Kore Netflix'i Her Yerden Nasıl İzlenir

Netflix'in sunabileceği çok sayıda yüksek kaliteli içerik olsa da, Netflix aboneliğiniz ikamet ettiğiniz ülkeyle sınırlıdır. Kore filmlerini ve TV şovlarını izlemeyi seviyorsanız veya K-drama hayranıysanız ancak Güney Kore'de yaşamıyorsanız, Kore Netflix'e erişemezsiniz. Neyse ki, hangi ülkeden yayın yapıyor olursanız olun, Kore Netflix içeriğini izlemenin bir yolu var.

Kore Netflix'i Her Yerden Nasıl İzlenir

Bu kılavuzda, Kore Netflix'e nasıl erişeceğinizi ve izleyeceğinizi göstereceğiz. Ayrıca Korece Netflix'te Korece ve İngilizce altyazı alma sürecinden geçeceğiz.

Farklı Bir Ülkeden Bir VPN İle Kore Netflix Nasıl İzlenir

Kore dizileri ve filmleri, özellikle K-drama olarak da bilinen Kore drama dizileri son yıllarda oldukça popüler hale geldi. Korece içeriği izlemek için kullanabileceğiniz başka akış hizmetleri olsa da Netflix, çoğu yalnızca Netflix'te bulunabilen 4.000'den fazla Korece başlık sunar.

Kore Netflix'e veya yalnızca diğer ülkelerde bulunan Netflix içeriğine erişmenin en iyi yolu bir VPN'dir . Herhangi bir cihazda IP tabanlı konumunuzu değiştirmenize olanak tanıyan "sanal özel ağ" anlamına gelir . Çevrimiçi konumunuz değiştirildiğinde, normalde ülkenizde bulunmayan çeşitli uygulamalara ve web sitelerine erişebileceksiniz.

VPN Olmadan Kore Netflix Nasıl İzlenir

Kore Netflix'i izlemek için VPN kullanmak istemiyorsanız, bir DNS (Alan Adı Sistemi) uygulaması kullanabilirsiniz. Sözde "Akıllı DNS" sağlayıcısı, bir DNS ve bir proxy sunucusunu birleştiren çevrimiçi bir hizmettir. Bir Akıllı DNS uygulaması yüklerseniz Kore Netflix gibi coğrafi kısıtlamalı içeriğe erişebilirsiniz.

Smart DNS ve VPN arasındaki temel fark, VPN uygulamalarının IP adresinizi şifreleyip gizlediği için VPN kullanmanın çok daha güvenli bir seçenek olmasıdır. Ancak, bir Akıllı DNS kullanmayı tercih ederseniz, ExpressVPN bir Akıllı DNS özelliği sunar. UnBlock US, OverPlay, Unlocator ve UnoTelly gibi aralarından seçim yapabileceğiniz birçok Akıllı DNS uygulaması vardır.

Yönlendiricinize taktığınız bir cihaz olan StreamLocator Hub'ı da kullanabilirsiniz . Ev ağınızdaki herhangi bir cihaz için akış coğrafi bloklarını kaldırdığı için VPN ve DNS uygulamalarına harika bir alternatiftir. Ayrıca herhangi bir karmaşık ayar veya yazılım kurulumu gerektirmez.

Taktıktan sonra, herhangi bir cihazı StreamLocator ağına bağlayabilirsiniz. Temelde sanal bir konum sağlar, böylece Korece Netflix'i izleyebilirsiniz. Cihazınızı StreamLocator ağına bağladığınızda, Netflix hesabınızda oturum açın ve Korece içeriği arayın.

Netflix'te Korece Altyazı Nasıl Gidilir?

İster Korece ister İngilizce içerik izliyor olun, Netflix'teki altyazıların dilini hızlı ve kolay bir şekilde değiştirebilirsiniz. Ancak, bunu yalnızca Netflix web sitesinde değiştirebilirsiniz. Web sitesinde altyazı dilinizi değiştirdiğinizde, bağlı tüm cihazlara Netflix hesabınıza yansıtılacaktır. İşte nasıl yapıldığı:

 1. Tarayıcınızda Netflix'i açın .
 2. Hesabınıza giriş yapın.
 3. Kullanmak istediğiniz profili seçin.

 4. Tarayıcınızın sağ üst köşesindeki profil simgesine gidin.

 5. Açılır menüden "Hesap" öğesini seçin.

 6. "Profilim" bölümüne gidin.

 7. Dil seçiniz."

 8. Dil listesinde Korece'yi bulun.

 9. "Kaydet"i seçin.

Not : Bu, yalnızca altyazıların dilini değil, tüm Netflix hesabınızın dilini de değiştirecektir.

Netflix'teki tüm içeriğin her dilde mevcut olmadığını unutmayın.

Ayrıca, izlediğiniz bir videonun altyazı dilini doğrudan değiştirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken ekranınızın sağ alt köşesindeki metin simgesine tıklamak. "Altyazılar"ın altında beş ila yedi kullanılabilir dil göreceksiniz.

Netflix bulunduğunuz yere göre diller sunacağından, Güney Kore'de yaşıyorsanız Korece listede olmalıdır. Ancak Amerika'da yaşıyorsanız, altyazıların dilini değiştirmek için ilk yöntemi kullanmanız gerekir.

Korece Netflix'te İngilizce Altyazı Nasıl Gidilir?

İngilizce altyazı ayarlamak Koreceden çok daha kolaydır. İşte nasıl yapıldığı:

 1. Netflix'i açın.
 2. İzlemek istediğiniz Korece içeriğini bulun.

 3. Videoyu oynatın.

 4. Videonun sağ alt köşesindeki metin simgesine tıklayın veya dokunun.

 5. "Altyazılar"ın altında "İngilizce"yi seçin.

Video akışı sırasında altyazı değişiklikleri anında gerçekleşir. Bu yöntemle ilgili en güzel şey, Netflix web sitesini kullanmanızı gerektirmemesidir. Teknik olarak Netflix hesabınızda herhangi bir değişiklik yapmıyorsunuz, sadece izlediğiniz videoda, yani web sitesini kullanmanıza gerek yok.

Ek SSS

En popüler Kore Netflix dizilerinden bazıları nelerdir?

Kore Netflix 4.000'den fazla başlık sunuyor. 3.000'den fazla Kore filmi ve yaklaşık 1.000 Kore TV şovu izleyebilirsiniz.

En popüler Kore filmleri arasında “Train to Busan”, “Okja” “Lucid Dream”, “Steel Rain”, “Tune in for Love”, “Tayo the Little Bus Movie: Rescue My Friend Ace”, “The Strong and Mini Özel Kuvvetler: Bir Kahramanın Doğuşu,” “Pandora” ve çok daha fazlası.

Kore dizisi söz konusu olduğunda, şu başlıklardan bazıları ilginizi çekebilir: “Crash Landing on You”, “Itaewon Class”, “Mr. Sunshine,” “When the Camellia Blooms,” “Boys Over Flowers,” “ Kingdom, Memories of the Alhambra,” “Descendants of the Sun” ve çok daha fazlası.

Gerçekten de Güney Kore için Netflix'te seçebileceğiniz binlerce başlık var. İzlemek ve eğlenmek isteyebileceğiniz bir şey bulmak için zaman ayırın.

Tüm Sevdiğiniz Kore Dizilerini Netflix'te İzleyin

Kore Netflix'te koca bir içerik dünyasını izleyebilirsiniz ve bu sadece birkaç adım ötededir. VPN , ister Akıllı DNS veya başka bir yöntem kullanın, Netflix'te binlerce Kore filmini ve TV şovunu yayınlayabileceksiniz. Aradığınızı bulduğunuzda arkanıza yaslanın, rahatlayın ve akış başlayabilir.

Artık Korece Netflix'i nasıl izleyeceğinizi bildiğinize göre, hangi programları izlemek istersiniz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow