Instagram Filtreleri Çalışmıyor [Birkaç Kolay Düzeltme]

Hayattaki tüm güzel şeyler gibi Instagram da harika… ta ki öyle olmayana kadar. Geçen gün Instagram'ımla ilgili ilginç bir sorun yaşadım ve neredeyse tüm telefonumu çöpe atacaktım. Bakın, bir Hikaye oluşturmaya çalışıyordum ve yüz filtreleri görünmüyordu. Daha az kamera seçeneği de varmış gibi görünüyordu. Doğal olarak biraz paniklemeye başladım ama bir çözüm olduğu ortaya çıktı.

Instagram Filtreleri Çalışmıyor [Birkaç Kolay Düzeltme]

Hayattaki tüm güzel şeyler gibi Instagram da harika… ta ki öyle olmayana kadar. Geçen gün Instagram'ımla ilgili ilginç bir sorun yaşadım ve neredeyse tüm telefonumu çöpe atacaktım. Bakın, bir Hikaye oluşturmaya çalışıyordum ve yüz filtreleri görünmüyordu. Daha az kamera seçeneği de varmış gibi görünüyordu. Doğal olarak biraz paniklemeye başladım ama bir çözüm olduğu ortaya çıktı.

2010 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana Instagram, güvenilir bir uygulama olarak ün kazanmıştır. Tüm sosyal ağlar arasında Instagram çalışıyor ve çökmüyor gibi görünüyor, hatalarla uğraşmak zorunda kalmadan arkadaşlarınızın fotoğraflarında gezinmenize ve güvenilir bir şekilde DM göndermenize izin veriyor. Ta ki takipçilerinize gerçekten harika fotoğraflar göndermeye çalıştığınız o ana kadar ve lanet şey işe yaramayacak.

Bir Instagram Hikayesi oluşturmaya çalışırsanız ve orada olması gereken tüm filtreleri veya seçenekleri göremiyorsanız, yalnız değilsiniz. Daha da iyisi, durum umutsuz değil. Benim için işe yarayanlar da dahil olmak üzere düzeltmenin bazı yolları var. Size ilk önce ne yaptığımı göstereceğim ve sonra ilk yöntemin sizin için çalışmaması durumunda diğer bazı düzeltmeleri özetleyeceğim.

Olması gereken, bir Hikaye oluşturmak için kendi simgenize dokunduğunuzda bir grup filtrenin görünmesi gerektiğidir. Hepsi ekranın alt kısmında sıralanacak ve her biri biraz farklı bir şey yapacak. Aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç filtre olmalıdır, ancak bazen bazıları kaybolacaktır. Burada düzeltmeye çalıştığımız şey bu.

Instagram Filtrelerini Düzeltme

İlk yöntem, hepimizin arada bir yapması gereken bir şeydir: çöpü temizlemek. Eksik Instagram filtrelerini benim için düzelten şey telefonumu temizlemekti. Uygulamalar, fotoğraflar, dosyalar ve paylaşımlar arasında neredeyse tüm kullanılabilir hafızayı doldurmuştum. Birçok cihaz gibi, telefonum da gereksiz veri ve dosyalar için beni kilitleme zamanının geldiğine karar verdi.

Artık ihtiyacım olmayan tüm uygulamaları temizledim. Şu anda arka planda çalışan tüm uygulamaları zorla kapattım. Daha sonra sorunun ortadan kalkıp kalkmadığını görmek için Instagram'ı yeniden denedim. Bil bakalım ne oldu? Telefonumu yeniden başlattığımda ve test etmek için Instagram'ı yeniden başlattığımda bile doğru sayıda filtre yüklendi ve yüklü kaldı.

Bu, telefonumdaki veya Instagram'daki program tasarımının bir parçası olsa da, yer açmak ve çalışan uygulamaları kapatmak yardımcı oldu. İster bir RAM sorunu, ister depolama olsun, her iki durumda da Instagram filtreleri geri döndü ve geri döndü.

Instagram Filtreleri Çalışmıyor [Birkaç Kolay Düzeltme]

Instagram Filtrelerini Düzeltmenin Diğer Yolları

Çöpü çıkardıktan ve telefonunuzdaki dosyaları biraz toparladıktan sonra, muhtemelen biraz daha iyi hissedeceksiniz. Ancak bu, Instagram sorununu çözmeyebilir. Kullanılabilir belleğiniz yeterliyse, indirme klasörünüz bozulmamışsa ve bu filtrelerin kaybolmasına neyin neden olduğu hakkında hiçbir fikriniz yoksa, bu genel uygulama düzeltmelerinden bazılarını deneyin. Çalışabilirler.

1. Instagram Uygulamasını Yeniden Başlatın

Uygulamayı yeniden başlatmak her zaman kazanır. iPhone kullanıyorsanız, kapatmanız yeterlidir. Android kullanıcılarının tam etkiyi elde etmek için Instagram'da "Ayarlar -> Uygulamalar" ve "Zorla Durdur" a gitmeleri gerekecek . Bu, uygulamayı tamamen yeniden başlatacak ve fark etmemiş olabileceğiniz her türlü hatayı düzeltecektir.

2. Telefonunuzu Yeniden Başlatın

“Onu kapatıp tekrar açmak” kavramında gerçekten bir şey var. Uygulamayı yeniden başlatmak işe yaramazsa, telefonunuzu yeniden başlatmayı deneyin. RAM'i boşaltabilir, bazı önbellekleri temizlemeye zorlayabilir ve telefon işletim sisteminizin uygulamayı yeniden yüklemesine neden olabilir. Telefon sorunlarının çoğunu iyileştirir ve bunu da düzeltebilir.

3. Instagram'da Uygulama Önbelleğini Temizleyin

Android'deki uygulama önbelleği de uygulama hatalarının yaygın bir nedenidir. Bu genellikle tek bir uygulama düzgün çalışmadığında ve yeniden başlatma veya yeniden başlatma çalışmadığında geçerlidir.

  1. “Ayarlar”ı ve ardından “Uygulamalar”ı seçin .

  2. “Instagram”ı ve ardından “Depolama ”yı seçin .

  3. “Önbelleği Temizle”yi seçin .

Tamamlandığında, sayaçlar sıfıra dönmelidir ve bu filtrelerin yeniden görünüp görünmediğini görmek için Instagram'ı tekrar deneyebilirsiniz.

4. Instagram'ı Güncelle

Bir şey düzgün çalışmıyorsa, her zaman güncellemeleri kontrol etmeye değer. Bazen özellik değişiklikleri bir sunucuda olur ancak uygulamada olmaz, bu da bu gibi sorunlara neden olur. Nadirdir, ancak uygulamalarınızı güncel tutmak zaten önemli bir temizlik görevi olduğundan kontrol etmeye değer.

“Google Play Store”a veya “iOS App Store” a gidin , varsa “Instagram” ve “Güncelle” yi seçin . Mevcutsa, uygulama mağazasındaki "Tümünü Güncelle" seçeneğini kullanmak en iyisidir , çünkü güncelleme gerektiren diğer uygulamalar telefonunuzda hasara yol açarak Instagram'ın işleyişini etkileyebilir.

5. Instagram'ı yeniden yükleyin

Başka hiçbir şey işe yaramazsa, Instagram'ın yeniden yüklenmesi gerekebilir. Bu genellikle son çaredir, ancak diğer tüm önerileri uyguladıktan sonra bu filtreler eksik olmaya devam ederse gerekli olabilir. Kötü bir ağ bağlantısı veya Wi-Fi'nin kapalı olması, telefonların her türlü öngörülemeyen şeyi yapmasına neden olabileceğinden, işlerin kendi kendine çalışıp çalışmadığını görmek için bir dakika beklemek istiyorsanız, sizi kesinlikle suçlamıyorum.

Instagram'ı yeniden yüklemeye devam etmek istiyorsanız, uygulamadaki tüm resimleri, Hikayeleri ve sahip olduğunuz diğer her şeyi yedeklediğinizden ve kaldırdığınızdan emin olun.

Telefonunuzu bellekten silmek için yeniden başlatın ve ardından Google Play Store veya App Store'u ziyaret edin, Instagram'ı seçin ve Yükleyin. Tekrar kurun ve filtrelerin geri dönmesini umalım.

Instagram'da bu sorunu yaşadınız mı, filtreler kayboluyor mu? Başka bir şekilde düzeltti mi? Bize aşağıdan bahsedin ve başkalarına yardım edin!