Gotham Knights Yamaları PC, PS5, Xbox Series S/X’teki Performans Sorunlarını Çözecek

Gotham Knights bir dizi yama alıyor. Bir Twitter ileti dizisinde geliştirici WB Games Montréal, PC, PlayStation 5 ve Xbox Series S/X’teki performans sorunlarından başlayarak, gelecekteki güncellemelerle çözmeyi düşündüğü sorunları ortaya koydu. İlki için, genel klavye giriş sorunlarını, eşli eşleştirme davetlerini ve PC’de birkaç oyuncu için oyun çökmelerine neden olan istikrarı düzeltmeyi amaçlayan bir yama yayında. […]

Gotham Knights Yamaları PC, PS5, Xbox Series S/X’teki Performans Sorunlarını Çözecek

Gotham Knights bir dizi yama alıyor. Bir Twitter ileti dizisinde geliştirici WB Games Montréal, PC, PlayStation 5 ve Xbox Series S/X’teki performans sorunlarından başlayarak, gelecekteki güncellemelerle çözmeyi düşündüğü sorunları ortaya koydu. İlki için, genel klavye giriş sorunlarını, eşli eşleştirme davetlerini ve PC’de birkaç oyuncu için oyun çökmelerine neden olan istikrarı düzeltmeyi amaçlayan bir yama yayında. Stüdyo pek fazla ayrıntı sunmasa da PS5 ve Series S/X’tekiler hafta içinde bir yama alacaklar.

“Konsol oyuncularımız için, bir sonraki Gotham Knights yamasının hafta sonunda olması planlanıyor ve daha spesifik bilgiler yakında gelecek. PC’ye benzer şekilde, bu yama lansmanından bu yana ortaya çıkan gerekli düzeltmelerin bir karışımını ele alacak, ”diye yazıyor tweet. Daha geniş bir düzeyde, WB Games Montréal, performans zorluğunun farkında olduğunu ve “mümkün olan en iyi deneyimi” vaat eden daha büyük bir güncelleme üzerinde sıkı çalıştığını söylüyor. Baş yapımcı Fleur Marty, lansmandan bir hafta önce Gotham gecelerinin resmi Discord sunucusunda oyunun PS5 ve Xbox Series S/X’te 30 fps’ye kilitleneceğini doğruladı.

Gotham Knights İnceleme: Batman Arkham, Marvel’in Örümcek Adamıyla Buluşuyor, Yaratıcılık Eksisi

Mevcut nesil konsollarda 60 fps performans modu bir seçenek değildi ve o zaman bile oyun, açık dünyada geçiş yaparken kendilerini ortaya çıkaran sık gecikme artışları ile lansman sırasında teknik sorunlar ortaya çıkardı. Bu yeni tweet dizisinde geliştiriciler şunları söyledi: “Konsol kullanıcıları için, özellikle kare hızı kararlılığı ile zorlukları çözmeyi hedefliyoruz.” Bu, yamalarla bile WB Games Montréal’in PS5 ve Xbox Series S/X’te kilitsiz 60 fps performansa öncelik vermediği anlamına geliyor. En azından yakın zamanda değil.

PC performans incelememizde şunları söyledik: “WB Games Montréal, burada çiğneyebileceğinden çok daha fazlasını ısırdı ve teknik düzeyde başarısız olan şişkin bir karmaşaya neden oldu. Unreal Engine 4’te çalışan Gotham Knights, PC’de bazen görsel olarak çekici görünebilir, ancak sabit kare düşüşleri ve üst düzey PC gereksinimleri onu mahveder.”

Gotham Knights için sistem gereksinimleri en üst seviyedeydi ve bir Nvidia RTX 2070 grafik kartının “Yüksek” ön ayarlarda kilitli 60 fps’de çalışmasını gerektiriyordu. Bu, geliştiricilerin aşağıdaki bölümde ele aldığı genel oyunla ilgili sorunlara ek olarak en son yama.

UI sorunlarını, doğru uygulanmayan grafik ayarlarını ve Gotham Knights’ın T-poz versiyonu gibi görünen, karakter modellerinin arıza yaptığı “meditasyon animasyonlarını” düzeltmek için değişiklikler uygulandı. Yama notunda, “Başlık boyunca çeşitli kilitlenme düzeltmeleri, özellikle de STAR Labs ‘bilim adamlarını serbest bırak’ savaşı ve Harley Quinn Hospital Boss Fight sırasında,” yazıyor. Yazma sırasında, WB Games Montréal, Nvidia fotoğraf modu aracı Ansel ile uyumluluk sorunlarını araştırıyor.

İlgili bir notta, Gotham Knights, PC yamasını çıkarırken korsanlıkla mücadele önlemi Denuvo DRM’yi geçici olarak devre dışı bıraktı. Haberlerin dolaşmaya başlaması çok uzun sürmedi. CrackWatch alt dizini, kooperatif deneyiminin dışında bırakılmış olsalar da, esasen korsanların ücretsiz kopyalar oluşturmasına izin veriyor. Kurcalamaya karşı korumalı yeni bir yapı sonunda piyasaya sürüldü, ancak hasar zaten yapıldı.

Gotham Knights artık PC, PS5 ve Xbox Series S/X’te çıktı.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik bildirimimize bakın.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow