Google, Fitbit Inspire 3 için ön siparişleri açtı

Dünya teknoloji devi Google, yeni akıllı bilekliğini resmen duyurdu. Ön sipariş almaya başlayan Fitbit Inspire 3 akıllı bilekliği için fiyat ve özelliklerin Google tarafından açıklandığı belirtildi. Önümüzdeki haftalarda satışa başlayacak olan Google, yeni akıllı bilekliğinin fiyatıyla gündeme geldi.

Google, Fitbit Inspire 3 için ön siparişleri açtı

Google uygun fiyatlı olmasıyla bilinen akıllı bilekliğini tanıttı. Ön sipariş almaya başlayacak olan Google bu kapsamda yeni akıllı bilekliği Inspire 3 için lansman yaptı. Birçok kişi tarafından merakla beklenen akıllı bileklik için fiyat ve çıkış tarihi veren Google, milyonlarca kişiyi heyecanlandıran detayları paylaştı. Segmentindeki diğer ürünlere kıyasla uygun fiyatlı olduğu belirtilen bileklikliğin önümüzdeki haftalarda satışa girmesi planlanıyor. Birçok kişi tarafından merak edilen Fitbit Inspire 3 fiyatı için açıklama Google'dan geldi.

Uyku durumunuzda sağlık bilgilerinizi ölçmeye yarayan Fitbit Inspire 3 için 99,95 dolarlık bir çıkış fiyatının olacağı açıklandı. Diğer ürünlere göre uygun fiyatlı olmasından dolayı da tercih edilmesi beklenen ürünün aynı zamanda giriş segmentindeki bir akıllı bileklikl olacağı belirtildi. Özelliklerinin de detaylı bir şekilde aktarıldığı akıllı bileklik için ön siparişlerin ise açıldığı biliniyor.

Tek sarjla 10 gün dayanabiliyor

Yapılan açıklamaya göre yalnızca tek bir sarj dolumu sayesinde 10 güne kadar kullanılması mümkün olacak olan Fitbit Inspire 3'ün bu alanda da rakiplerine göre önde olduğu görülmektedir. Ortalama 2 - 3 saatlik bir dolum süresine sahip olan akıllı bilekliğin bir önceki versiyonuna göre sarj kapasitesinde yükselmeye gidildiği belirtildi. Google tarafından bugün açıklanan Fitbit Inspire 3 özellikleri birçok kişi tarafından merak ediliyor.

Kullanım yoğunluğuna göre değişen batarya süresinin ortalama bir kullanım için 10 gün olacağı yetkililer tarafından açıklandı. Kısa sürede sarj ederek uzun soluklu bir akıllı bileklik kullanımı yaşatacak olan Google, mağaza satışlarının ise önümüzdeki aylarda başlayacağını duyurdu.

50 metre derinliğe kadar suya dayanıklı

Akıllı bilekliklerin suya dayanıklılığı konusunda da birbirinden farklı özellikler gösterdiği görülmektedir. Bu alanda Google tarafından duyurulan Fitbit Inspre 3 akıllı bilekliğinin suyun 50 metre altına kadar dayanma gücünün olduğu belirtildi. Test aşamalarını başarıyla geçen akıllı bilekliğin bu kapsamda suya karşı oldukça dirençli bir cihaz olarak karşımıza çıkacağı görülüyor.

Birçok farklı özelliğin yer aldığı akıllı bilekliğin şu an için ABD üzerinden satışlara açılacağı belirtildi. Sağlık bilgilerinin yanı sıra internet bağlantılarının da olacağı akıllı bileklikte mesajlarınızı da kontrol etmeniz mümkün olacak. Sesli mesaj dahi atabileceğiniz akıllı bilekliğin segmentindeki diğer ürünlere göre daha uygun bir çıkış fiyatının olduğu açıklandı.