Instagram Hikayeleri Yüklenmiyor ve Çember Dönüyor – Ne Yapmalı

Instagram Hikayeleri, dünyanın dört bir yanındaki farklı insanların hayatlarına dair küçük bilgilerdir.Erişilmesi basit, sindirimi kolay ve milyonlarcası var.Ancak, yüklenmediğinde inanılmaz derecede sinir bozucu.Uzun zamandır Instagram'ın ...

Instagram Hikayeleri Yüklenmiyor ve Çember Dönüyor – Ne Yapmalı

Instagram Hikayeleri, dünyanın dört bir yanındaki farklı insanların hayatlarına dair küçük bilgilerdir.Erişilmesi basit, sindirimi kolay ve milyonlarcası var.Ancak, yüklenmediğinde inanılmaz derecede sinir bozucu.Uzun zamandır Instagram'ın başına gelen en iyi şey hikayeler ve onlara erişemiyor musunuz?!

Dönen daire, yükleme ekranıdır.Instagram veya telefonunuz düzgün çalıştığında, o ekranı hiç görmemeli veya bir saniyeden az görmemelisiniz.Bazen Hikayelerin yüklenmesi biraz zaman alabilir ve bu durumda daireyi daha uzun süre görürsünüz.

Instagram Hikayeleri

Instagram hikayeleri en çok kabul görenlerden biri haline geldi.Esasen, birkaç dakika harcayabileceğiniz ve ardından devam edebileceğiniz küçük sosyal medya parçalarıdır.Bazen bir Hikaye duygusal anlamda size yapışır, ancak 24 saat sonra gider ve bir sonrakine geçersiniz.Hikayeler, insanların hayatlarının Anlık Görüntülerinin keyfini çıkarmamızı ve ardından hızla bir sonraki şeye geçmemizi sağlar.

Instagram Stories yüklenmiyorsa ne yapılmalı

Genellikle Instagram Hikayeleri hemen yüklenir.Uygulamanın üst kısmındaki çubuktan seçiyorsunuz ve yükleniyor.Drama ve bekleme yok.Yoğun zamanlarda, Instagram sonunda veya ağınızın ucunda ara sıra gecikmeler olabilir, ancak neyse ki bu nadirdir.Bu olduğunda, yeniden çalışmaya başlamak için sorunları gidermeniz ve çözümleri uygulamanız gerekir.

Instagram Hikayelerinizi düzeltmek için yapabileceğiniz her şeyi gözden geçirelim.

Ağınızı kontrol edin

Instagram Stories sorunlarının en yaygın nedenlerinden biri zayıf internet bağlantısıdır.Bunun nedeni zayıflamış bir WiFi sinyali, cihazınızda veya ağ alanınızda olan bir şey olabilir.Bakalım bunu temel neden olarak daraltabilecek miyiz?

Önce Instagram'ı kapatın ve telefonunuzda başka bir uygulama açın.Facebook, YouTube veya başka bir uygulama olsun, bir video oynatmayı veya haber akışınızda gezinmeyi deneyin.İçerik yüklemede sorun yaşıyorsanız, sorun büyük olasılıkla yalnızca Instagram'da değil, cihazınızdadır.Diğer uygulamaları kontrol etmek, internet bağlantısı sorunlarını kontrol etmenin en hızlı yoludur.

Ardından, adresini kullanabilirsiniz.İnternet hızlarınızı test etmek için Ookla tarafından sunulan SpeedTest uygulaması.İnternet bağlantınızın ne kadar hızlı olduğunu görmek için uygulamayı açın.Hız göstergesini izleyebileceğiniz için hız testi yapmak diğer uygulamaları kontrol etmekten daha doğrudur.Eğer senininternet sorunları kesintili, SpeedTest uygulaması size gösterecek.

Bu yöntemlerden herhangi biri bir bağlantı sorununa işaret ediyorsa, sorunu hızlı bir şekilde düzeltmek için yapabileceğiniz bazı şeyler vardır.İlk olarak, hücresel veri kullanıyorsanız, WiFi'ye geçmeyi deneyin (ve tersi).Ardından Instagram'ı yeniden yükleyin ve keyfini çıkarmaya çalıştığınız Hikayeye dokunun.

WiFi yoksa telefonunuzu kapatıp tekrar açmayı deneyin.Telefonunuzu kapatıp tekrar açmak, cihazınızın bağlantısını kesmeye ve internete yeniden bağlanmaya zorlar.

Son olarak, ağ bağlantınızı sıfırlamanız gerekebilir.Talimatlar, bir Android veya iOS cihazı kullanmanıza bağlı olarak değişir.

Not: Bu, telefonunuzdaki hiçbir önemli bilgiyi silmez.

Android'de Ağ Ayarları Nasıl Sıfırlanır

Bir Android cihazda Ağ Ayarlarını sıfırlamak için şunu yapın:

 1. Android cihazınızda Ayarlar'ı açın ve Bağlantılar'a dokunun.

 2. Bu menünün en altına gidin ve Diğer Bağlantı Ayarları'na dokunun.

 3. Ağ Ayarlarını Sıfırla'ya dokunun.

Bu adımları gerçekleştirdikten sonra cihazınız yeniden başlatılacaktır.Artık Instagram'ı yeniden açabilir ve dönen çemberin kaybolup kaybolmadığını görebilirsiniz.

iOS'ta Ağ Ayarları Nasıl Sıfırlanır

iOS kullanıcıları ağ ayarlarını sıfırlamak için şu adımları izleyebilir:

 1. iPhone'unuzda Ayarlar'ı açın ve Genel'e dokunun.

 2. Aşağı kaydırın ve tap Sıfırla.

 3. Ağ Ayarlarını Sıfırla'ya dokunun.

Ekran kilidi açma kodunuzu girmeniz gerekecek.Ardından, telefon yeniden başlatılacaktır.Ağ ayarlarınızı sıfırladıktan sonra Instagram'ı başlatın ve Hikayelerinizin çalışıp çalışmadığını görün.

Uygulamayı yeniden başlatın

Herhangi bir bağlantı sorununuz olmadığını varsayarsak, Instagram uygulamasına odaklanmanın zamanı geldi.İlk mantıklı adım, uygulamayı yeniden başlatmaktır.Bu, başka bir uygulamaya geçmenin ötesine geçer, çünkü tüm işlemlerin çalışmayı durdurması için uygulamayı tamamen kapatmanız gerekir.

Kullandığınız işletim sistemine bağlı olarak farklı bir dizi talimat izlemeniz gerekecek.

Instagram uygulamasını normal bir şekilde yeniden başlatmak için hem Android hem de iOS kullanıcıları, telefonlarında çoklu görev işlevine erişebilir ve uygulamayı kapatmak için yukarı kaydırabilir.Kapattıktan sonra, sorunun devam edip etmediğini görmek için Instagram'ı yeniden açın.

Android kullanıcıları uygulamayı kapatmaya zorlayabilirken, iOS kullanıcıları uygulamayı normal şekilde kapatarak aynı görevi tamamlayabilir.

Bir Android cihaz kullanıyorsanız şu adımları izleyin:

 1. Telefonunuzda Ayarlar ve Uygulamalar'ı açın.

 2. Instagram'ı seçin ve Seçenek mevcutsa >Durmaya Zorla.

Artık Instagram uygulamasını yeniden başlatabilir ve Hikayeler özelliğini test edebilirsiniz.

Telefonunuzu Yeniden Başlatın

Telefonunuzu tamamen yeniden başlatın ve ardından Hikayeyi yeniden test edin.Telefonunuzun Instagram Stories ile ilgili sorunlara yol açması pek olası olmasa da, telefonunuzu kapatıp açmak, uygulama davranışına müdahale edebilecek tüm arka plan işlemlerini öldürür.

Uygulama önbelleğini temizleyin

Yine, Instagram uygulama önbelleğini temizlemek, Hikayeleri yüklerken herhangi bir fark yaratmamalıdır;Tahribatsız bir testtir, bu yüzden denemeye değer.iPhone'larda "Önbelleği Temizle" seçeneği yoktur, ancak uygulamadan gereksiz verileri boşaltan "Uygulamayı Boşalt" işlevi vardır.Bunu her modelde şu şekilde yapabilirsiniz:

Android'de:

 1. Ayarlar ve Uygulamalar'ı açın.

 2. Instagram'ı seçin.

 3. Depolama'yı seçin.

 4. Önbelleği Temizle'yi seçin.
  Not: Verileri Temizle'ye dokunursanız> Instagram'a tekrar giriş yapmanız gerekecek ve kaydettiğiniz taslakları kaybedeceksiniz.

iPhone'da

 1. Ayarlar'ı açın ve Genel'e dokunun.

 2. iPhone Storage üzerine dokunun.

 3. 'Instagram'ı bulup dokunun.

 4. Uygulamayı Boşalt'a dokunun.

Instagram'ı güncelleyin veya yeniden yükleyin

Instagram'ı kaldırmadan önce, Play Store'da veya Apple Store'da uygulamayı güncellemeyi deneyin.Bu işe yaramazsa, uygulamayı dilediğiniz zaman kaldırıp yeniden yükleyebilirsiniz.

Not: Instagram'ı silip yeniden yüklemek, kaydedilmiş tüm taslakları siler ve tekrar giriş yapmanız gerekir.

Android'de:

 1. Ayarlar ve Uygulamalar'ı açın.

 2. Instagram'ı seçincihaz.

 3. Kaldır'ı seçin.

 4. Google Play'i açın ve Instagram'ın yeni bir kopyasını yükleyin.

iPhone'da:

 1. Ayarlar ve Genel'i açın.

 2. iPhone Depolama Alanı'nı seçin.

 3. Instagram<'ı seçin/strong>.

 4. Uygulamayı Sil'i seçin ve seçiminizi onaylayın.

 5. App Store'u yükleyin veyeni bir kopya indirip yükleyin.

Telefonunuzun Tarih ve Saatini Kontrol Edin

Bu çözüm biraz tuhaf görünebilir, ancak sorun yaşamanızın nedeni bu olabilir.Tarih ve Saatiniz otomatik olarak güncellenmelidir, ancak bazen değiştiriyoruz veya bir sistem arızası, işlevin yanlış saati göstermesine neden oluyor.

İster iPhone ister Android cihaz kullanıyor olun, sorunu çözmek için Tarih ve Saat ayarlarınızı kontrol edin.

Android'de:

 1. Ayarları açın ve 'Genel Yönetim'e dokunun – Bu talimatlar üreticiye bağlı olarak değişebilir, bu nedenle doğrudan ayara gitmek için arama simgesini kullanabilir ve "Tarih ve Saat" yazabilirsiniz.
 2. 'Tarih ve Saat'e dokunun, ardından Otomatik'e sıfırlayın veya Saat Dilimi'nizi güncelleyin.

iPhone'da:

 1. Ayarlar'ı açın ve Genel'e dokunun.
 2. Tarih ve Saat'e dokunun.
 3. Otomatik Olarak Ayarlaveya tercih ettiğiniz bir Saat Dilimi'ni güncelleyin.

Sık Sorulan Sorular

Instagram hakkında en sık sorulan soruların yanıtlarından bazılarını burada bulabilirsiniz.

Instagram'ın teknik desteği var mı?

Belki yukarıdaki sorun giderme adımlarını uygulamışsınızdır ve hala Instagram Stories ile ilgili sorunlarınız var veya kullanıcıya özel bir sorununuz var.Ne yazık ki, Instagram'ın bir sorununuz olduğunda arayabileceğiniz bir müşteri destek ekibi yok.

Ancak, bir sorunu bildirmek için uygulama içi 'Yardım' işlevini kullanabilirsiniz.Tek yapmanız gereken uygulamayı açmak ve Ayarlar'a gitmek.Buradan Yardım'a ve ardından Sorun Bildir'e dokunun.Bir şikayeti doldurmak için ekrandaki talimatları izleyin, Instagram size ek sorun giderme adımlarını veya çözümünü içeren bir e-posta gönderecektir.

Her şeyi denedim ve Hikayelerim hala yüklenmiyor.Neler oluyor?

Instagram Stories dönen çember sorunu, birçok Instagram meraklısı için iyi bilinen bir sorundur.Sorunu bildirdiyseniz ve yukarıdaki tüm tekniklerimizi uyguladıysanız, yalnızca son bir seçeneğiniz vardır: bekleyin.Ne yazık ki, bu en güven verici tavsiye değil, ancak Instagram'da sistem genelinde ilerlemenizi engelleyen bir sorun olabilir.

Yukarıdaki adımlar, yapabileceğiniz hemen hemen her şeyi kapsıyor.kontrol;şimdi, Instagram geliştiricilerinin sorunu çözme zamanı.Neyse ki, başka birinin de aynı sorunu yaşayıp yaşamadığını görmek için kullanabileceğiniz son bir kaynak var.Instagram ile ilgili bilinen sorunları aramak için DownDetector web sitesini kullanın.

Düzeltmek için başka yöntemler biliyor musunuz?Yaparsanız aşağıda bize bildirin!