İşte Twitter’ın onay işareti fiyaskosundan en komik 7 sahtekar tweet

Edgar Cervantes / Android Otoritesi Son zamanlarda Twitter’da bulunmadıysanız, en azından söylemek gerekirse, biraz kaos içindesiniz. Elon Musk, şirketi devraldığından beri sağda ve solda tartışmalı, işi değiştiren değişiklikler uyguluyor. Ancak şu anda mavi kuş uygulamasının kontrolden çıkmasına neden olan ana suçlulardan biri, büyük markalar ve ünlüler gibi davranan sahtekarlardır. Bu noktaya nasıl geldiğini hızlıca özetlemek […]

İşte Twitter’ın onay işareti fiyaskosundan en komik 7 sahtekar tweet

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

Son zamanlarda Twitter’da bulunmadıysanız, en azından söylemek gerekirse, biraz kaos içindesiniz. Elon Musk, şirketi devraldığından beri sağda ve solda tartışmalı, işi değiştiren değişiklikler uyguluyor. Ancak şu anda mavi kuş uygulamasının kontrolden çıkmasına neden olan ana suçlulardan biri, büyük markalar ve ünlüler gibi davranan sahtekarlardır.

Bu noktaya nasıl geldiğini hızlıca özetlemek için Musk, doğrulanmış kullanıcılardan mavi onay işaretleri için ayda 19,99 ABD doları ücret alma fikrini ortaya attı. Yazar Stephen King ve diğer birçok Twitter kullanıcısı tarafından kızdırıldıktan sonra Musk, “Faturaları bir şekilde ödememiz gerekiyor! Twitter tamamen reklamverenlere güvenemez. 8 dolara ne dersin?” Bu 8 dolarlık ücret, şirketin Twitter Blue’nun kullanıcılara sunduğu abonelik hizmetiyle entegre edildi – o zamana kadar kaldırıldı.

Twitter Blue’ya kaydolmanın teşviklerinden biri “doğrulama” idi. Böylece, 8 dolar biriktirmek isteyen herkes, adının yanında mavi bir onay işareti alabilir. Tahmin edilebileceği gibi, bu, herkesin “doğrulanabileceği” ve olmadığı biri ya da bir şey gibi davranabileceği için kitlesel bir kafa karışıklığına yol açtı.

Komik tweetler: Şimdiye kadarki en iyi sahtekarlar

Twitter’ın manzarası şu anda Community’den Donald Glover’ın karakterinin biraz pizza almak için dışarı çıktığı ve sadece bir apartmanın yandığını görmek için geri döndüğü o sahneyi andırıyor olsa da, durum biraz mizahsız değil. Yol boyunca bazı gerçek mücevherler aldık, bunun gibi Bloomberg’in Jason Schreier.

İşte tarafından bulunan iki tane daha ESPNJoon Lee.

Spor işlemlerini ve haberlerini takip etmek, yeni doğrulama sistemiyle tam bir karmaşaya dönüşebilir

Hatta birisi sahte bir Tesla hesabı bile oluşturdu.

Sahte Tesla Twitter

İşte sahte bir Chiquita Muz hesabından bir tane.

Chiquita

Papa’yı taklit eden birden fazla hesap vardı.

Sahte Papa Francis

Ve elbette, biri OJ Simpson’ı taklit etti.

Sahte OJ Simpson

Twitter’ın savunmasında şirket, parodi hesap olduklarını açıkça belirtmeyen sahte hesapları askıya alacağını söyledi. Ve gri bir “resmi” doğrulama uygulamayı denedi. Ancak marka hasarı çoktan yapıldı ve reklamcılar artık platformdan kaçıyor.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow