Kripto Sorunlarına Rağmen New York Fed, Dijital Doları Test Etmek İçin Büyük Bankalarla Birlikte Çalışıyor

Düzenlenmiş Sorumluluk Ağı ABD Pilotunun amacı, dağıtılmış defter sisteminin gerçekten pratik olup olmadığını ve modern bankacılıkla ilgili sorunları çözmek için ölçekte uygulanıp uygulanamayacağını kontrol etmektir. Pilot uygulamaya dahil olan paydaşlar, dijital dolar kavramının teknik ve işlevsel altyapısının oluşturulmasına toplu olarak katkıda bulunacak ve bu öğrenimleri, yakın gelecekte potansiyel olarak kullanıcıya dönük bir sistem oluşturmak için… Okumaya devam et Kripto Sorunlarına Rağmen New York Fed, Dijital Doları Test Etmek İçin Büyük Bankalarla Birlikte Çalışıyor

Kripto Sorunlarına Rağmen New York Fed, Dijital Doları Test Etmek İçin Büyük Bankalarla Birlikte Çalışıyor

Düzenlenmiş Sorumluluk Ağı ABD Pilotunun amacı, dağıtılmış defter sisteminin gerçekten pratik olup olmadığını ve modern bankacılıkla ilgili sorunları çözmek için ölçekte uygulanıp uygulanamayacağını kontrol etmektir. Pilot uygulamaya dahil olan paydaşlar, dijital dolar kavramının teknik ve işlevsel altyapısının oluşturulmasına toplu olarak katkıda bulunacak ve bu öğrenimleri, yakın gelecekte potansiyel olarak kullanıcıya dönük bir sistem oluşturmak için kullanacaklar.

Deneyin bulguları, bittiğinde yayınlanacak ve resepsiyona bağlı olarak, RLN gelecekteki testler için yüzdürülecek ve ana akım haline getirilecektir. Göre BloombergABD doları jetonlarıyla ilgilenen dağıtılmış defter sistemi, sınır ötesi nakit transferlerini önemli ölçüde kolaylaştıracak.

Accenture, dijital dolar fırsatlarını da araştırıyor. Dijital Dolar Projesi, mevcut finansal altyapıyı daha hızlı ve daha uygun fiyatlı hale getirmek için ABD para biriminin dijital, tokenize edilmiş bir versiyonunun kullanılmasını öneriyor. Eylül ayında, Beyaz Saray ayrıca bir Birleşik Devletler merkez bankası dijital para biriminin (CBDC) kullanılmasını önerdi ve şimdiden ülkenin uluslararası finansal sistemdeki rolü için merkezi sayılan bir segmentte araştırma ve geliştirmeyi görevlendirdi.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow