iPhone 15 Pro, Apple’ın Düğmelere Karşı Savaşının Yeni Kurbanlar Aldığını Görebilir

Başına MacSöylentilerTeksas merkezli yarı iletken üreticisi Cirrus Logic, bir sonraki iPhone için dokunsal girdiler oluşturacağını ve fiziksel güç düğmelerine olan ihtiyacı ortadan kaldıracağını ima etti. Dokunsal girdi ve geri bildirim hakkında derinlemesine bir açıklama yaptık, ancak kısa versiyonu, dokunsal bilgilerin bir tasarımcı tarafından sağlanan ve fiziksel bir sürecin doğrudan sonucu olmayan dokunsal bilgiler olduğudur. Bir […]

iPhone 15 Pro, Apple’ın Düğmelere Karşı Savaşının Yeni Kurbanlar Aldığını Görebilir

Başına MacSöylentilerTeksas merkezli yarı iletken üreticisi Cirrus Logic, bir sonraki iPhone için dokunsal girdiler oluşturacağını ve fiziksel güç düğmelerine olan ihtiyacı ortadan kaldıracağını ima etti. Dokunsal girdi ve geri bildirim hakkında derinlemesine bir açıklama yaptık, ancak kısa versiyonu, dokunsal bilgilerin bir tasarımcı tarafından sağlanan ve fiziksel bir sürecin doğrudan sonucu olmayan dokunsal bilgiler olduğudur.

Bir araba çalıştırmayı düşünün. Anahtarı çevirip motorun tekmesini hissettiğinizde, bu fiziksel geri bildirimdir. Bir video oyununda bir arabanın motorunu çalıştırdığınızda ve düğme titrediğinde ve ekran sallandığında, motor gerekmez, bu dokunsal geri bildirimdir. Biri, bir motorun fiilen hareket etmeye başlamasından kaynaklanır. Diğeri, bir programcının talimat vermesi nedeniyle olur.

Dokunma, fiziksel girdilerden otomatik olarak daha iyi veya daha kötü değildir. Fiziksel girdiler, kullanıcıya, iyi ya da kötü, makinelerine daha fazla erişim sağlar. Pek çok iyi araba, aşırı heyecanlı bir sürücünün marş motorunu bozulana kadar sürdüğü için acı çekti. Tersine, kullanıcı ile makine arasında haptikler tarafından sağlanan daha gevşek bağlantı, makine arızalandığında kullanıcıyı çaresiz bırakabilir.

Kısacası, dokunsal güç düğmeleri iPhone’da artı veya eksi olabilir. Oynayacak bir tane bulana kadar hiçbir fikrimiz olmayacak. Şimdilik bildiğimiz, söylenti olduğu. oldukça iyi kanıtlanmış. Apple, yok edebileceği başka bir düğme bulmuş olabilir.

Teknory