Karen Gillan) “Beni geçemezsin, Bacon!”

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Kevin Bacon, Galaksinin Koruyucuları Tatil ÖzelindeMarvel Stüdyoları

Pratt, kuşkusuz, bu sefer Star-Lord olarak yapacak pek bir şeyi yok, birkaç asık suratla Gamora için üzülmeye bırakıldı. Rocket (Bradley Cooper), sahne çalan uzay Köpek Cosmo (Maria Bakalova) ile fazla meşgul ve Groot, artık bir ağaç için bile uşak olan daha yaşlı bir genç çocuk olarak arka planda dolaşıyor. Bu Drax ve Mantis’in şovu ve yıldızlar sevimli, yanılabilir bir çift oluşturuyor – arabaları çevirirken veya zihinleri manipüle ederken bile, tatlılıklarından asla şüphe duyulmuyor.

Gunn’ın Marvel yeteneği, Muhafızların maceralarını böylesine derin, nabzı atan bir kalp atışıyla her zaman ne kadar ustaca aşıladığı olmuştur ve tüm kabarık, şenlikli cazibesine rağmen Tatil Özel’de de durum farklı değildir. Şakalar iyidir – Drax’in bir mermi yağmurunda “Dur, gıdıklıyor” diye yalvarması gibi – ama özellikle çabanın gerçek amacı (ve tüm Noel filmleri gibi ders) ön plana çıktığında, duygusal vuruşlar daha güçlüdür.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Galaksinin Koruyucuları Tatil Özel İnceleme Puanı: 4/5

Bunun için başka bir kelime yok: Galaksinin Koruyucuları Holiday Special çok güzel. Dördüncü Aşama kaptanı olarak, MCU’nun hiyerarşisini değiştirmiyor, ancak serinin en iyi ailesine ve onların tüm çarpık tuhaflıklarına bir övgü.

The Guardians of the Galaxy Holiday Special, 25 Kasım Cuma günü Disney+’ta izlenebilecek. Disney+’a kaydolabilirsiniz. burada.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow