Instagram'da Daha Uzun Videolar Nasıl Yayınlanır?

İnstagram, 2010'daki ilk çıkışından bu yana popülaritesini artırıyor ve kullanıcılar, Instagram'ın resimler ve videolar aracılığıyla iletişim kurmaya odaklanmasını seviyor. Uygulama, mobil cihazlar için optimize edilmiştir ve onu günümüzün teknoloji çağı için mükemmel bir sosyal medya platformu haline getirmektedir. Yüksek kaliteli fotoğraflar çekmek ve paylaşmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Instagram'da Daha Uzun Videolar Nasıl Yayınlanır?

Instagram Videolarının Uzunluğu

Instagram'ın TikTok ve YouTube ile rekabet edebilmek için videolara odaklanmasıyla birlikte, kullanıcılar video çekebilir, profillerinde paylaşabilir, doğrudan mesaj yoluyla gönderebilir ve Story'lerinde yayınlayabilirler. Ancak, bu videolar zaman sınırlamaları ile birlikte gelir.

 • Instagram Live dört saate kadar sürebilir (önceden bir saat).
 • Instagram Hikayeleri 15 saniyeye kadar sürebilir.
 • Akışınızdaki Instagram Videoları (eski adıyla IGTV ve Ekim 2021'e kadar olan akış gönderileri ) 60 dakikaya kadar sürebilir.
 • Instagram Makaraları 90 saniyeye kadar (önceden 60 saniye) sürebilir.

Tabii ki, bu zaman kısıtlamalarına uymayan bir şeyi paylaşmak istediğinizde bu can sıkıcı olabilir.

Peki Instagram'ın video sınırlarını nasıl aşıyorsunuz? Daha uzun videolarınızı ait oldukları yerde Instagram'da yayınlamanın birkaç yöntemi var! Hangi seçeneğin en iyi olduğuna karar vermekle başlar. Makaraları, Canlıları veya Videoları önceden ayarlanmış sınırlarından daha uzun yapamazsınız, ancak Hikayelerin "daha uzun görünmesini" sağlayabilirsiniz.

Makaraların zaman kısıtlamalarına uyan önceden kaydedilmiş bir videonuz varsa (artık 60 saniyeye karşılık 90 saniye), videonun tamamının görülebilmesi için orada yayınlamak en iyisidir. Bununla birlikte, Instagram Stories'i kullanmanız gerekiyorsa, bir olarak görünecek şekilde üst üste gelebilir (her biri 15 saniyede 100'e kadar klip ve aralarında hafif, neredeyse farkedilmeyen bir duraklama vardır), bu da size 24'te kullanmak için bolca zaman verir. saat süre.

Daha Uzun Instagram Hikayeleri Videoları Nasıl Yayınlanır

Instagram Stories'e video yüklemenin klip başına 15 saniye sınırı vardır . Videonuz bu sınırı aşıyorsa, IG onu 15 saniyelik bölümlere ayırır (toplamda 60 saniyeye kadar). En iyi seçenek, videolarınızı yüklemeden önce kırpmak için bir üçüncü taraf uygulaması kullanmaktır, böylece 60 saniyelik sınırı aşan daha uzun videolar kırpabilirsiniz. Bu şekilde, 15 saniyelik artışlar yerine her klibin süresini belirterek istediğiniz şekilde otomatik olarak oynatılır.

İlk bölümü 10 saniyede, ardından ikinci klip için 15'i kırpabilir ve ardından IG Hikayenizi daha uzun hale getirmek için 60 saniyenin ötesine devam edebilirsiniz. Mashable'da onaylandığı gibi, günlük maksimum Hikaye (segment) sayısı 100'dür .

Instagram, Hikayenizi toplam 60 saniye ile sınırlandırsa da, 100 Hikaye sınırına kadar ihtiyacınız olduğu sürece daha fazla klip/segment eklemeye devam edebilirsiniz. Instagram, her parçayı birbiri ardına neredeyse kusursuz bir hassasiyetle otomatik olarak çalar.

Not: Her klip arasında bulanık videolar veya garip geçişler yaşıyorsanız, yükleme anındaki internet hızınız olabilir veya Instagram'ın yayınlama işlemini bitirmek için daha fazla zamana ihtiyacı olabilir. Uzun bir videoyu bölüp üçüncü taraf bir uygulama kullanarak segmentlere yüklemeye çalıştığımızda, klipler arasındaki geçişler bir anlığına bulanıklaştı. Daha sonra bulanıklık ortadan kalktı ve IG oldukça yumuşak bir geçiş gösterdi.

İşte Instagram Hikayelerini daha uzun hale getirmek için kullanılabilecek yöntemler.

#1. Uzun Videonuzu Doğrudan Instagram Hikayelerine Yükleyin

Daha uzun videonuzu Instagram Stories'e yüklemenin en hızlı yolu, onu doğrudan uygulamaya eklemektir. Instagram'ın yalnızca ilk 60 saniyeyi kullandığını ve segmentleri 15 saniyelik artışlarla kestiğini unutmayın . Bu nedenle, videonuzun yalnızca ilk dakikası yayınlanır ve bu genellikle istenmeyen bir durumdur.

Instagram'a gidin ve uzun videoyu Hikayenize ekleyin. IG otomatik olarak 15 saniyelik klipler oluşturur ve toplamda 1 dakikaya kadar devam eder. Videonun geri kalanı kesiliyor.

Not: Bu seçenek bazı kullanıcılar için çalışmayabilir. 18 Haziran 2022'de denediğimizde ilk 15 saniyelik klibi yükledikten sonra sürekli hata alıyorduk. Bir sonrakine devam etmeyecekti.

#2. Daha Uzun Instagram Hikayeleri Oluşturmak için Birden Fazla Klip Kullanın

Instagram Hikayeniz için daha uzun videolar oluşturmanın en iyi ve en basit yolu, videonuzu kademeli olarak manuel olarak yayınlamaktır. Bu yöntem, 60 saniyelik Öykü sınırını aşan bölümleri/klipleri yayınlamanıza olanak tanır.

Birçok üçüncü taraf uygulaması, videonuzu 15 saniyelik veya daha kısa bölümlere ayırarak ayak işlerini sizin yerinize yapar ve bazıları videonuzun Instagram'a uygun olmasını sağlar (çözünürlük, kare hızı vb.). Değilse, Instagram bunları otomatik olarak gerekli özelliklere dönüştürür. İşte Instagram Hikayelerini daha uzun yapmak için en iyi seçeneklerden bazıları.

Android ve iOS için InShot

Android ve iOS için InShot

InShot en iyi seçeneklerden biridir, çünkü videonuzu yüklemeden önce çıkartmalar, geçişler, ses, filtreler vb. gibi "sayısız" düzenlemeler yapabilirsiniz. Ayrıca, Android için InShot ve iPhone için InShot'ı alabilirsiniz. Yalnızca bir işletim sistemi için özel olarak tasarlanmış uygulamalar. Videonuzu InShot'a ekleyin, istediğiniz düzenlemeleri yapın ve ardından Instagram'da paylaşmayı seçin. Oradan, onu IG Hikayenize gönderirsiniz.

Android için Hikaye Kesici

 Daha Uzun Instagram Videoları Yapmak

Android'de, Cubetix Private Photo Vault'un Story Cutter , özellikle kullanımı kolay ve hızlı olduğu için mükemmel bir ikinci seçimdir. Sizi taklitçi uygulamalardan korumak ve doğru olanı almanızı sağlamak için yayıncı adlarından bahsediyoruz. Story Cutter ile videoyu seçin, istediğiniz kaynak olarak Instagram'ı seçin, "Bitti"ye dokunun ve ardından bölme işlemini başlatmasına izin verin. Oradan, her klibi/segmenti Instagram Stories'de paylaşırsınız ve IG, daha uzun videonuzu yapmak için bunları birleştirir.

iOS/iPhone için videoyu böl

 Daha Uzun Instagram Videoları Yapmak

iOS/iPhone'da, Split Video by New Marketing Lab, Inc iyi bir seçenektir. Uygulama, tam işlevsellik ile %100 ücretsizdir. Onu diğerlerinden ayıran şey kontrollü/sınırlı reklamlarıdır.

iOS/iPhone için CutStory

CutStory by LLC Sport Star Management , Instagram Story videoları için sıralı 15 saniyelik klipler oluştururken yüksek puan alan ve ekstra düzenleme seçenekleri sunan başka bir iOS uygulamasıdır . Bununla birlikte, CutStory , yüksek bir fiyat (nispeten ucuz) ödemediğiniz veya abone olmadığınız sürece bir filigran içerir , ancak reklam yoktur .

iPhone için Instagram için Sürekli

Bir iPhone kullanıcısıysanız, Continual for Instagram için 7,99 $ harcamayı düşünün . Bu uygulama, Instagram Hikayenizde paylaşmak için daha uzun videolarınızı otomatik olarak 15 saniyelik artışlarla keser. Daha sonra klipleri birlikte veya ayrı ayrı yükleyebilirsiniz.

Uzun videoları kesip Instagram'a yüklemenin bir yolunu arıyorsanız, bundan daha kolay olamaz.

iPhone için StorySplitter

Bazı video düzenleme uygulamalarının fiyatını haklı çıkaramıyorsanız, StorySplitter iOS kullanıcıları için ücretsizdir (premium sürüm için .99). Aynı şeyi etkili bir şekilde yapar, videoları 15 saniyelik kliplere böler.

Ancak, Continual for Instagram'dan farklı olarak, videoları yatay biçimde yayınlamanıza izin vermez ve premium sürüme geçmezseniz, resimlerinize filigran ekler. Yine de, ücretsiz bir uygulama için işi bitirmesi gerekir.

Yerleşik Video Düzenleyiciler

Yerleşik Video Düzenleyiciler

Videoyu 15 saniyelik artışlarla kırpmak için telefonunuzun video düzenleme özelliklerini de kullanabilirsiniz , ancak bunu yapmak zordur. Kırpmanın tam zamanını belirlemek zor olabilir ve kesim işlemi sırasında bölümleri kaçırabilirsiniz. Bu seçeneği seçerseniz, 1 dakikalık videonuzu hazırlamanız ve onu tek tek Instagram'a kolayca yükleyebileceğiniz dört (veya daha fazla) 15 saniyelik (veya daha az) klibe kırpmanız gerekir.

Telefonunuzun resim galerisinden kliplerinizi Instagram Stories'e nasıl yükleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır. Üçüncü taraf uygulamaların, sizi otomatik olarak Instagram Hikayelerine götüren bir Instagram düğmesi olduğunu unutmayın.

 1. Sağ üst bölümdeki “ ” simgesine (simge ekle) dokunun.
 2. Açılır seçeneklerden "Hikaye" yi seçin.
 3. Çoklu seçim seçeneğini açmak için Hikayenize eklemek istediğiniz videoya dokunun veya bunlardan birine uzun basarak birden fazla video ve resim seçin.
 4. Bir sonraki adıma geçmek için sağ alt bölümdeki "İleri" ye dokunun .
 5. Videolar, resimler veya her ikisi için "Ayır"a dokunun veya yalnızca resimler için "Düzen"i seçin.
 6. Seçilen dosyalar, yeni ekranın altında klipler/bölümler olarak görünür. Bir sonraki adıma geçmek için “İleri” üzerine dokunun .
 7. Altta “Paylaş” ekranı belirir. “Hikayeniz” de bir onay işareti olduğundan emin olun , ardından “Paylaş”a dokunun.
 8. Instagram, dönüştürme/yükleme işlemini başlatacaktır.

Instagram Hikayelerini daha uzun yapmak için kullanılan yöntemden bağımsız olarak, birisi Hikayenizi ziyaret ettiğinde video bölümlerinizi/kliplerinizi yayınladığınız sırayla görür. %100 sorunsuz olmayacak, ancak istediğiniz anlatıya çok yakın olacak.

Üçüncü Yöntem: Canlı Yayına Geçin

Yukarıda bahsedilen iki yöntemin en büyük dezavantajı, videolarınızın %100 sorunsuz olmayacağıdır. Instagram Hikayeleri otomatik olarak sırayla oynatılsa da, bir klibin bitip diğerinin başladığı yerde biraz sarsıntılı görünebilirler.

Videonuzun bütün olmasını istiyorsanız, önce canlı olarak yapmayı deneyin.

Instagram canlı videoları 4 saate kadar uzun olabilir .

SSS: Daha Uzun Instagram Videoları Yapmak

Videomun linkini koyabilir miyim?

Bir gönderi oluşturduğunuzda, her zaman "Link in Bio"dan bahsedebilir ve insanları YouTube kanalınıza, web sitenize veya videonuzun paylaşıldığı herhangi bir yere yönlendirebilirsiniz. Instagram, spam engelleme protokolü sayesinde, kullanıcıların gönderilerine doğrudan bağlantı eklemesine izin vermez.

Son düşünceler

Instagram inanılmaz derecede popüler çünkü takipçilerinizle fotoğraf ve video çekmek ve paylaşmak için mükemmel bir platform. Ancak bir dakikadan uzun bir video yüklemek istediğinizde Instagram'ın zaman kısıtlamaları can sıkıcı olabiliyor.

Videonuzun Instagram akışınızda yayınlanması gerekiyorsa, zaman ayırmak ve mümkün olduğunca etkili hale getirmek en iyisidir. Akılda kalıcı, yüksek kaliteli ve ilgi çekici bir videoyu 15 saniyeye sığdırmak kolay değil, ancak mümkün.