Kara Panter 2 ne kadar sürüyor? Wakanda Forever çalışma zamanı açıkladı

Chris Tilly ❘ Yayınlanan: 2022-11-10T10:54:38 ❘ Güncellenmiş: 2022-11-10T10:54:48 Kara Panter 2, Marvel Sinematik Evreni’nin 5. Aşamasındaki en uzun filmdir – peki, çalışma süresi diğer Marvel filmleriyle nasıl karşılaştırılır ve Kara Panter: Wakanda Forever neden bu kadar uzun? Marvel uzun filmleri sever. Stüdyo, iki saatten az süren dört film yayınladı: The Incredible Hulk (112 dakika), Thor: […]

Kara Panter 2 ne kadar sürüyor?  Wakanda Forever çalışma zamanı açıkladı

Yayınlanan: 2022-11-10T10:54:38

Güncellenmiş: 2022-11-10T10:54:48

Kara Panter 2, Marvel Sinematik Evreni’nin 5. Aşamasındaki en uzun filmdir – peki, çalışma süresi diğer Marvel filmleriyle nasıl karşılaştırılır ve Kara Panter: Wakanda Forever neden bu kadar uzun?

Marvel uzun filmleri sever. Stüdyo, iki saatten az süren dört film yayınladı: The Incredible Hulk (112 dakika), Thor: The Dark World (112 dakika), Ant-Man and the Wasp (118 dakika) ve Thor: Love ve Thunder (119-dakika).

Bu arada stüdyonun en uzun sürümü, 181 dakikalık bir çalışma süresi sayesinde üç saatten fazla süren Avengers: Endgame.

Black Panther: Wakanda Forever bu iki uç nokta arasında bir yerdedir ve burada nasıl ve neden olduğunu açıklıyoruz.

Kara Panter 2 ne kadar sürüyor?

Black Panther 2’nin çalışma süresi 161 dakika. Bu onu MCU tarihindeki en uzun filmlerden biri yapar. Aynı zamanda sinematik evrenin en kısadan en uzuna doğru ilerleyen 5. Aşamasındaki en uzun film…

  • Thor: Aşk ve Gök Gürültüsü (119 dakika)
  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness (126 dakika)
  • Shang-Chi ve Üç Yüzük Efsanesi (132 dakika)
  • Kara Dul (134 dakika)
  • Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok (148 dakika)
  • Ebedi (157 dakika)
  • Kara Panter: Wakanda Forever (161 dakika)

Bu 161 dakika, kredilerin yanı sıra duygusal olarak yüklü bir orta kredi sahnesi içeriyor. Ancak, yukarıdaki filmlerin çoğundan farklı olarak, Kara Panter: Wakanda Forever, kredi sonrası bir iğneye sahip değil.

Black Panther: Wakanda Forever neden bu kadar uzun?

Black Panther: Wakanda Forever çok uzun çünkü anlatılacak çok hikaye ve tanıtılacak çok sayıda karakter var. Chadwick Boseman’ın gerçek hayatta trajik ölümü, film için planların değiştiği anlamına geliyordu. Bu nedenle, film T’Challa’nın cenazesiyle başlarken, yeni bir Kara Panter tanıtılması gerekiyordu, bu olaylar Kara Panter 2 ilk tasavvur edildiğinde planın parçası olmayacaktı.

Devam filmi ayrıca iki yeni karakter tanıtıyor. Riri Williams – diğer adıyla Ironaheart – kendi mekanik takımını yapan ve hayatı tehlikedeyken Wakandalılarla işbirliği yapan dahi bir genç. Riri hakkında daha fazla bilgiyi buradan okuyabilirsiniz.

Sonra filmin kötü adamı Namor var, ancak o gerçekten daha çok bir anti-kahraman. Tenoch Huerta tarafından canlandırıldığı gibi, filmin en çekici karakteridir, ancak aynı zamanda filmin çalışma süresini dolduran uzun bir arka hikayeye de sahiptir. İşte Namor hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

Everett Ross ayrıca birden fazla sahnede yer alıyor, ancak Black Panther: Wakanda Forever incelememizde belirttiğimiz gibi, oldukça yabancı hissediyorlar – Kara Panter 2 yerine daha büyük MCU’ya hizmet ediyor – bu yüzden bu popo-uyuşturma koşusunu elde etmek için kesilebilirdi. -zaman azaldı.

Black Panther: Wakanda Forever yarın (11 Kasım) ekranlara gelirken, Black Panther 2 içeriğinin tamamını burada bulabilirsiniz.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow