Kaçırdığınız Xbox Series X|S Özellikleri

Xbox Series X|S cihazları, Dolby Vision ve buna eşlik eden Dolby Atmos adlı bir ses öğesi (üzerinden) ile donatılmış ilk konsollardır. Dolby). Bu iki özellik, konsolunuza başka hiçbir yerde bulamayacağınız gelişmiş bir ses ve görsel deneyim sağlamak için uyum içinde çalışır. Halihazırda ülke genelindeki sinema salonlarında kullanılan Dolby Vision teknolojisi, renk, parlaklık ve kontrast gibi […]

Kaçırdığınız Xbox Series X|S Özellikleri

Xbox Series X|S cihazları, Dolby Vision ve buna eşlik eden Dolby Atmos adlı bir ses öğesi (üzerinden) ile donatılmış ilk konsollardır. Dolby). Bu iki özellik, konsolunuza başka hiçbir yerde bulamayacağınız gelişmiş bir ses ve görsel deneyim sağlamak için uyum içinde çalışır.

Halihazırda ülke genelindeki sinema salonlarında kullanılan Dolby Vision teknolojisi, renk, parlaklık ve kontrast gibi özellikleri otomatik olarak iyileştirerek görsellerin kalitesini artırıyor. Açıldığında, Dolby’ye göre standart HDR ile karşılaştırıldığında size 40 kat daha parlak renkli vurgular ve 10 kat daha koyu siyahlar getirebilir. Xbox Series X|S’nin piyasaya sürülmesiyle şirket, bu görsel iyileştirmeyi oyunlara da getirdi. Tüm oyunlar Dolby Vision’da mevcut olmasa da, en sevdiğiniz oyunların çoğunun bu ilerlemeyi öne çıkarmasını bekleyebilirsiniz. Bu özellikten yararlanmak için Dolby Vision özellikli bir TV’ye ihtiyacınız olacağını da unutmamak önemlidir.

Dolby Atmos, Dolby Vision’a eşlik eden ses özelliğidir ve ayrıca Xbox Series X|S’de donanımlı olarak gelir. İster kulaklıkla ister surround ses hoparlörleriyle oyun oynuyor olun, Atmos oyun içi hareketi ve eylemi doğru şekilde yansıtan 360 derecelik ses sağlayacaktır. Etkinleştirmek için uygulamayı Xbox’ınızdaki Microsoft mağazasından indirmeniz gerekeceğini belirtmekte fayda var.

Teknory