Google Haritalar artık EV şarj istasyonları için daha iyi arama yapıyor

Tatil sezonu için tam zamanında, Google Haritalar, özellikle elektrikli araç sahipleri için her zaman kullanışlı olan uygulamayı daha da iyi hale getirecek bir dizi güncelleme alıyor. İlk olarak, biraz enerjiye ihtiyacınız varsa ve çok fazla zamanınız yoksa, hızlı pil ömrü bulmak için “hızlı şarj”ı seçerek artık Haritalar’daki EV şarj istasyonlarını filtreleyebilirsiniz. EV şarj istasyonu bulmak… Okumaya devam et Google Haritalar artık EV şarj istasyonları için daha iyi arama yapıyor

Google Haritalar artık EV şarj istasyonları için daha iyi arama yapıyor

Tatil sezonu için tam zamanında, Google Haritalar, özellikle elektrikli araç sahipleri için her zaman kullanışlı olan uygulamayı daha da iyi hale getirecek bir dizi güncelleme alıyor.

İlk olarak, biraz enerjiye ihtiyacınız varsa ve çok fazla zamanınız yoksa, hızlı pil ömrü bulmak için “hızlı şarj”ı seçerek artık Haritalar’daki EV şarj istasyonlarını filtreleyebilirsiniz.

EV şarj istasyonu bulmak artık biraz daha kolay olmalı.
Kredi bilgileri: Google

Bunun ötesinde Google, EV fiş uyumluluğuna göre filtreleme özelliğini de ekledi. Bir daha asla bir şarj istasyonuna gidip arabanızın fişinin uymadığını görmeyeceksiniz. Başlangıçta bir sorun olması bile biraz garip ama en azından Google durumu düzeltmek için üzerine düşeni yapıyor.

Bu yeni EV merkezli özelliklerin her ikisi de Android ve iOS’ta hemen kullanılabilir.

Hemen yararlanabileceğiniz bir diğer önemli özellik ise, bir işletmenin tekerlekli sandalye erişimine uygun olup olmadığını görebilmenizdir. Google Haritalar ayarları menüsüne gidin, “Erişilebilir Yerler” geçişini açın ve işletmelerin yanında, tekerlekli sandalye kullananlar tarafından kolayca gezilebilir olup olmadıklarını gösteren bir simge görmelisiniz. Bu özellik bir süredir ABD, Kanada ve diğer birkaç ülkede kullanılabiliyor, ancak artık dünya çapında Google Haritalar deneyiminin bir parçası.

AYRICA BAKINIZ:

Pixel 7 ve 7 Pro incelemesi: Google, kamera büyüsünü yeniden dokuyor

Son olarak, bir avuç şehir, Google’ın Eylül ayında alay ettiği yeni Canlı Görünümle Arama özelliğini alıyor. Bunun çalışma şekli, telefonunuzu tutmanız, bir kamera simgesine dokunmanız ve ardından çevrenizdeki dünyada gezinmek için AR’yi kullanmanızdır. Live View, temel adım adım navigasyon için yıllardır var, ancak artık restoranları, ATM’leri veya bölgede ihtiyacınız olan her şeyi bulmak için kullanabilirsiniz. Bu, önümüzdeki hafta Paris, Londra, Tokyo, San Francisco, Los Angeles ve New York’ta kullanıma sunuluyor.

En son Google Haritalar özellik dökümü için bu kadar. Bir EV kullanıyorsanız, umarım bir daha asla doğru fişi aramak zorunda kalmayacağınız için rahat bir nefes alabilirsiniz.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow