‘IWasGoingToQuitTwitterBut’ hashtag’i Twitter’da viral oluyor

Nisan ayında Elon Musk Twitter’ı satın aldığını söylediğinde, sosyal medya platformundan ayrılıp ayrılmama konusunda çevrimiçi olarak yoğun bir tartışma başladı. O zaman, birçok kullanıcı öfkeyle tepki gösterdi ve ellerin değişmesi ve varsayılan sonuçlar nedeniyle platformu terk etmeye söz verdi. Musk’ın Twitter’ı satın alması gerçeği artık batık içinde (tam anlamıyla da, Musk dün Twitter Genel Merkezi’ne, […]

‘IWasGoingToQuitTwitterBut’ hashtag’i Twitter’da viral oluyor

Nisan ayında Elon Musk Twitter’ı satın aldığını söylediğinde, sosyal medya platformundan ayrılıp ayrılmama konusunda çevrimiçi olarak yoğun bir tartışma başladı. O zaman, birçok kullanıcı öfkeyle tepki gösterdi ve ellerin değişmesi ve varsayılan sonuçlar nedeniyle platformu terk etmeye söz verdi.

Musk’ın Twitter’ı satın alması gerçeği artık batık içinde (tam anlamıyla da, Musk dün Twitter Genel Merkezi’ne, olduğu gibi tek kişilik meme grubu gibi bir lavabo taşıyarak girerken), Twitter’dan ayrılıp ayrılmama konusundaki tartışmalar yeniden alevlendi. Bazıları, emekli olduklarını açıklayan profesyonel bir sporcunun görkemi ve tantanasıyla Twitter’dan ayrıldıklarını dramatik bir şekilde duyurdular.

AYRICA BAKINIZ:

Twitter’dan ayrılman kimsenin umrunda değil

Ancak diğer cesur ruhlar, sağlıklarını feda etmeyi ve protesto için platformda kalmayı seçtiler. Son 24 saat içinde #IWasGoingToQuitTwitter hashtag’i patladı. Hashtag’i yayınlayan bazı kullanıcılar, dağınık dramanın nasıl ortaya çıktığını görmek için kaldıklarını iddia ederken, diğerleri ise zor kazanılan takip ve nüfuzlarını kaybetmemek için beklemeye devam ediyor.

İşte insanların neden henüz Twitter’dan çıkamadıklarının bir kısmı.

İyi dövüşmek

Bazıları kıyametin cazibesine karşı koyamaz

Memlerimizi başka nereden alabiliriz?

Twitter, bazıları için kritik bir pazarlama aracıdır

Patlamış mısır patladı ve kaçınılmaz kaos için kalıyorlar

Biri bu kullanıcıya sosyal medyanın dışında da hayat olduğunu söylesin

Sonra bu pragmatik yaklaşım var

Sonunda…

Teknory