iPhone ve iPad’inizde Gizli Mod Nasıl Kullanılır

Özel Taramayı açmanız için birçok neden vardır. Yeni başlayanlar için, doğum günü ve tatil hediyeleri için alışveriş yaparken çok yararlı bir araç olabilir. iPad veya iPhone’unuzu başkalarıyla paylaşırsanız, kazara (veya bilerek) tarama geçmişinizi kolayca görebilir ve aklınızdaki sürprizi bozabilirler. Gizli bir sekme kullanmak, arama geçmişinizin ve göz atma etkinliğinizin kaydedilmesini engelleyerek birinin gizlice izlemesini çok …

iPhone ve iPad’inizde Gizli Mod Nasıl Kullanılır

Özel Taramayı açmanız için birçok neden vardır. Yeni başlayanlar için, doğum günü ve tatil hediyeleri için alışveriş yaparken çok yararlı bir araç olabilir. iPad veya iPhone’unuzu başkalarıyla paylaşırsanız, kazara (veya bilerek) tarama geçmişinizi kolayca görebilir ve aklınızdaki sürprizi bozabilirler. Gizli bir sekme kullanmak, arama geçmişinizin ve göz atma etkinliğinizin kaydedilmesini engelleyerek birinin gizlice izlemesini çok daha zor hale getirir.

Özel Tarama’yı açmanızın bir başka nedeni de şunlarla ilgilidir: çevrimiçi gizlilik ve hedefli reklamlar. Yani, özel bir sekmedeyken yaptığınız göz atma etkinliğinin, daha sonra göreceğiniz hedeflenen reklamlar üzerinde hiçbir etkisi olmayacaktır. Bu nedenle, örneğin, kendinize hiç ilgi duymadığınız bir hediye olarak vermek için belirli bir ürünü ararsanız, daha sonra hedeflenen reklamlarda ortaya çıkması konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

Öte yandan, cihazınızı iş veya okul amacıyla kullanıyorsanız, muhtemelen Özel Tarama’nın kapalı olmasını isteyeceksiniz. Bunun nedeni, kullanıcı adlarınızın, şifrelerinizin ve yer imlerinizin, açık durumdayken kullanılamaması ve sizi her seferinde manuel olarak girmeye zorlaması ve genel çevrimiçi verimliliğinizi düşürmesidir. Ayrıca, daha sonra okumak istediğiniz bir web sayfasını kapatırsanız, özel sekme kapatıldığında onu bulmak için geçmişinizde gezinemezsiniz.

Teknory