İPad’in yavaş ölümü Apple’ın kendi işidir

Bu hafta kaçırdığınız tüm Apple haberlerini pratik bir özet halinde içeren hafta sonu Apple Kahvaltısı sütunumuza hoş geldiniz. Sabah bir fincan kahve veya çay ile harika gittiğini düşündüğümüz için buna Elmalı Kahvaltı diyoruz, ancak öğle veya akşam yemeklerinde de okumak isterseniz harika. İPad için her şey nerede yanlış gitti? En yüksek rakamlara bakarsanız, Apple’ın rekor […]

İPad’in yavaş ölümü Apple’ın kendi işidir

Bu hafta kaçırdığınız tüm Apple haberlerini pratik bir özet halinde içeren hafta sonu Apple Kahvaltısı sütunumuza hoş geldiniz. Sabah bir fincan kahve veya çay ile harika gittiğini düşündüğümüz için buna Elmalı Kahvaltı diyoruz, ancak öğle veya akşam yemeklerinde de okumak isterseniz harika.

İPad için her şey nerede yanlış gitti?

En yüksek rakamlara bakarsanız, Apple’ın rekor kıran bir çeyrek daha yaşadığı görülüyor. Ancak en gelişen bahçelerde bile yabani otlar var ve (metaforlarımı karıştırma riskiyle) Apple’ın 4. çeyrek merhemindeki en bariz sinek iPad’in performansıydı.

iPhone ve Giyilebilir Cihazların her biri yüzde 10, Mac yüzde 25 ve Hizmetler bile geçen yılın aynı çeyreğine göre yüzde 5 büyüme sağlarken, iPad uğursuz yüzde 13 düştü. (Tek seferlik de değil. iPad de 3. çeyrekte, 2. çeyrekte ve 1. çeyrekte düşüş yaşadı.) Bu, Apple’ın finansmanında bir milyar doların biraz üzerinde bir açık… ki bu muhtemelen şirkete daha az zarar veriyor. göründüğünden daha ama bir endişe olmaya devam ediyor.

Kademeli bir lansman programı ve kafa karıştırıcı olduğu kadar can sıkıcı olan kendi kendini yok eden ürün haritası ile iPad’in rakiplere ihtiyacı yok. Apple, hepsini kendi başına öldürme işini üstlendi.

İPad, Apple’ın olmasını istediği kadar Mac değil ve akıcı, karmaşık bir seri çalışmıyor. iPad’lerin temel olarak hafif kullanım tüketicilerini hedeflediğini ve az miktarda kullanan tüketicilerin hangi ürünü satın alacaklarını söyleyen net yönlendirmelere ihtiyaç duyduklarını ve aradıklarını kabul ettik; bu, iPad serisinin tam olarak sunamadığı şeydir.

Yeni 10.9 inç iPad, bütçe iPad’ine 2021’den itibaren zorlayıcı bir güncelleme sunmak yerine, iPad Pro’nun piyasaya çıktığında kendi bölgesini işgal eden iPad Air’in orta pazar bölgesini işgal ediyor. iPad’lerin yıl boyunca görünüşte rastgele zamanlarda piyasaya sürülmesi ve yaptıkları anda birbirlerini gereksiz hale getirmesiyle, en iyi bahis en yenisini satın almaktır… ancak bir sonraki ay geçmeyeceğinin garantisi yoktur. Bunların hiçbiri müşterilerin yerel Apple Store’larında sıraya girmesine neden olmaz.

İPad’in PC sonrası bilmecenin cevabı olması gerekiyordu. Ve bir aşamada o kadar hızlı büyüyen ve phablet adı verilen yeni bir kategori ortaya çıkaran akıllı telefonların değişen yüzüne. Ve herkesin dizüstü bilgisayarı yıllar önce geride bırakacağını varsaydığı, hareket halinde çalışmanın değişen gerçekliğine. Apple, tabletin geleceğin olduğuna yanlış bir şekilde inanan tek şirket değildi, ancak başka hiç kimse bunun gerçekleşmesi için bu kadar çok çalışmadı.

Tüketicilerin aslında tek bir birleşik cihaz için dizüstü bilgisayarlarını ve telefonlarını takas etmek istememeleri Apple’ın hatası değil ve geriye dönüp baktığımızda, iPad’in kaderinin hiçbir zaman gerçekten de kaderinde olmadığını görebiliriz. Apple’ın açıkça umduğu gibi, şirketin gelir lideri olarak iPhone’un yeri. Çoğumuz üzerinde çalışmak için bir tabletten daha büyük bir şey ve cebimizde taşımak için daha taşınabilir bir şey isteriz. Arada kalan tablet, çoğu müşteri tarafından Netflix izlemek, internette gezinmek veya birkaç oyun oynamak için elinize aldığınız hafif bir içerik dağıtım makinesi olarak görülüyor. Temel bir cihaz, bir iş cihazı olarak iPad pazarı hiçbir zaman şirketin düşündüğü kadar büyük olmadı.

Bununla birlikte, daha küçük bir pazar hala erişmeye değer olabilir ve Apple nadiren masaya para bırakmayı sever. Ve şimdiye kadar Apple bu parayı almak için iyi bir iş çıkardı, iPad tablet pazarına hakim oldu, tıpkı Apple Watch’ın giyilebilir cihazlara hakim olması gibi. Gerçekten de teknoloji tutkunları zaman zaman iPad’in rakip tabletleri geçme kolaylığının Apple’ı riskten kaçındığı konusunda endişeleniyor; Eğer bir numaraysan, neden daha çok çabalasın?

Ne yapacaklar, Tim Cook 2022 iPad ürün haritasını hayal ederken derin derin düşünmüş olabilir. satın al Xiaomi Ped 5? Daha da kötüsü: hiçbir şey satın almayın ve telefonlarında Netflix’i izleyin. Ve hayal kırıklığı yaratacak kadar küçük bir pazar biraz daha küçülür.

Trend: Haftanın en çok okunan haberleri

Apple başka bir rekor çeyrek rapor ederken, Jason Snell gelişen Mac’ler ve küçülen Hizmetler olmak için kırıldıkları her şey değil.

iOS App Store aniden reklamlarla dolu. Ve muhtemelen daha da kötüleşecek.

Viral bir TikTok videosu hepimizin olduğunu kanıtlıyor iPhone’larımızı yanlış şarj etmek. (Muhtemelen.)

Samsung, iPhone için inanılmaz bir gizlilik özelliği yayınladı umutsuzca ihtiyacı var.

Gizemli: Ekrandaki şarj portu yeni iPad USB-C olarak gizlenmiş bir Aydınlatma bağlantı noktasıdır.

söylenti değirmeni

Apple, gelecek yılın sonlarında 16 inçlik dev bir iPad piyasaya sürebilir. Bu Apple’ın olurdu en pahalı iPad.

Bir gerçek olarak çok fazla söylenti değil: Apple bunu doğruladı gelecekteki iPhone’lar Lightning’den USB-C’ye geçecektir.

Ve işte hakkında bilmeniz gereken her şey iPhone 15muhtemelen bir USB-C bağlantı noktası dahil.

Haftanın podcast’i

iOS ve iPadOS 16.1, macOS Ventura ile birlikte burada. Macworld Podcast’in bu bölümünde, bu yeni işletim sistemi güncellemelerinden ve ayrıca Apple’ın abonelik hizmetlerinin fiyat artışlarından bahsediyoruz. Bizi izlemeye devam edin!

Macworld Podcast’in her bölümünü Spotify’da yakalayabilir, ses bulutuPodcast’ler uygulaması veya kendi sitemiz.

Yazılım güncellemeleri, hatalar ve sorunlar

iOS 16.1 korkunç bir sıfır gün iPhone güvenlik açığı için bir düzeltme içerir.

Mac’inizi kritik yamalar bekliyor olsanız bile Ventura’ya yükseltilmiyor.

Apple sonunda iOS 15.7.1’i yayınladı kritik güvenlik yamaları.

Ama şirket uyarıyor iOS 15 ve macOS 12 cihazlarda hala “bilinen güvenlik sorunları” olabilir.

Yeni iOS/ıpados 16.2 beta, Apple’a ilk bakışımızı getiriyor. tamamen yeni Freeform uygulaması.

Bir milyardan fazla cihaz Apple güncellemelerini bu hafta aldı. Apple’ın yayınladığı her uygulamayı ve işletim sistemi güncellemesini topluyoruz.

İçinde saklanan klasik Mac OS Paskalya yumurtasını buldunuz mu? Ventura?

Ve bununla, bu haftayı bitirdik. Düzenli özetler almak istiyorsanız, bültenlerimize kaydolun. Bizi de takip edebilirsiniz Twitter’dan son dakika haberleri için. Gelecek cumartesi görüşürüz, hafta sonunun geri kalanının tadını çıkar ve Appley’de kal.

Teknory