God of War Ragnarok Önizleme – Erken İzlenimler

İskandinav mitolojisinde Fimbulwinter, Ragnarok'un habercisidir ve böylece 2018'deki God of War'ın devamı başlar. Wildwoods'a geri döndük, şimdi kalın toz karla kaplı.

God of War Ragnarok Önizleme – Erken İzlenimler

Ama ne kar! God of War Ragnarok'un PlayStation 5'in yeni nesil çekirdeklerine ve kapasitörlerine dönüşü, her bir parçanın özenle canlandırıldığı yanılsamasını uyandırıyor.

alın sürüklenmelerden geçmek sadece bir yol bırakmaz; kar, pikselli bir ihtişamla yer değiştirir ve yuvarlanır. Ragnarok, geçen her buluttan, Kratos'un sakalından ve siz yaklaşırken fırlayan gergin kuştan taşan cömert, teknolojik bir hünerdir.

God of War, alacakaranlık yıllarına yaklaşan bir konsoldan alabileceği her şeyi sıkıştıran bir oyunsa, Ragnarok, Mark Cerny ve ortakları tarafından lanse edilen yeni nesil vaadi tam olarak kullanıyor. Kasım 2020'ye kadar.

Çerçeve düşüşü, hata veya kusur olmadan, bu neslin şimdiye kadarki en iyi görünen PlayStation oyunudur ve yoğun, canlı açık dünyasında belirli bir pustan muzdarip Horizon Forbidden West'i bile geride bırakır . Yalnızca görsellerde bir sonraki nesle yükseltme yapılmasını isteyen bir oyun varsa, God of War Ragnarok odur. 

God of War Ragnarok Önizleme – Erken İzlenimler

Konuya gelince, ne hakkında konuşabileceğime dair anlaşılabilir kısıtlamalar ve Ragnarok'un hikayesinin ilk elden en iyi deneyime sahip olduğuna dair kesin bir inanç, ne kadar az söylenirse o kadar iyi.

Yine de, ilk birkaç saatin, çekişen tanrıların çatışan hırsları, baş gösteren Ragnarok ve Mimir'in ağız dolusu esprileri ve karşılıkları ile ağır bir entrika ağı ördüğünden ve bizi 2018'in Tanrısı kadar olağanüstü olma potansiyeline sahip bir şeye hazırlıyor. Savaş.

God of War Ragnarok'un ilk birkaç saatinin kısa bir tadından sonra, bunun yakında kutsanacak bir çokgen düzenlemesi olduğu fikrinden kurtulmak zor.

Her biri, 2018'in yeniden başlatılmasından daha büyük, daha iyi ve daha iddialı bir şey olarak kendisini kurtaran bir oyun yaratma niyeti ve amacı ile birbirine kaynaştı.

Aynı kapsayıcı melodiyle zamanlanmış daha çok aynı hissi var, ancak tempodaki değişiklikler - yeni beceriler, karakterler, yeni nesil ciladan büyük eski bir dolgu - ve sürükleyici bir hikaye, onu taze ve etkili hissettiriyor. 

Bu şu soruyu akla getiriyor: İlk God of War'ı oynamanız gerekiyor mu? Ragnarok muhteşem bir zaman vaat ediyor, ancak Fimbulwinter'a giden olayları kavramak - ve sadece çok iyi bir oyun oynamak - 2018'in God of War oynamak için piyasaya sürülmesine haftalar kaldı .