Instagram, içerik oluşturucu hesapları için uygulama içi planlama aracını kullanıma sunuyor

Instagram’daki profesyonel hesaplar nihayet uygulamadaki gönderilerini planlayabilir, şirket duyurdu. Yeni piyasaya sürülen araç, kullanıcıların daha önce yalnızca üçüncü taraf uygulamalarla yapılabilen gönderileri, Makaraları ve karuselleri 75 gün öncesine kadar planlamalarına olanak tanıyacak. Yine de herkes bu aracı kullanamayacak: Şu an için işletmeler ve içerik oluşturuculara özel. İçerik oluşturucular, Canlı videolarını 90 gün öncesine kadar planlayabilir, […]

Instagram, içerik oluşturucu hesapları için uygulama içi planlama aracını kullanıma sunuyor

Instagram’daki profesyonel hesaplar nihayet uygulamadaki gönderilerini planlayabilir, şirket duyurdu.

Yeni piyasaya sürülen araç, kullanıcıların daha önce yalnızca üçüncü taraf uygulamalarla yapılabilen gönderileri, Makaraları ve karuselleri 75 gün öncesine kadar planlamalarına olanak tanıyacak. Yine de herkes bu aracı kullanamayacak: Şu an için işletmeler ve içerik oluşturuculara özel. İçerik oluşturucular, Canlı videolarını 90 gün öncesine kadar planlayabilir, ancak bu yeni özellik, ızgara gönderilerini, Makaraları ve karusellerini önceden planlamalarına olanak tanır.

Bu güncelleme, Meta’nın “içeriği yüzde olarak planlama yeteneğini test etmeye” başlamasından birkaç hafta sonra gelir. [its] Global topluluk.”

AYRICA BAKINIZ:

Yakında Instagram’da gönderiler planlayabileceksiniz

Gönderileri zamanlamak, tam olarak düşündüğünüz gibi çalışır. Bir gönderi hazırlarsınız, “Gelişmiş ayarlar”a dokunun ve “Bu gönderiyi planla”yı tıklayın. Ardından tarih ve saati seçiyorsunuz, Instagram gönderi akışına geri dönüyorsunuz ve “Planla” yı tıklıyorsunuz. Kolay.

Bu bir esinti.
Kredi: Ekran Görüntüsü / Instagram @creators

İçerik oluşturucular ve işletmeler, planlanmış tüm gönderilerini, kullanıcıların içeriği yeniden planlamalarına da olanak tanıyan “planlanmış içerik” bölümünde tek bir yerde görebilecek.

Insta gönderilerinizi planlamak istiyorsanız ancak “profesyonel” bir hesabınız yoksa endişelenmeyin. Gönderileri planlamanın birçok başka yolu vardır. üçüncü taraf uygulamalar Planoly, Buffer ve daha fazlası gibi.

Teknory