iPhone’unuzda silinen kısa mesajları nasıl geri alabilirsiniz?

Kısa mesajların gayri resmi ve önemsiz olmalarıyla ünlüdür, ancak orada gerçekten kritik bilgileriniz olabilir. Bu nedenle, iPhone’unuzda yer açmak için bazı metinleri sildiyseniz ve yanlışlıkla önemli bir metinden kurtulduysanız, paniğe kapılmayın. Kurtulma ihtimali yüksek. İşlemin üç olası yolu vardır: iPhone’unuzu mesajın silinmesinden önceki bir zamana geri yükleyebilirsiniz, Might kablosuz sağlayıcınızla iletişim kurabilir ve üçüncü taraf […]

iPhone’unuzda silinen kısa mesajları nasıl geri alabilirsiniz?

Kısa mesajların gayri resmi ve önemsiz olmalarıyla ünlüdür, ancak orada gerçekten kritik bilgileriniz olabilir. Bu nedenle, iPhone’unuzda yer açmak için bazı metinleri sildiyseniz ve yanlışlıkla önemli bir metinden kurtulduysanız, paniğe kapılmayın. Kurtulma ihtimali yüksek.

İşlemin üç olası yolu vardır: iPhone’unuzu mesajın silinmesinden önceki bir zamana geri yükleyebilirsiniz, Might kablosuz sağlayıcınızla iletişim kurabilir ve üçüncü taraf bir uygulama kullanabilirsiniz. İşte üç seçeneğin de kısa bir açıklaması. Bunların hiçbirinin işe yarayacağı garanti edilmez, ancak çaresizseniz denemeye değer.

Bir iCloud yedeklemesi kullanarak silinen metinleri kurtarın

Bu muhtemelen eksik metinleri geri getirmenin en basit ve en hızlı yoludur. Şuradan bir iCloud yedeğiniz varsa: önceki metni sildiğiniz zaman, siz meli telefonunuzu o iCloud yedeklemesine geri yükleyerek geri alabilirsiniz.

Açık Ayarlarüst kısımdaki Apple Kimliği kartınıza dokunun, seçin iCloud > Depolamayı Yönet > Yedekler.

IDG

Cihazlarınız için bir yedekleme listesi göreceksiniz ve en son ne zaman yedeklendiğini görmek için iPhone’unuz için bir listeye dokunabilirsiniz.

Bir iCloud yedeklemesi seçme

IDG

Şimdi can sıkıcı kısım geliyor. İşlem sırasında iCloud yedeklemenizden geri yüklemeyi seçerek iPhone’unuzu fabrika ayarlarına sıfırlamanız ve yeniden kurmanız gerekecek. O andan itibaren tüm verilerinizi kaybedeceğinizi unutmayın. sonrasında yedek, bu yüzden umarım bu metinler gerçekten önemlidir!

iPhone’unuzu sıfırlamak için şu adrese gidin: Genel > iPhone’u Aktarın veya Sıfırlayın > Tüm İçeriği ve Ayarları Sil.

Bir iPhone fabrika ayarlarına nasıl sıfırlanır

IDG

iPhone’unuz yeniden başlayıp kurulum işlemine başladığında, bir iCloud yedeğinden geri yüklemeyi seçin ve metin mesajınızı sildiğiniz tarihten önceki yedeği seçin.

Silinen metinleri bir iTunes veya Finder yedeğinden kurtarın

Otomatik iCloud yedeklemelerine güvenmek istemiyorsanız veya bunlar için yeterli iCloud depolama alanınız yoksa, Finder’ı kullanarak iPhone’unuzu Mac’inize (veya halen macOS Mojave veya önceki bir sürümü yüklü PC’nize veya Mac’inize) yedekleyebilirsiniz. iTunes’a sahip olmak). Tıpkı iCloud yönteminde olduğu gibi, bu, mesajı silmeden önceki bir yedeğinizin olmasını ve telefonunuzun sıfırlanıp bu yedekten geri yüklenmesini gerektirir. Yedeklemeden sonra her şeyi kaybedersiniz. Bu nedenle, saklamak istediğiniz son dosyaları dışa aktarın ve ayrı ayrı kaydedin.

 1. iPhone’unuzu yedekleri içeren Mac’e veya PC’ye bağlayın. Mac’te Finder’ı veya PC’de iTunes’u açın.
 2. iTunes’da, sol üst köşede bir iPhone simgesinin göründüğünü görmelisiniz. Onu seçin. Finder’da, sol taraftaki menü çubuğundan cihazınızı seçin.
 3. şimdi seç Yedeği geri yükle. Finder’da, bu seçeneği Genel sekmesinin altında bulacaksınız.
itunes yedekleme iphone şifreli

Daha önce yedeklediğiniz tüm veriler artık iPhone’unuzdaki verilerin yerini alacak. Birkaç dakika sürecek. Bu kısa mesajları sildiğinizden beri yedeklemediğiniz sürece, artık telefonunuzdaki mesajlaşma listesinde görünmelidirler.

Silinen metinleri iPhone’unuzun üzerine yazmadan alın

Tam bir sıfırlama gerektirmediği için işe yararsa mükemmel olan bir yöntem var. Buna iCloud Merge deniyor, ancak ne kadar başarılı olabileceğine dair karışık raporlar aldık. Belirli bölgelerde ve belirli telefon operatörleri için belirsizliğini koruyan nedenlerle iCloud, SMS mesajlarını yedeklemez.

Bu yüzden şanslı olanlardan biri olup olmadığınızı görmek için ilk iki adımı deneyin ve değilseniz bir sonraki yönteme geçin.

 1. Apple Kimliğinizi ve parolanızı kullanarak iCloud.com’da oturum açın.
 2. Tıklamak Metin mesajları. (Bu seçenek görünmüyorsa mesajlarınız buraya yedeklenmemiştir; bu nedenle bir sonraki yönteme geçebilirsiniz.)
 3. İhtiyacınız olanları bulmak için mesajları arayın.
 4. Şimdi iPhone’unuza gidin ve seçin Ayarlar > [your name] > iCloud.
 5. Metin Mesajlarını kapatın (veya zaten kapalı olduğundan emin olun).
 6. Bir açılır pencere göreceksiniz. seçeneğini seçin iPhone’umda Devam Et.
 7. Şimdi kısa mesajları tekrar açın.
 8. Musluk Birleştirmek, sonra bekle. Birkaç dakika sonra, silinen metin mesajları iPhone’unuzda yeniden görünmelidir.

Operatörünüzle iletişime geçerek silinen metinleri geri yükleyin

Cep telefonu sağlayıcınız, en azından bir süreliğine gönderdiğiniz metin mesajlarının kaydını tutabilir. Bir metin mesajını sildiyseniz, Gerçekten kritik, bir kopyasını almak için operatörünüzü arayabilirsiniz.

Bunun yalnızca SMS metin mesajları (yeşil balon konuşmaları) için işe yarayacağını, iMessage’lar (mavi balon konuşmaları) için çalışmayacağını unutmayın. Her iMessage cihazınızda şifrelenir ve alıcıya ulaşana kadar şifresi çözülmez, bu nedenle operatörünüz onları kurtarmanıza yardımcı olamaz.

Operatörünüzden metinlerin kaydını almak için, muhtemelen kimliğinizi kanıtlamak ve hatta mesaj attığınız diğer kişiden izin almak için bir dizi çemberden atlamanız gerekecek. Ve çoğu operatör, SMS mesajlarının kayıtlarını yalnızca sınırlı bir süre için tutar; muhtemelen bir yıl öncesine ait bir mesajı kurtaramazsınız.

Ancak son çare olarak, operatörünüzden SMS mesajlarınızın bir kopyasını almak dır-dir bir olasılık ve bunu sormak için müşteri destek numarasını aramaya değer.

Üçüncü taraf bir uygulama kullanarak silinen metinleri geri yükleyin

Silinen metinler de dahil olmak üzere iPhone’unuzdaki silinen verileri geri yüklemenize izin vermeyi vaat eden pek çok üçüncü taraf yazılım aracı vardır. Bu biraz risklidir; neredeyse hiçbir zaman ücretsiz olmazlar ve çalışacaklarının garantisi bile yoktur. Ancak diğer tüm seçenekleri tükettiyseniz ve bu Gerçekten önemli, denemeye değer olabilir.

Çevrimiçi olarak iyi bir üne sahip yazılım seçeneklerinden bazıları PhoneRescue, Wondershare Dr. Foneve Tenorshare UltData. Çoğu zaman, iPhone’unuzdaki silinmiş bir mesaj aslında hala flash depolama alanındadır ve üzerine yeni veriler tarafından yazılmayı beklemektedir. Durum buysa, bu programlardan biri onu geri yükleyebilir.

Bu yöntemlerin hiçbirinin kusursuz olmadığını unutmayın. Metin mesajınızı sildiğiniz zamandan önce geri yükleyebileceğiniz bir yedeğiniz yoksa, onu geri alma olasılığınız çok düşüktür. Bu yüzden en önemli tavsiye şudur: Kısa mesajlarınızda önemli bilgiler bırakmayın! Bu verileri daha güvenli ve dayanıklı bir yere, kendi bağımsız bulut tabanlı yedeklemelerine sahip bir yere kopyalayın. Apple kullanıcıları için en iyi bulut depolama çözümleri kılavuzumuza bakın.

Teknory