Indiana Jones 5 yönetmeni Harrison Ford’un değiştirilmeyeceğini doğruladı

Lucy-Jo Finnighan ❘ Yayınlanan: 2022-11-15T17:16:44 ❘ Güncellenmiş: 2022-11-15T17:16:54 Indiana Jones, Harrison Ford’un en ikonik rollerinden biri ve görünüşe göre kimse onun yerini alamaz – ve şimdi de Indiana Jones 5’in yönetmeni tarafından kimsenin olmayacağı doğrulandı. Indiana Jones, piyasadaki en büyük film serilerinden biridir. Ve ekranda 50 yılı aşkın bir süre geçirdikten sonra, Harrison Ford kendini… Okumaya devam et Indiana Jones 5 yönetmeni Harrison Ford’un değiştirilmeyeceğini doğruladı

Indiana Jones 5 yönetmeni Harrison Ford’un değiştirilmeyeceğini doğruladı

Yayınlanan: 2022-11-15T17:16:44

Güncellenmiş: 2022-11-15T17:16:54

Indiana Jones, Harrison Ford’un en ikonik rollerinden biri ve görünüşe göre kimse onun yerini alamaz – ve şimdi de Indiana Jones 5’in yönetmeni tarafından kimsenin olmayacağı doğrulandı.

Indiana Jones, piyasadaki en büyük film serilerinden biridir. Ve ekranda 50 yılı aşkın bir süre geçirdikten sonra, Harrison Ford kendini kolayca kırbaç sallayan tek arkeoloji profesörü konumuna getirdi. İlk olarak 1981’de Raiders of the Lost Ark’ta karakter olarak ortaya çıkan Ford, serinin dört filminin hepsinde başrol oynadı ve The Young Indiana Jones Chronicles’da kısa bir süre rol aldı.

Bununla birlikte, Ford açıkça bu rolü sonsuza kadar oynayamaz, bu nedenle Ford resmi olarak istifa ettiğinde karaktere ve seriye ne olacağı konusunda spekülasyonlar var. Dizi sona erecek mi yoksa Jones yeniden mi oynayacak?

Şimdi, Harrison Ford yeniden seçilmeyeceği konusunda kararlı, ancak son söz sahibi olmayabilir. Bununla birlikte, serideki beşinci film çıkmak üzereyken – görünüşe göre son kez Ford’u oynayacak – filmin yönetmeni Ford’un duruşunu aldı.

James Mangold’a göre Indiana Jones’un yerini kimse almayacak

Indiana Jones 5’in yönetmeni James Mangold – şu anda adı belli olmayan devam filmine ilk olarak 2020’de, Steven Spielberg’in yönetmenlikten ayrılmasının ardından katılan – bir açıklamada doğruladı. cıvıldamak Harrison Ford’un Indiana Jones’unun asla değiştirilemeyeceği.

Aşağıdaki Twitter sohbetine göre, filmin sonunda bir kadının Indiana Jones rolünü üstlendiği beşinci filmin test gösterimleriyle ilgili söylentiler vardı, bu eylem izleyiciler tarafından kötü karşılandı.

Ancak Mangold, herhangi bir test gösteriminin yapıldığını inkar etmekle kalmadı, yönetmen aynı zamanda böyle bir değişikliğin olmayacağını da vurguladı. Ona göre, “Hiç kimse Indiana Jones’un yerini alamaz. Herhangi bir komut dosyasında değil. Herhangi bir kesimde değil. Hiç tartışılmadı.”

Şimdi, bu tweet, Harrison Ford’un kendisinin değiştirilmeyeceğini belirtmiyor, sadece Indiana Jones’un değiştirilemeyeceğini belirtiyor. Ancak rol için herhangi birinin dikkate alınması pek olası görünmüyor.

Ve Ford’un role ne kadar bağlı olduğuna bakılırsa – diğer önemli rolü, Jedi’ların karşılığında ölmesini dilediği Han Solo’nun aksine – onun yerini almak neredeyse acımasız görünüyor. Özellikle de oyuncunun çekimler sırasında ne kadar duygulandığını gördükten sonra. filmin D23 sunumu.

Ve sürekli yeniden başlatmalar ve devam filmleri çağında, Indiana Jones’a veda etmek zor olabilir, ancak diziyi bu kadar popüler yapan aktörle birlikte emekliye ayırmamız herkes için en iyisi olacaktır.

Indiana Jones 5, 30 Haziran 2023’te sinemalarda prömiyer yapacak.

Teknory