Güle güle, cehennem ücreti: Airbnb yakında size aramada *gerçek* toplam fiyatı gösterecek

Airbnb yakında size gerçek platformda bir kiralık araç ararken ödemeniz gereken toplam fiyat. Bunu hayal edin – kasada gizlice giren sürpriz yüksek fiyatlı temizlik ücretleri yok. Kullanıcılar uzun süredir aramadan gizlenen ücretlerden şikayet ediyor. Halihazırda Airbnb, daha sonra ele alınacak ücretleri içermeyen gecelik ücrete öncelik veriyor. Bu ücretler arasında en dikkat çekici olanı: çoğu zaman […]

Güle güle, cehennem ücreti: Airbnb yakında size aramada *gerçek* toplam fiyatı gösterecek

Airbnb yakında size gerçek platformda bir kiralık araç ararken ödemeniz gereken toplam fiyat. Bunu hayal edin – kasada gizlice giren sürpriz yüksek fiyatlı temizlik ücretleri yok.

Kullanıcılar uzun süredir aramadan gizlenen ücretlerden şikayet ediyor. Halihazırda Airbnb, daha sonra ele alınacak ücretleri içermeyen gecelik ücrete öncelik veriyor. Bu ücretler arasında en dikkat çekici olanı: çoğu zaman tatilcinin şüpheli miktarda temizlik yapmasını gerektirmesine rağmen, bir ev sahibinin istediği korkunç “temizlik ücreti”. Neden temizlik ücreti ödeyip sonra da çarşafları yıkamak zorundasın? Bu ücretler yalnızca pop-up için kullanılır sonrasında kullanıcı arama sürecini geçti.

Airbnb, Aralık ayı geldiğinde arama yaptığınızda size gerçek Toplam vergi öncesi fiyat.

Şirket bir basın açıklamasında yazdı:

Aralık ayından itibaren, mevcut fiyat görüntüleme gereksinimleri olmayan ülkelerde toplam fiyatı görüntüleme seçeneğini kullanıma sunmaya başlayacağız. Toplam fiyat, vergi öncesi tüm ücretleri içerecek ve arama sonuçlarının yanı sıra harita, filtre ve liste sayfasında gösterilecektir. Misafirler, rezervasyonlarını onaylamadan önce Airbnb’nin hizmet ücretini, indirimlerini ve vergilerini gösteren tam fiyat dökümünü görüntüleyebilir.

Airbnb, konukların artık gereksiz temizlik gereksinimlerine maruz kalmayacağını da kaydetti. Sanırım Airbnb tweetleri ve memleri görüyor.

Şirket, basın açıklamasında, “Misafirler, yatakları soymak, çamaşır yıkamak veya Airbnb’den çıkarken elektrikli süpürge yapmak gibi mantıksız ödeme işleri yapmak zorunda kalmamalı” dedi. Ancak misafirlerden ışıkları kapatmalarını, yiyecekleri çöp kutusuna atmalarını ve kapıları kilitlemelerini istemenin makul olduğunu düşünüyoruz – tıpkı kendi evlerinden çıkarken yaptıkları gibi.”

Öyleyse devam edin ve mükemmel kaçamağınızı Airbnb’de arayın. Sonunda, aslında çatallamak zorunda kalacağınız şeyle karşılaşacaksınız.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow