Kara Panter 2’nin kredi sonrası sahnesi var mı? Wakanda Forever’ın sonu açıklandı

Chris Tilly ❘ Yayınlanan: 2022-11-10T17:44:56 ❘ Güncellenmiş: 2022-11-11T09:35:07 Black Panther 2 şimdi sinemalarda, işte filmin sonu hakkında bilmeniz gereken her şey ve ayrıca Black Panther: Wakanda Forever’ın post-credit sahnesiyle ilgili ayrıntılar. Uyarı – SPOILER ÖNDE. Wakanda Forever, büyük ölçüde Kara Panter yıldızı Chadwick Boseman’ın 2020’de trajik ölümü nedeniyle bir filmin duygusal bir hız treni. Marvel’in […]

Kara Panter 2’nin kredi sonrası sahnesi var mı?  Wakanda Forever’ın sonu açıklandı

Yayınlanan: 2022-11-10T17:44:56

Güncellenmiş: 2022-11-11T09:35:07

Black Panther 2 şimdi sinemalarda, işte filmin sonu hakkında bilmeniz gereken her şey ve ayrıca Black Panther: Wakanda Forever’ın post-credit sahnesiyle ilgili ayrıntılar. Uyarı – SPOILER ÖNDE.

Wakanda Forever, büyük ölçüde Kara Panter yıldızı Chadwick Boseman’ın 2020’de trajik ölümü nedeniyle bir filmin duygusal bir hız treni.

Marvel’in baş danışmanı Kevin Feige ve filmin yönetmeni ve yardımcı yazarı Ryan Coogler, T’Challa rolüyle onun yerine geçmek yerine, karakterin MCU’da ölmesi gerektiğine karar verdi ve bu yüzden filmin başında vefat etti. İsimsiz bir hastalık nedeniyle.

T’Challa’nın kız kardeşi Shuri, daha sonra Heart-Shaped Herb’in sentezlenmiş bir versiyonunu tüketerek ve ardından Wakanda halkını korumak için filmin kötü adamı Namor ile savaşarak Kara Panter olur.

Black Panther 2’nin sonunda ne olacak?

Kara Panter: Wakanda Forever, bir gemide Wakandalılar ve Talokanlar arasındaki bir savaşla doruğa ulaşır, yakındaki bir plajda Shuri ve Namor arasında bir kavga ile kesişir.

Namor, Shri’yi midesinden bıçaklarken, Shuri, Namor’u havaya uçurur ve neredeyse Denizaltı’nın üzerinde durup ölürken onun merhamet için yalvardığını duyma arzusunu elde eder.

Sonra annesinin – mezarın ötesinden – Shuri’ye Namor’a kim olduğunu göstermesini söyleyen sesini duyar. Bunu, aşağıdakileri vaat ederek yapar: “Wakanda okyanusunuzu ve insanlarınızı koruyacaktır. İntikam bizi tüketti. İnsanlarımızı tüketemez.” İkili daha sonra gemiye doğru yol alırlar ve “Buradaki kavgamız bitti” diyerek savaşı bitirirler.

Gevşek uçları bağlamak

Daha sonra bağlanacak gevşek uçlar vardır. Hakkında daha fazla bilgi edinebileceğiniz Riri Williams, Chicago’ya geri dönüyor (Ironheart adlı kendi yayın dizisinde görünmek için).

Yönetmen de Fontaine tarafından tutuklanan Everett Ross, Okoye tarafından hapishane minibüsünden kaçırıldı, yani artık bir kaçak. Hikayesini burada yazdığımız Namor, Wakanda ile işinin bitmediğini söylerken, dünyanın onların peşinden gideceğine, yani Wakandalıların ona geleceğine inanıyor.

Shuri’ye gelince, o şimdi Kara Panter, M’Baku Wakanda Forever sırasında manto için meydan okumak istediğini söylese de, taç için ritüel savaş onun geleceği olabilir…

Black Panther: Wakanda Forever’da kredi sonrası bir sahne var mı?

Black Panther 2’de kredi sonrası bir sahne yok ama duygusal olarak yüklü bir orta kredi sahnesi var.

Ile konuşmak Çizgi Roman.comve bunu Avengers: Endgame ile karşılaştıran yapımcı Nate Moore, kredi sonrası bir sahne hakkında şunları söyledi: “Bu, ona ihtiyacı olan bir film gibi gelmedi.

“Bu filmin tarzı biraz farklı ve bu filmin tonu biraz farklı ve özellikle hissettirdi, insanlar filmi bir kez gördükten sonra, sonun çok, biraz şiirsel olduğunu hissettik, sonra geri dönüp şunu söylemek istedik: ‘Hey, jeneriğin sonunda bir etiket var’, yaptığımız şeyden ton olarak biraz samimiyetsiz geldi.”

Black Panther 2’nin orta kredi sahnesinde ne oluyor?

Kara Panter: Wakanda Forever’ın orta vadeli sahnesi, T’Challa’nın gizli oğlunun ortaya çıkışını içeriyor.

Dizi, Shuri ile Haiti’de bir kumsalda başlar ve sonunda kardeşinin ölümüyle yüzleşmeye başlarken cenaze cübbesini yakar. Daha sonra Nakia, oğlu Tusan olarak tanıttığı küçük bir çocuğun elinden tutarak yaklaşır (Sanırım adı buydu – o sırada sinemada çok fazla bağırma ve boğmaca vardı).

Nakia şöyle açıklıyor: “Tahtın baskısından uzakta, burada büyümesinin onun için daha iyi olacağı konusunda anlaşmıştık.” Sonra oğluna: “Babanız bizi ölümü için hazırladı. değil mi?”

Nakia şöyle devam ediyor: “Cenazeye gitmemizi istemedi çünkü zamanın henüz doğru olmadığını hissetti. Bu yüzden burada onun için kendi törenimizi yaptık.” Daha sonra Shuri’nin annesi Kraliçe Ramonda’nın ölmeden önce torunuyla tanıştığını ortaya çıkarır.

Shuri, çocuğa adının güzel olduğunu ve harika bir tarihe sahip olduğunu söyler. Shuri’nin evet dediği sırları saklamakta iyi olup olmadığını sorarak yanıt verir. Filmin son sözleriyle birlikte çocuk şöyle diyor: “Tusan benim Haitili adım. Benim adım Kral T’Challa’nın oğlu Prens T’Challa.”

Daha fazla Kara Panter: Wakanda Forever…

Teknory