Instagram Neden Son Etkinliği Göstermiyor? Etkinlik Nasıl Açılır?

Instagram etkinliğini tekrar nasıl göreceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Instagram Neden Son Etkinliği Göstermiyor? Etkinlik Nasıl Açılır?

Instagram'da Kimin Aktif Olduğu Nasıl Anlaşılır?

"Son Aktif" özelliği, takip ettiğiniz veya kısa süre önce mesajlaştığınız hesapların Instagram'da en son ne zaman aktif olduğunu veya şu anda aktif olduğunu görebileceğiniz anlamına gelir. Doğru çalıştığını bilmenin birkaç yolu vardır:

  • Doğrudan gelen kutunuzda kullanıcı adının ve fotoğrafının yanında yeşil bir nokta görebilirsiniz.

  • En güncel aktivite durumlarını doğrudan gelen kutunuzda okuyabilirsiniz (örneğin, 2 saat önce Aktif, Görüldü, Yazıyor…).

  • Konuşmanızı açtığınızda etkinliklerini görebilirsiniz (örneğin: sohbette).

Instagram Neden Son Aktif Göstermiyor?

Arkadaşlarınızın aktivite durumunu hiç göremediyseniz veya aniden görmeyi bıraktıysanız, bunun birkaç olası açıklaması vardır.

Seni Takip Etmiyorlar

İlk olarak, temel bilgileri ele alalım. Aktivite durumunu göremediğiniz kişi sizi takip ediyor mu? Cevabınız hayır ise devamını okumanıza gerek yok.

Instagram yalnızca takip ettiğiniz kişilerin en son ne zaman aktif olduğunu görmenize izin verir, bu yüzden aynı şey tam tersi de geçerlidir.

Hiç Özel Bir Konuşma Yapmadınız

Bu özellik yalnızca doğrudan gelen kutunuzda yakın zamanda sohbet ettiğiniz kişiler için ayrılmıştır. Durum böyle değilse, etkinlik durumlarını göremezsiniz.

25 Kullanıcı Sınırlaması

Bununla birlikte, ilgilendiğiniz kişiyle sohbet ettiyseniz, buradaki anahtar kelime yenidir. Etkinlik durumu, doğrudan mesaj listenizdeki ilk 25 kullanıcıyla sınırlıdır, bu nedenle, o kişiye bir süredir mesaj atmadıysanız, en son ne zaman etkin olduklarını göremezsiniz.

Son Faaliyetleri Devre Dışı Bırakıldı

Birinin aktivite durumunu görmemenin belki de en basit nedeni, sizin veya başka birinin bunu görmesini istememeleridir. Bu, kullanıcının “Son Etkin” ayarını devre dışı bıraktığı ve bunu atlamanın bir yolu olmadığı anlamına gelir.

Herkes bu özellik konusunda özellikle hevesli değil, bu yüzden Instagram onu ​​kapatmayı oldukça basit hale getirdi. Bu özelliği devre dışı bırakmak istiyorsanız, okumaya devam edin, daha sonra ele alacağız.

Son Etkinliğiniz Devre Dışı Bırakıldı

Instagram'da en son ne zaman aktif olduğunuzu kimsenin görmesini istemiyorsanız bu tamamen anlaşılabilir bir durumdur. Ama bunu size söylemekten nefret ediyoruz - bu iki yönlü bir yol. Aktivite durumunuzu göremiyorlarsa, onlarınkini göremezsiniz.

Bu özelliği devre dışı bıraktığınızda, seçilen ayarlardan bağımsız olarak artık kimsenin “Son Etkin” durumunu görmezsiniz.

Birinin Instagram etkinliğine göz atma arzunuz, bu gizemli havayı etrafınızda tutma arzusundan daha ağır basıyorsa, okumaya devam edin. Makalede daha sonra aktivite durumunuzu nasıl açacağınızı öğreteceğiz.

Profilinizi Kısıtladılar

Yukarıdaki en yaygın nedenleri incelediyseniz ve bunların hiçbiri özel durumunuz için geçerli değilse, bir olasılık daha vardır. Bu yutulması zor bir hap olabilir, ancak hakkında daha fazla bilgi edinmek istediğiniz kullanıcı hesabınızı kısıtlamış olabilir.

Kısıtlama, Engelleme'nin daha küçük, daha kurnaz kız kardeşidir. Özünde, sizi diğer kullanıcılarla istenmeyen etkileşimlerden, onları uyarmadan korur. Bir profili kısıtlarsanız, aksi yönde karar vermediğiniz sürece, bu kişilerin yorumları ve mesajları profilinizden gizlenecektir. Aynısı aktivite durumu için de geçerlidir.

Kısıtladığınız kişi, Instagram'ı en son ne zaman kullandığınızı göremez.

Bir kısıtlamanın alıcı tarafındaysanız, söz konusu kullanıcının en son ne zaman aktif olduğunu göremezsiniz.

Seni Engellediler

Birinin “Son Etkin” durumunu görmemenin son nedenini gözden kaçırmak oldukça zordur, çünkü onun yaptığı hiçbir şeyi göremiyorsunuzdur. Kullanıcının profiline tıklarsanız ve "Kullanıcı Bulunamadı" hatası görüntülerse, sizi engellemiş olabilirler.

Engellemeyi onaylamak için Instagram'da kullanıcı adlarını arayabilirsiniz. Hiçbir şey gelmiyorsa, muhtemelen sizi engellemişlerdir. Yine de tekrar kontrol etmek istiyorsanız, kullanıcı adlarını başka bir profilden arayın. Açılırsa, kesinlikle birincil hesabınızı engellediler.

Bu durumda, onları doğrudan gelen kutunuzda görmeye devam edebilirsiniz, ancak artık etkinlik durumlarını göremez veya onlara mesaj gönderemezsiniz.

Instagram'ın Son Etkinliği Göstermemesi Nasıl Düzeltilir

Birinin Instagram'da en son ne zaman aktif olduğunu neden göremediğinizi belirledik. Şimdi gelelim bu sorunu nasıl çözebileceğinize.

Bahsedilen sorunlardan bazılarının düzeltilemeyeceğini unutmayın. Kişi durumunu devre dışı bıraktıysa, sizi takip etmiyorsa, kısıtladıysa veya engellediyse yapabileceğiniz hiçbir şey yoktur. Onları her zaman tersine çevirebilirsin, ama bu tamamen sana kalmış.

Uygulamada Sorun Giderme

Instagram'ın biraz sık görülen hataları nedeniyle, uygulamada sorun giderme önerilir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

Etkinlik Durumunuzu Etkinleştirin

Etkinlik durumunuzu devre dışı bıraktıysanız, diğer kullanıcıların durumunu da göremezsiniz. Aktivite durumunuzu tekrar "Açık" olarak ayarlamak için şu adımları izleyin:

  1. Sağ alttaki profil resminize dokunarak profil sayfanıza gidin .

  2. Sağ üstteki üç yatay çizgiye tıklayın .

  3. Ayarlar'ı seçin .

  4. Gizlilik'e dokunun .

  5. Etkinlik Durumu'na ilerleyin .

  6. Aktivite durumunu göster geçişini açın .

Öte yandan, etkinlik durumunuzu devre dışı bırakmak istiyorsanız, Etkinlik durumunu göster düğmesini Kapalı konumuna kaydırmanız yeterlidir .

Onlara Mesaj Gönder

İlgilendiğiniz kullanıcı doğrudan gelen kutunuzda bir yerde kaybolduğunda, ona bir mesaj göndermeniz yeterlidir. Bu şekilde, doğrudan mesaj listenizin en üstüne çıkacaklar ve onların aktivite durumlarını görebileceksiniz.

Oturumdan çıkılıyor

İster tercihiniz, ister başka bir kullanıcı olsun, Instagram etkinlik durumu her zaman internetteki diğer her şey kadar kolay erişilebilir olmayacaktır. Seçim sizin olduğunda, aktivite durumunuzu tekrar açarak sorun kolayca çözülür. Diğer seçenek, biraz sorun giderme ve belki biraz pazarlık gerektirir.

Son aktif durumunu göstermeyen Instagram ile karşılaştınız mı? Bunu nasıl çözdün? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow