iPhone’unuz Güncellenirken Takılırsa Yapmanız Gerekenler

İPhone’unuzun güncellenmesi takıldığında denenecek en hızlı düzeltmelerden biri, ağ sıfırlamasıdır. Devam ederken internet bağlantınızı kaybederseniz iPhone’unuz bir güncellemeyi otomatik olarak durduracaktır. Aynı şey, internet bağlantınız sivilceli veya kararsızsa da olur. Güncelleme ekranında grileşmiş bir “İndirmeye Devam Et” seçeneği varsa, sorunun internetiniz olduğundan emin olabilirsiniz. İnternetinizi sıfırlamak için deneyebileceğiniz birkaç yöntem vardır. İlk olarak, güvenilir ole […]

iPhone’unuz Güncellenirken Takılırsa Yapmanız Gerekenler

İPhone’unuzun güncellenmesi takıldığında denenecek en hızlı düzeltmelerden biri, ağ sıfırlamasıdır. Devam ederken internet bağlantınızı kaybederseniz iPhone’unuz bir güncellemeyi otomatik olarak durduracaktır. Aynı şey, internet bağlantınız sivilceli veya kararsızsa da olur. Güncelleme ekranında grileşmiş bir “İndirmeye Devam Et” seçeneği varsa, sorunun internetiniz olduğundan emin olabilirsiniz.

İnternetinizi sıfırlamak için deneyebileceğiniz birkaç yöntem vardır. İlk olarak, güvenilir ole cihazı yeniden başlatılır – iPhone’unuzu yeniden başlatmak internet bağlantınızı yenileyecektir. Mobil veri kullanıyorsanız, Uçak modunu açıp kapatmayı deneyin; bu, iPhone’unuzu ağ sunucularına yeniden bağlanmaya ve umarım internetinizi geri yüklemeye zorlar. Wi-Fi bağlantınız varsa, sıfırlamak için cihazınızın Wi-Fi özelliğini açıp kapatın veya yönlendiricinin kendisini yeniden başlatın.

Bu düzeltmelerin hiçbiri sorunu çözmezse, son bir çare vardır: iPhone’unuzun tüm ağ ayarlarını donanımdan sıfırlayın. Bunu yapmak için açın Ayarlar > Genel > iPhone’u Aktar veya Sıfırla > Sıfırla ve seçin Ağ Ayarları Sıfırlama. Bu, hücresel, Wi-Fi ve VPN ayarlarınızı sıfırlayacaktır (eğer kullanıyorsanız), bu nedenle, tamamlandıktan sonra bazı kimlik bilgilerini tekrar girmeniz gerekebilir, ancak internetinizi geri yüklemeli ve işleri tekrar hareketlendirmelidir. Genellikle, internete yeniden bağlandığınızda güncellemeniz devam eder, ancak bu her zaman böyle değildir – işlemi sıfırdan yeniden başlatmanız gerekebilir.

Teknory