Hyundai Ioniq 6, Kuzey Amerika Tanıtımıyla Etkileyici Menzile Sahip Oluyor

Hyundai’ye göreIoniq 6, mevcut 77,4 kWh pilinden elektronları bitmeden önce tahmini olarak 340 millik bir menzile sahip olacak — bu menzilden çok da uzakta değil. Tesla Model 3’ler Uygun şekilde donatılmışsa, tahmini menzil 358 mil. Ioniq 6, kısmen Hyundai’nin tabiriyle “Streamliner” tasarımı sayesinde bu menzile ulaşabiliyor. Havada çok az veya hiç sorun olmadan kayacak şekilde… Okumaya devam et Hyundai Ioniq 6, Kuzey Amerika Tanıtımıyla Etkileyici Menzile Sahip Oluyor

Hyundai Ioniq 6, Kuzey Amerika Tanıtımıyla Etkileyici Menzile Sahip Oluyor

Hyundai’ye göreIoniq 6, mevcut 77,4 kWh pilinden elektronları bitmeden önce tahmini olarak 340 millik bir menzile sahip olacak — bu menzilden çok da uzakta değil. Tesla Model 3’ler Uygun şekilde donatılmışsa, tahmini menzil 358 mil. Ioniq 6, kısmen Hyundai’nin tabiriyle “Streamliner” tasarımı sayesinde bu menzile ulaşabiliyor. Havada çok az veya hiç sorun olmadan kayacak şekilde tasarlanmıştır ve 0,22 gibi çok düşük bir sürtünme katsayısına sahiptir.

Ioniq 6, inanılmaz derecede hızlı da şarj edebilir. Hyundai’ye göre, 350 kw’lık bir hızlı şarj cihazı kullanırsanız, pili %10’dan %80’e yaklaşık 18 dakikada şarj edebilir. Araba bunu, herhangi bir senaryoda şarjı optimize etmek için akünün ısısını düzenleyerek başarır. Pil bunu otomatik olarak yapabilir veya kullanıcı, Hyundai’nin uygulaması aracılığıyla pili önceden ısıtmayı seçebilir. Birlikte verilen şarj cihazıyla evinizde şarj etmek 7 saat 10 dakika sürer. Hyundai de belirtiyor Ioniq 6’nın pilinin, mobil cihazları şarj etmek veya hatta diğer EV’leri şarj etmek için bir güç bankası olarak ikiye katlanabileceğini. Bonus olarak Hyundai, Ioniq 6’nın satın alındıktan sonra iki yıl boyunca Electrify America şarj cihazlarında sınırsız hızlı şarjla geleceğini söylüyor.

Teknory