Google Fotoğraflar ICloud'a Nasıl Aktarılır

Instagram'a her saniye yaklaşık 1.000 fotoğraf yüklendiğini biliyor muydunuz? Diğer sosyal medya uygulamalarını ve insanların çektiği ama paylaşmadığı resimleri de toplarsanız, bu akıllara durgunluk veren, telaffuzu bile imkansız olmayan bir sayı olacaktır.

Google Fotoğraflar ICloud'a Nasıl Aktarılır

Her gün çektiğimiz inanılmaz sayıda fotoğraf, anılarımızı saklamak için sürekli olarak ideal bir çevrimiçi nokta arayışı içinde olmamıza neden oluyor.

Yakın zamanda Apple ekibine geçtiğinizi veya Google'ın önceden sınırsız depolama alanınızı sınırlamaya başlamasından hoşlanmadığınızı varsayalım. Bu durumda, fotoğraflarınızı Google Fotoğraflar'dan iCloud'a taşımayı düşünebilirsiniz. İşte nasıl yapılacağı!

Fotoğraf Kitaplığınızı Google Fotoğraflar'dan iCloud'a Taşıma

Tüm fotoğraf kitaplığınızı indirmiyorsanız, yalnızca belirli fotoğrafları indiriyorsanız, Google Fotoğraflar'ı açmak için herhangi bir cihazı kullanabilirsiniz. Seçilen görüntüleri bir iPhone, iPad, Mac, akıllı telefon, tablet veya bilgisayara indirebilirsiniz.

Bir PC veya Dizüstü Bilgisayar Kullanarak Google Fotoğraflar Dosyalarını iCloud'a Taşıma

Bir dizüstü bilgisayar veya PC ve web tarayıcınız kullanıyorsanız şu adımları izleyin:

 1. Web tarayıcınızda “ Google Fotoğraflar ” ı açın . Gerekirse Google hesabınıza giriş yapın.

 2. Fareyle üzerine gelin ve seçmek için istediğiniz görüntülerin sol üst köşesine tıklayın.

 3. Seçilen resimleri indirmek için klavyenizdeki “Shift + D” tuşlarına basın . Alternatif olarak, sağ üst köşedeki "dikey üç nokta" yı (Daha fazla simgesi) tıklayın ve "İndir"i seçin.

 4. Artık görüntülerinizi iCloud'a aktarmaya devam edebilirsiniz. Web tarayıcınızda “ iCloud ” a gidin ve “Fotoğraflar”ı seçin.

 5. Daha önce indirilen görüntüleri içe aktarmak için “yükle” simgesini seçin .

 6. Sorulursa, yüklemek istediğiniz fotoğrafları veya klasörleri seçin.

Tüm Google Fotoğrafları iCloud'a Nasıl Aktarılır

Tüm Google Fotoğraflarınızı bir kerede indirmenin en iyi yolu “Google Paket Servisi” seçeneğini kullanmaktır. Bunu nasıl yapacağınızı öğrenmek için aşağıdaki talimatları okuyun.

 1. Bilgisayarınızdaki bir web tarayıcısına gidin ve Google Paket Servisi'ne gidin .

 2. Web sitesinde aşağı kaydırın ve “Google Fotoğraflar” kutusunu işaretleyin.

 3. En alttaki "Sonraki adım" a tıklayın .

 4. İstediğiniz dosya boyutunu, türünü ve diğer seçenekleri seçin.

 5. "Dışa aktarma oluştur" u tıklayın .

 6. İlerlemeyi izlemek istiyorsanız sayfadan ayrılmaktan veya orada kalmaktan çekinmeyin. Geniş bir kitaplığınız varsa, tam anlamıyla günler sürebilir. İndirme tamamlandığında e-posta ile bilgilendirileceksiniz.

Kitaplığınız cihazınıza indirildikten sonra iCloud uygulamasını açıp fotoğrafları senkronize edebilirsiniz. Yeni fotoğrafları senkronize etmeye devam etmek istiyorsanız, bunları mantıksal bir klasöre yerleştirdiğinizden emin olun.

Android'de Google Fotoğraflar'dan iCloud'a Fotoğraflar Nasıl Aktarılır

iCloud hizmetleri, Apple cihazlarına özgüdür. Bu, Apple uygulamasını Google Android telefonunuza indiremeyeceğiniz anlamına gelir, ancak bir Android cihazı kullanarak fotoğraflarınızı Google'dan iCloud'a aktarmanıza yardımcı olabilecek bir geçici çözüm vardır.

Ancak, bu hack'i kullandığınızda bile erişiminizin sınırlı olabileceğini unutmayın.

Aktarmaya başlamadan önce, henüz senkronize edilmemiş ve mevcut değilse, fotoğraflarınızı Google'dan Android telefonunuza indirmeniz gerekir . Bunu yalnızca yedekleme ve senkronizasyon seçeneğiniz etkin değilse veya iCloud'da Google ile senkronize edilen diğer cihazlardan fotoğraflarınız varsa yapmanız gerekir. Bu adımı tamamladıktan sonra tarayıcınızı doğrulamanız gerekir. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Bir tarayıcı başlatın ve “ iCloud web sitesine ” gidin . “Apple Kimliğinizi” girin .

 2. İki faktörlü kimlik doğrulamayı izlemeniz istenirse, Apple cihazlarınızdan birinin yakınınızda olduğundan emin olun.

 3. Mavi "Güven" düğmesine dokunarak güvenilir bir tarayıcı kullanarak oturum açmaya çalıştığınızı onaylayın .

 4. Aşağıdaki ekranda iCloud panosunu göreceksiniz. Kitaplığınızı görmek için “Fotoğraflar” a dokunun .

 5. Android telefonunuzdan yeni fotoğraflar yüklemek için “Yükle” ye dokunun .

Resimleri Google Fotoğraflar'dan iPhone'da iCloud'a Taşıma

Fotoğraflarınızı aktarmak için iPhone'unuzu kullanıyorsanız, izlemeniz gereken adımlar şunlardır. iOS cihazlar için "Google Fotoğraflar" uygulamasını kullanmak, bu işlemi resimlerinizi taşımanın en basit yollarından biri haline getirir.

 1. “Fotoğraflar ve Kamera -> iCloud Fotoğraf Kitaplığı”na gidin ve iCloud Kitaplığının etkinleştirildiğinden emin olun.

 2. Apple App Store'dan “Google Fotoğraflar”ı indirin .

 3. Hesabınızda oturum açmak için "Google" kimlik bilgilerinizi girin.
 4. “Fotoğraflar”a dokunun ve ardından istediğiniz fotoğrafa veya birden fazla fotoğrafa uzun dokunun.

 5. Aktarmak istediğiniz tüm resimlere dokunduktan sonra ekranın üst kısmındaki “Paylaş” öğesini seçin.

 6. Seçilen tüm dosyaları film rulonuza indirecek olan “[###] Görüntüleri Kaydet”i seçin . Görüntüler otomatik olarak iCloud ile senkronize edilir.

Telefonunuzda yeterli alan yoksa, fotoğrafları daha küçük gruplar halinde taşıyın.

Fotoğrafları Google Fotoğraflar'dan iPad'de iCloud'a Aktarma

Google Fotoğraflar Kitaplığınızı iCloud'a aktarmak için iPhone'lar için açıklanan adımları izleyin.


Kapanışta, Google Fotoğraflar ve iCloud, anılarınızı nerede olursanız olun yakın tutmak için mükemmel seçeneklerdir ve görüntüleri Google Fotoğraflar'dan iCloud'a taşımak karmaşık değildir. Her iki hizmetin de avantajları var, ancak Google Fotoğraflar, seçtiğiniz görüntü çözünürlüğü seçeneği ne olursa olsun artık depolama alanını sınırlandırıyor. Ne olursa olsun, iyi haber şu ki, kullanmak istediğiniz şeyle ilgili fikrinizi değiştirirseniz bulut hizmetleri arasında kolayca geçiş yapabilirsiniz. İCloud deposuna web tarayıcıları aracılığıyla erişebileceğiniz bir Android telefon bile dahil olmak üzere hemen hemen her cihazı kullanabilirsiniz. Kitaplığınızda neredeyse imkansız olan milyarlarca fotoğrafı tutmazsanız, aktarımınız beklenenden daha kısa sürede sona erecektir.

Google Fotoğraflar'dan iCloud'a SSS

Google Fotoğraflar iCloud'a bağlı mı?

Bu iki hizmet varsayılan olarak bağlanmaz. Ayrıca, bir web tarayıcısı kullanarak hizmete erişebilmenize rağmen, Android tabanlı bir mobil cihazınız varsa iCloud uygulamasını indiremezsiniz.

Bazı kullanıcılar, kitaplığı önce bir cihaza indirmeden fotoğrafları birinden diğerine aktarmanın imkansız olduğunu iddia ediyor, ancak birçok akıllı telefon sahibi yedekleme ve senkronizasyon seçeneğini kullandığından işe yarayabilir. Ancak, Google Fotoğraflar'daki tüm fotoğrafları otomatik olarak iCloud'a senkronize etmek istiyorsanız, bu seçenek yine de mevcut değildir.

iCloud'dan birden fazla fotoğrafı nasıl indirirsiniz?

Seçilen fotoğrafları ve hatta tüm kitaplığınızı iCloud'dan cihazınıza indirmek için iPhone, iPod Touch veya iPad'inizi kullanabilirsiniz. İster Mac ister başka bir PC olsun, bir bilgisayar da kullanabilirsiniz. Adımlar, cihaza bağlı olarak biraz farklılık gösterebilir, ancak yapmanız gerekenler:

• Bir web tarayıcısı açın ve iCloud web sitesini açın.

• İstenirse, Apple kimlik bilgilerinizi kullanarak hesabınızda oturum açın.

• Fotoğraflar'a tıklayın.

• Bir fotoğrafa tıklayın ve ardından diğer fotoğrafları seçmek için CMD veya CTRL'yi basılı tutun. Bir cep telefonu veya tablet kullanıyorsanız, onları seçmek için diğer resimlere dokunun.

• Bir telefon veya tablette üç noktaya dokunun, ardından İndir'e dokunun. Bir bilgisayarda, ekranın üst köşesindeki bulut simgesine (indirme düğmesi) tıklayın ve ardından onaylamak için İndir'i seçin.

Windows bilgisayarım varsa fotoğrafları iCloud'da nasıl etkinleştiririm?

İCloud fotoğraflarınızı Windows bilgisayarınızda da görmeniz gerekiyor mu? Eğer öyleyse, bunu birkaç kolay adımda yapabilirsiniz:

• Windows için iCloud uygulamasını indirin ve yükleyin.

• Bilgisayarınızda başlatın ve Fotoğraflar'ın yanındaki Seçenekler'i seçin.

• iCloud Fotoğrafları ve Paylaşılan Albümler'in yanındaki kutuları işaretleyin.

• Bitti'yi seçin.

• Uygula'ya tıklayarak değişiklikleri kaydedin.

iCloud Fotoğrafları ve Google Fotoğraflar nedir?

Google ve Apple, kullanıcılarının fotoğrafları için geniş depolama alanına ihtiyaç duyduklarını bildiklerinden, tam da bunu yapmalarına yardımcı olmak için bu iki hizmeti sunuyorlar. Bu çevrimiçi depolama uygulamaları, cihazlarınızın depolama alanını boşaltmak için görüntüleri yüklemek için çok fazla boş alan sağlar. Kolayca erişilebilirler ve fotoğraflarınızı aralarında aktarabilirsiniz.

Google Fotoğraflar iCloud ile nasıl çalışır?

Google Fotoğraflar'ı herhangi bir cihazda kullanabilirsiniz, ancak iCloud uygulaması yalnızca Apple cihazları için kullanılabilir. Ancak fotoğraflarınızı veya herhangi bir macOS veya iOS cihazını aktarmak için bir bilgisayar kullanabilirsiniz. Bunu yapmadan önce bilgisayarınız için Yedekle ve Senkronize Et uygulamasını indirmeniz gerekebilir.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow