Google Asistan veya Alexa’yı Xbox Series X|S’inize Nasıl Bağlarsınız?

Alexa’yı Xbox Series X|S konsolunuzda kurmaya başlamak için yukarıda belirtilen tüm gerekli Xbox ayarlarını yaptığınızdan emin olun. Bunu yaptıktan sonra konsolunuzdaki Xbox Mağazasına gidin, arama kutusunda “Alexa”yı bulun ve Xbox için Alexa uygulamasını indirin. İndirme tamamlandığında, kurulumu tamamlamak için ekrandaki talimatları izleyin. Bunun isteğe bağlı bir adım olduğunu ve uygulamanın bölgenizde bulunmayabileceğini unutmayın. Mobil cihazınızda …

Google Asistan veya Alexa’yı Xbox Series X|S’inize Nasıl Bağlarsınız?

Alexa’yı Xbox Series X|S konsolunuzda kurmaya başlamak için yukarıda belirtilen tüm gerekli Xbox ayarlarını yaptığınızdan emin olun. Bunu yaptıktan sonra konsolunuzdaki Xbox Mağazasına gidin, arama kutusunda “Alexa”yı bulun ve Xbox için Alexa uygulamasını indirin. İndirme tamamlandığında, kurulumu tamamlamak için ekrandaki talimatları izleyin. Bunun isteğe bağlı bir adım olduğunu ve uygulamanın bölgenizde bulunmayabileceğini unutmayın.

  1. Mobil cihazınızda Alexa uygulamasını açın.
  2. Ekranın sağ alt köşesindeki “Diğer”e dokunun.
  3. “Cihaz ekle”ye dokunun.
  4. “Xbox Oyun Konsolunuzu Bağlayın”ı seçin ve ardından “İleri”ye dokunun.
  5. Ekrandaki yönergeleri takip edin.

Devam etmeden önce Xbox cihazınızın açık olduğundan ve oturum açtığınızdan emin olun. Ayrıca, güç modunun gerçekten “anında açılma” olarak ayarlandığını ve dijital yardımcı özelliğinin etkinleştirildiğini iki kez kontrol edin. Bulunduğunuz yere bağlı olarak, yalnızca Avustralya, Kanada, Fransa, Almanya, İtalya, Meksika, İspanya, Birleşik Krallık ve ABD’de (aracılığıyla) kullanılabilen bir “Xbox” Alexa Becerisine yönlendirilebilirsiniz. Microsoft). Xbox hesabınızla ilişkili Microsoft oturum açma kimlik bilgilerini sağlayarak bu beceriyi indirmeniz ve etkinleştirmeniz gerekir.

Alternatif olarak, Alexa uygulamasındaki “Beceriler ve Oyunlar”a gidebilir, “Xbox”ı arayabilir ve beceriyi indirebilirsiniz. Alexa’nın Xbox Series X|S’inizi bulup ona bağlanması yaklaşık 45 saniye sürebilir. Xbox konsolunuz ve Alexa arasında bağlantı kurmayı tamamlamak için mobil cihazınızdaki istemleri izleyin. Tüm adımlar tamamlandıktan sonra, “Alexa” diyerek Xbox konsolunuzu Alexa üzerinden kontrol etmeye ve ardından Xbox’ınızın işlevselliği ile ilgili bir sesli komut vermeye başlayabilirsiniz.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow