Instagram Reels Şarkı Sözleri Nasıl Eklenir

Instagram Reels çılgınca popüler. İçerik oluşturucular ve sıradan kullanıcılar, bu kısa videoları, takipçilerinin ve diğerlerinin onları izlemekten zevk aldığı kadar yüklemeyi sever. Instagram Reels yüklemek kolaydır. Tek gereken kısa bir video kaydetmek ve bunu Reels oynatma listesine yüklemek.

Instagram Reels Şarkı Sözleri Nasıl Eklenir

Bir iPhone'da Instagram Reelslerine Şarkı Sözleri Nasıl Eklenir

Doğrudan iPhone'unuzdan Instagram Makaraları oluşturmak, en son video tasarımlarınızı dünyayla paylaşmanın kolay bir yoludur. Bazı içerik oluşturucular onlara müzik ekliyor ve kullanışlı bir özellik, video oynatılırken şarkının sözlerini eklemek. Bu denemek istediğiniz bir şeyse, bu talimatları izleyerek yapabilirsiniz.

 1. iPhone'unuzda Instagram uygulamasını başlatın .

 2. Ekranın üst kısmında bulunan “+” simgesine dokunun.

 3. Reels kamerasını açmak için ekranın altındaki "Makara" kelimesine basın. Ardından ekranın sol tarafında bulunan “üç yıldız” simgesine tıklayın.

 4. "Büyüteç" simgesini seçin ve "3D Şarkı Sözleri" yazın.

 5. “3D Şarkı Sözleri” simgesine dokunun.

 6. Bir şarkı seçmeniz istenecektir. “Müzik” simgesine tıklayın ve sözleri olan bir şarkı seçin.

 7. Şarkı sözlerinin metnini dokunarak özelleştirebilirsiniz.

 8. Videonuzu kaydedin. Kayıt yaparken, şarkı sözleri ekranda görünecektir.

 9. Tamamlandığında, "Yükle" düğmesine basın.

Ne yazık ki, tüm Instagram şarkıları şarkı sözleriyle ayarlanmaz. Instagram Reel videonuza eklemeyi seçtiğiniz şarkının sözleri yoksa farklı bir şarkı seçmeyi düşünebilirsiniz. Alternatif olarak, aynı şarkının ekli sözlere sahip başka versiyonları da olabilir.

Android Cihazda Instagram Reelslerine Şarkı Sözleri Nasıl Eklenir

Android cihazınızda Instagram Makaralarınıza şarkı sözleri eklemek, videonuzun fark edilmesini sağlamanın harika bir yoludur. Popüler içerik oluşturucular Reelslerine daha fazla yetenek katmayı severler ve şarkı sözleri eklemek de bunu yapmanın yollarından biridir. Bir sonraki makara yüklemenize şarkı sözleri eklemek isterseniz, bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır.

 1. Android cihazınızda Instagram uygulamasını başlatın .

 2. Ekranın üst kısmındaki “+” simgesine dokunun ve “Makaralar”ı seçin.

 3. “Kaydet” düğmesini basılı tutun ve videonuzu oluşturun.

 4. Ekranın üst kısmındaki “Çıkartmalar” simgesini seçin ve ardından “Müzik” simgesini seçin.

 5. Şarkı listesinde gezinin veya bir şarkının başlığını yazmak için arama penceresini kullanın.

 6. Seçtiğiniz şarkının sözleri varsa, bunlar görüntülenecektir. Değilse, başka bir şarkı deneyin.
 7. Kullanmak istediğiniz şarkı sözlerini bulduktan sonra “Bitti” düğmesine basın. Bu, videonuzu kaydeder, ancak şarkı sözleri ve şarkı henüz eklenmez.

 8. Ekranın altında, “Makaralar”ı seçin ve az önce kaydettiğiniz videoyu seçmek için ekranın sol alt tarafındaki küçük kutuya dokunun.
 9. Ekranın sol tarafındaki “Müzik” simgesine basın ve daha önce seçtiğiniz şarkıyı bulun. “Bitti” üzerine dokunun.

 10. "Önizleme", "İleri" ve "İleri" tuşlarına basın.

Videonuzda artık şarkı sözleri var ve Instagram Reels haber akışına yüklendi.

Dünyaya Şarkı Söylemeyi Öğretmek İstiyorsanız

Instagram'da bulunan tüm şarkıların sözleri olmasa da, aralarından seçim yapabileceğiniz binlerce şarkı var. Instagram uygulamasını bir iPhone veya Android'de kullanıyor olmanız önemli değil; videolarınıza şarkı sözleri ekleyebilirsiniz. Makaralara şarkı sözü eklemek çok popüler hale geldi ve makaralarınıza biraz yetenek ve yaratıcılık katmanın iyi bir yolu. Video yüklemelerinize şarkı sözleri ekleyerek takipçilerinizin Instagram Makaralarınıza eşlik etmesini sağlayın.

Instagram makaralarınıza şarkı sözleri eklemek mi istediniz? Bu makaledeki bilgiler bunu nasıl yapacağınızı öğrenmenize yardımcı oldu mu? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.