Google Pixel 4 ve Pixel 4 XL, yazılım güncellemeleri sona erdiğinde kullanım ömrünün sonuna geliyor

Oliver Cragg / Android Otoritesi TL; DR Google Pixel 4 ve Pixel 4 XL artık düzenli yazılım güncellemeleri almayacak. Ekim 2022 güvenlik güncellemesi, telefonlar için resmi olarak sonuncusuydu. 2019 Google amiral gemileri yazılım güncelleme döngüsünü tamamlarken, Google Pixel 4 ve Pixel 4 XL’inizi gömmenin zamanı geldi. Telefonlar, hareketle gezinme için Google’ın Motion Sense teknolojisini kullanan …

Google Pixel 4 ve Pixel 4 XL, yazılım güncellemeleri sona erdiğinde kullanım ömrünün sonuna geliyor

google piksel 4 xl uzun vadeli inceleme 2

Oliver Cragg / Android Otoritesi

TL; DR

  • Google Pixel 4 ve Pixel 4 XL artık düzenli yazılım güncellemeleri almayacak.
  • Ekim 2022 güvenlik güncellemesi, telefonlar için resmi olarak sonuncusuydu.

2019 Google amiral gemileri yazılım güncelleme döngüsünü tamamlarken, Google Pixel 4 ve Pixel 4 XL’inizi gömmenin zamanı geldi. Telefonlar, hareketle gezinme için Google’ın Motion Sense teknolojisini kullanan ilk ve son Pixel cihazlarıydı.

Google kısa süre önce Pixel telefonları için Kasım güvenlik düzeltme ekini yayınladı ve Pixel 4 serisi bu ayın güncelleme listesine dahil edilmedi (h/t XDA Geliştiricileri). Bu, telefonların artık Google’dan düzenli olarak aylık OTA güncellemeleri almayacağı anlamına geliyor.

Android 13 ayrıca Pixel 4 ve 4XL’deki son büyük işletim sistemi sürümüdür. Google, cihazlar için üç yıllık güncelleme taahhüdünde bulundu ve güncelleme programıgarantili güvenlik güncellemeleri Ekim 2022’de sona erdi.

Bununla birlikte, Google genellikle telefonlarını güncelleme listesinden çıktıktan birkaç ay sonra son bir güncelleme ile meraya çıkarır. Bu nedenle, gelecekte Pixel 4 serisine son bir OTA geldiğini görebiliriz, ancak herhangi bir büyük değişiklik veya özellik eklemesi beklemiyoruz, sadece bazı hata düzeltmeleri.

Kullanım ömrünün sonuna ulaşan bir sonraki Pixel telefon Pixel 4a’dır. Orta korucu, gelecek yıl Ağustos ayında güncelleme almayı bırakacak.

Teknory