Hindistan telefonlar, tabletler ve daha fazlası için USB-C şarjını standartlaştıracak: Rapor

Robert Triggs / Android Otoritesi TL;DR Telefon üreticileri ve diğer teknoloji şirketlerinin, Hindistan’da ortak bir şarj standardı olarak USB-C’ye geçmeyi kabul ettikleri bildirildi. Karar, bakanlar arası bir toplantıda alındı. Apple’ın USB-C’ye geçişe karşı çıkmadığı bildirildi. Hindistan’daki teknoloji şirketlerini temsil eden akıllı telefon üreticileri ve derneklerinin, telefonlar, dizüstü bilgisayarlar ve tabletler için standart bir şarj bağlantı… Okumaya devam et Hindistan telefonlar, tabletler ve daha fazlası için USB-C şarjını standartlaştıracak: Rapor

Hindistan telefonlar, tabletler ve daha fazlası için USB-C şarjını standartlaştıracak: Rapor

Robert Triggs / Android Otoritesi

TL;DR

  • Telefon üreticileri ve diğer teknoloji şirketlerinin, Hindistan’da ortak bir şarj standardı olarak USB-C’ye geçmeyi kabul ettikleri bildirildi.
  • Karar, bakanlar arası bir toplantıda alındı.
  • Apple’ın USB-C’ye geçişe karşı çıkmadığı bildirildi.

Hindistan’daki teknoloji şirketlerini temsil eden akıllı telefon üreticileri ve derneklerinin, telefonlar, dizüstü bilgisayarlar ve tabletler için standart bir şarj bağlantı noktası olarak USB-C’yi benimsemeyi kabul ettikleri bildirildi. Göre Ekonomik Zamanlar, hükümet yetkilileri, konuyu görüşmek üzere bakanlıklar arası bir görev gücü toplantısı yapıldıktan sonra anlaşmayı doğruladı.

Toplantıda Samsung, Apple ve HP, Dell ve Lenovo gibi bilgisayar üreticilerinin de aralarında bulunduğu sektör paydaşlarının hazır bulunduğu bildirildi. Bir endüstri yöneticisi, Apple’ın ortak bir şarj standardı olarak USB-C’ye geçişe karşı çıkmadığını doğruladı. Cupertino telefon üreticisi, USB-C zorunlu hale geldiğinde en çok etkilenen markalardan biri olmaya devam ediyor. Telefonları ve bazı iPad’leri şu anda tescilli Lightning bağlantı noktasını kullanıyor ve şirketin gelirinin büyük bir kısmı da Lightning aksesuarlarının satışından geliyor.

Hindistan’ın cihazlar arasında USB-C’yi ne zaman zorunlu kılacağına dair doğrulanmış bir zaman çizelgesi yok, ancak kimliği belirsiz bir sektör yöneticisi, değişikliğin Avrupa’da yürürlüğe girmesinden sonra bunun olacağını söyledi.

Geçen ay, Avrupa Konseyi ortak ücretlendirme girişimine nihai onayı verdi. E-atıkları azaltmak ve tüketicilerin paradan tasarruf etmesine yardımcı olmak amacıyla tüm elektronik cihazların 2024 sonbaharına kadar USB-C şarjını benimsemesi gerekiyor. Dizüstü bilgisayarlara standardı benimsemeleri için 2026 baharına kadar uzatılmış bir son tarih verildi.

Avrupa’nın ayak izlerini takip eden Hindistan’ın cihazlar arasında USB-C şarjı gerektirmesinin sonuçları oldukça önemli olabilir. Dünyanın en büyük ikinci akıllı telefon pazarı olduğu için, ülke şarj portunu standart hale getirirse, bölgeye özgü şarj farklılıkları olasılığını azaltabilir.

Bununla birlikte, AB yetkisinin yürürlüğe girmesi için hala zaman var. Bekleyip her şeyin nasıl sonuçlanacağını ve daha fazla ülkenin ortak şarj girişimine katılmak için aynı şeyi yapıp yapmayacağını izlememiz gerekecek.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow