İflas İşlemleri Öncesinde Kaybolan FTX Varlıkları

Bugüne kadar yapılan açıklamalar, FTX’in en büyük 50 alacaklısına 3,1 milyar dolar borçlu olduğunu ortaya koyuyor. Bu alacaklılar şimdiye kadar isimsiz gitti. Kişisel tasarruflarını borsaya yatırmış olan kişiler de dahil olmak üzere, ödenmesini bekleyen bir milyondan fazla alacaklı olabilir. WSJ’ye göre, eğer herhangi bir yatırımcı varsa, çok azı henüz geri ödendi. Borsadaki fonlar şu anda […]

İflas İşlemleri Öncesinde Kaybolan FTX Varlıkları

Bugüne kadar yapılan açıklamalar, FTX’in en büyük 50 alacaklısına 3,1 milyar dolar borçlu olduğunu ortaya koyuyor. Bu alacaklılar şimdiye kadar isimsiz gitti. Kişisel tasarruflarını borsaya yatırmış olan kişiler de dahil olmak üzere, ödenmesini bekleyen bir milyondan fazla alacaklı olabilir. WSJ’ye göre, eğer herhangi bir yatırımcı varsa, çok azı henüz geri ödendi. Borsadaki fonlar şu anda dondurulmuş durumda.

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, 11 Kasım’da istifa etti. İflas halindeki ve soruşturma altındaki işletmeleri yönetmede uzmanlaşmış bir yönetici olan John J. Ray III şu anda dümende. Times’a göre, FTX’te ve çevresindeki suç faaliyetlerine ilişkin, FTX’in varlıklarına yönelik bir saldırı ve FTX’in yasal olarak bulunduğu Bahamalar’da kayıt dışı 300 milyon dolarlık bir gayrimenkul satın alınması da dahil olmak üzere ikinci dereceden kanıtlar zaten sunuldu.

Times’a göre, FTX’in mevcut yönetimi tüm sıkıntılarını Sam Bankman-Fried’in ayaklarına bırakmaktan memnun. Bromley’e göre Bankman-Fried, FTX’i “kişisel bir derebeylik” olarak yönetiyor, mali durumunu kişisel olarak kontrol ediyor ve parayı kendisi ile kendisinin de CEO olduğu Alameda Research arasında serbestçe hareket ettiriyordu. Enron skandalının sonrasını ele alan Ray, “şirket kontrolünde böyle bir başarısızlık” görmediğini belirtti.

Soruşturmalar devam ediyor. Daha fazla açıklama, FTX ve Alameda’daki şüpheli anlaşmalara bilmeden veya kötü niyetle başka kimlerin dahil olduğunu ortaya çıkarabilir.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow