Guillermo Del Toro’nun Pinokyo’sunun kredi sonrası sahnesi var mı? Stop-motion filmin sonu açıklandı

Chris Tilly ❘ Yayınlanan: 2022-11-11T10:00:35 ❘ Güncellenmiş: 2022-11-11T10:00:44 Guillermo Del Toro’nun Pinokyo’su kitaptan veya Disney uyarlamasından farklı olarak sona eriyor ve film genişleyip ardından Netflix’e ulaşmadan önce sınırlı sayıda gösterimdeyken, aşağıda neler olduğuna dair bir açıklama ve filmin kredi sonrası sahnesinin ayrıntıları yer alıyor. Guillermo Del Toro’nun Pinokyo’su Carlo Callodi’nin 1883 romanı 1930’ların İtalya’sında geçen […]

Guillermo Del Toro’nun Pinokyo’sunun kredi sonrası sahnesi var mı?  Stop-motion filmin sonu açıklandı

Yayınlanan: 2022-11-11T10:00:35

Güncellenmiş: 2022-11-11T10:00:44

Guillermo Del Toro’nun Pinokyo’su kitaptan veya Disney uyarlamasından farklı olarak sona eriyor ve film genişleyip ardından Netflix’e ulaşmadan önce sınırlı sayıda gösterimdeyken, aşağıda neler olduğuna dair bir açıklama ve filmin kredi sonrası sahnesinin ayrıntıları yer alıyor.

Guillermo Del Toro’nun Pinokyo’su Carlo Callodi’nin 1883 romanı 1930’ların İtalya’sında geçen oldukça farklı bir hikayeyi anlatan bir başlangıç ​​noktası olarak.

O zaman ve mekanda, faşizmin yükselişi hikayede önemli bir rol oynarken, Benito Mussolini filmde bile yer alıyor.

Callodi’nin hikayesinin ruhunu korusa da, bitiş de farklıdır. İşte ne oluyor, sadece ileride spoiler yemeye dikkat edin…

Guillermo Del Toro’nun Pinokyo’sunun sonunda ne olacak?

Guillermo Del Toro’nun Pinokyo’sunun sonunda, baş karakter – Pinokyo, yani Del Toro değil – gerçek bir çocuk oluyor. Ama bununla birlikte ölümlülük gelir ve bu yüzden babası Geppetto’yu kurtarmak için gösterdiği acil çabalar Pinokyo’yu öldürür.

Ancak Sebastian J Cricket’in bir dileği vardır ve bu dileği Pinokyo’yu hayata döndürmek için kullanır. Geppetto ile mutlu bir son yapmak, sonra çocuğun ölü oğlu Carlo’nun yerine geçmesini istemekle ve Pinokyo’yu kim olmadığı yerine olduğu gibi sevmeye söz vermekle hata yaptığını fark eder.

Daha sonra, Pinokyo’nun görünüşte kalıcı olarak genç olmasına rağmen, hem Geppetto hem de Cricket yaşı ve çocuk gibi kalırken geçip gitmesine rağmen hayatlarının oynadığını görüyoruz. Carlo’nun yanına gömülüyorlar, bu noktada Cricket – mezarın ötesinden anlatıyor – Pinokyo’nun dünyaya girdiğini söylüyor ve dünyanın onu kucaklayıp kucaklayacağını merak ediyor. Cricket daha sonra bu soruyu filmin ana temalarından biriyle yanıtlıyor: “Ne olur, olur ve sonra biz gideriz.”

Guillermo Del Toro’nun Pinokyo’sunun kredi sonrası sahnesi var mı?

Hayır, Guillermo Del Toro’nun Pinokyo’sunun kredi sonrası sahnesi yok.

Bununla birlikte, daha sonra kredilerin geri kalanında oynayan ve çok, çok komik olan bir müzikal orta kredi dizisine sahiptir…

Filmin orta kredi sahnesinde ne oluyor?

Ewan McGregor tarafından komik bir şekilde seslendirilen Sebastian J Cricket, bu anı anlatabiliyor çünkü filmin kredi sonrası sahnesi onu öbür dünyada tavşanlarla takılırken ve kart oynarken buluyor.

Yappin’i bırakıp oynamayacağını soruyorlar, bu noktada Cricket “Vurun çocuklar” diyor ve babasının nasıl şarkı söylediği hakkında bir şarkı söylemeye başlıyor.

Sebastian filmin çoğunu harcadığı için belki de filmin en büyük kahkahasını ortaya çıkarır. denemek bu şarkıyı söylemek, sadece her fırsatta engel olmak için. Bunu, film boyunca özenle hazırlanmış bir tıkaç için harika bir ödeme yapıyor.

Guillermo Del Toro’nun Pinokyo’su şimdi sınırlı sayıda sinemalarda, önümüzdeki hafta (18 Kasım’da) genişliyor ve 9 Aralık’ta Netflix’te. Filmle ilgili incelememizi buradan okuyabilirsiniz.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow