İflas eden kripto borsası FTX, ‘Hack’lendikten sonra hala sahip olduğu fonları dengelemek için uğraşıyor

Düşen kripto borsası FTX’in kabuğu artık fazla bir şey yapamıyor, ancak kalan fonların taranabileceği ve başka bir yere rastgele aktarılamayacağı veya bir bilgisayar korsanı tarafından sifonla çekilemeyecekleri bir yerde karantinaya alınabilecek her şeyi ele geçirmeye çalışıyor. Bu, geçen gün ortaya çıkan ve görünüşte mümkün olan her düzeyde benzeri görülmemiş miktarda kaosla dolu bir finans kurumunun […]

İflas eden kripto borsası FTX, ‘Hack’lendikten sonra hala sahip olduğu fonları dengelemek için uğraşıyor

Düşen kripto borsası FTX’in kabuğu artık fazla bir şey yapamıyor, ancak kalan fonların taranabileceği ve başka bir yere rastgele aktarılamayacağı veya bir bilgisayar korsanı tarafından sifonla çekilemeyecekleri bir yerde karantinaya alınabilecek her şeyi ele geçirmeye çalışıyor. Bu, geçen gün ortaya çıkan ve görünüşte mümkün olan her düzeyde benzeri görülmemiş miktarda kaosla dolu bir finans kurumunun resmini çizen bir bilgi telaşından sonra geliyor.

FTX’in kurucusu ve yeni istifa eden CEO’su Sam Bankman-Fried, kendi adına “gerçekten üzgün”.

Cumartesi günü, Bankman-Fried (aynı zamanda SBF’den geçiyor) Cuma günü Güney Amerika’ya kaçtığına dair söylentileri bastırmak için acele etti. O hala, iddia ediyor, Bahamalar’daFTX’in merkezinin bulunduğu yer.

daha az değil 1 milyar dolar Görünüşe göre müşterilerin kripto para birimi FTX’ten kayboldu. Ve bir çeşit kiraz olarak, Cuma gecesi FTX, hackerlar tarafından sızdı ve 473 milyon doları çaldı. Kendi teknik destek kanalına göre şirketten geriye kalanlar, kullanıcıların parasını çalabilecek, büyük ölçüde kullanılamaz ve potansiyel olarak güvenli olmayan bir web sitesidir.

Biraz geriye gitmek: Reuters’e konuşan isimsiz kaynaklara göre ve Wall Street Journal dünBankman-Fried, FTX’ten 10 milyar dolarlık eşdeğeri, yine Bankman-Fried tarafından kurulan FTX’e bağlı bir ticaret evine taşıdı. Alameda Araştırmaşimdi olan aşağı.

Şimdi, bu fon hareketi Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun artık kötü şöhretli FTX karşıtı tweetstormMilyonlara, “son ifşaatların” şirketinin FTX’e olan tüm inancını esasen kaybetmesine yol açtığını duyurdu.

Ancak yeni ortaya çıkan kayıp 1 milyar dolarlık bir kayıp gibi görünüyor. bu 10 milyar doların açıklanmayan kısmı Alameda’ya taşınmıştı. Hem FTX hem de Alameda Research zaten soruşturma altındaydı Tüm bunlar kamuya açıklandığında Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından.

Cuma gecesi geç saatlerde bu ifşaatların ortasında – ya da kim bilir, belki çünkü bunlardan – ek bir duyuru geldi şirketin teknik destek Telegram hesabında: “FTX saldırıya uğradı. FTX uygulamaları kötü amaçlı. Bunları silin. Sohbet açık. Truva atları indirebileceğinden FTX sitesine gitmeyin.”

Telegram mesajlarına ek güvenilirlik kazandırmak, FTX başsavcısı Ryne Miller’dan tweet“Borsalar arasında FTX bakiyelerinin konsolidasyonu ile ilgili cüzdan hareketleriyle ilgili anormallikleri araştırmak” olduğunu söyledi.

Kriptodaki yüksek profilli hesaplardan gelen saf spekülasyonlar, Twitter hack’in aslında olduğunu ima etti bir FTX içeriden veya içeriden, kapıdan çıkarken FTX’in cesedinden çıkarabildikleri her şeyi alıp götürüyorlar.

Cumartesi öğleden sonra, ET, Miller bir açıklamayı tweetledi FTX’in yeni atanan kriz CEO’su John Ray’den, spiralleşen şirketi istikrara kavuşturmakla görevlendirildi.

Ray’e göre, şirket şimdi “yetkisiz erişim” nedeniyle “nerede olursa olsun tüm varlıkları güvence altına almak” istiyor. Ray’e göre FTX, şimdi alım satımı ve para çekme işlemlerini durdurma ve tüm kriptoları, fonlara kolayca erişilemeyen bir “soğuk cüzdan koruyucusuna” taşıma işini yürütüyor, ancak en azından aniden ortadan kaybolmayacaklar. .

Oh ve polislere haber verildiRay’in açıklamasına göre. Ve kolluk kuvvetlerine ek olarak, saldırıya yanıt olarak derhal bir iç “gerçek inceleme ve hafifletme tatbikatı başlatıldığını” açıkladı.

Başka bir deyişle: FTX bunu yapan adamı bulmaya çalışıyorum.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow