Google, “yarının aracı” oluşturmak için Renault ile birlikte çalışıyor

TL; DR Google ve Renault, Android Auto platformuna dayalı yeni bir araba oluşturmak için bir araya geldi. “Yazılım tanımlı araç”, sürekli güncellemeler ve özellikler almasına yardımcı olmak için bir Dijital İkiz’e sahip olacak. Araç ayrıca kullanıcılar için kişiselleştirilmiş özellikler içerecek. Google, bir süredir otomotiv alanına girmeye çalışıyor. Volvo, GM, Honda ve daha fazlası gibi büyük […]

Google, “yarının aracı” oluşturmak için Renault ile birlikte çalışıyor

Polestar 2'de Android Otomotiv

TL; DR

  • Google ve Renault, Android Auto platformuna dayalı yeni bir araba oluşturmak için bir araya geldi.
  • “Yazılım tanımlı araç”, sürekli güncellemeler ve özellikler almasına yardımcı olmak için bir Dijital İkiz’e sahip olacak.
  • Araç ayrıca kullanıcılar için kişiselleştirilmiş özellikler içerecek.

Google, bir süredir otomotiv alanına girmeye çalışıyor. Volvo, GM, Honda ve daha fazlası gibi büyük üreticilerin arabalarında çalışan Android Auto işletim sistemine zaten sahip. Ama şimdi, gerçekten “yazılım tanımlı” bir araba yapmak için Renault ile birlikte çalışıyor. iki şirket arıyor “yarının aracı.”

Pixel akıllı telefon serisi, konu donanım olduğunda Google’ın gücünün yazılımda ve yapay zekada yattığının kanıtıdır. Mountain View şirketi, Renault ile birlikte geliştirdiği bu yeni araca aynı ilkeleri uygulamak istiyor gibi görünüyor.

Şirketler, bu yeni akıllı aracın otomotiv ve dijital dünyaların en iyilerini bir araya getireceğini söylüyor. Yeni isteğe bağlı hizmetler ve sürekli yükseltmeler sağlamak için mevcut Android Automotive işletim sistemi ve Google Cloud teknolojisi üzerine inşa edilecek.

İki ortak, yazılım tanımlı araca (SDV) ayrılmış bir dizi yerleşik ve yerleşik yazılım bileşeni geliştirecek. Google, özelliklerin gerçek araca daha kolay ve sürekli entegrasyonu için gelişmiş AI özelliklerine sahip olacak bir Dijital İkiz oluşturulmasına yardımcı olacak.

Araç ayrıca sürüş davranışlarını izleme, EV Şarj İstasyonları gibi sık kullanılan varış noktaları ve daha fazlası gibi kişiselleştirilmiş deneyimleri de içerecek.

Teknory