LG’nin yeni gerilebilir Yüksek Çözünürlüklü ekranı türünün ilk örneği

TL; DR LG, yeni 12 inç yüksek çözünürlüklü ekranını tanıttı. %20 gerilebilirlik sağlayan, dünyanın en esnek Yüksek Çözünürlüklü ekranıdır. Ekran, bozulma veya hasar olmadan katlanabilir, bükülebilir ve uzatılabilir. LG Display, üzerinde çalıştığı yeni bir 12 inçlik ekranı ortaya çıkardı. Yeni ekran, dünyanın ilk 12 inç yüksek çözünürlüklü gerilebilir ekranı ünvanını kazandı. İçinde Blog yazısıLG, son […]

LG’nin yeni gerilebilir Yüksek Çözünürlüklü ekranı türünün ilk örneği

TL; DR

  • LG, yeni 12 inç yüksek çözünürlüklü ekranını tanıttı.
  • %20 gerilebilirlik sağlayan, dünyanın en esnek Yüksek Çözünürlüklü ekranıdır.
  • Ekran, bozulma veya hasar olmadan katlanabilir, bükülebilir ve uzatılabilir.

LG Display, üzerinde çalıştığı yeni bir 12 inçlik ekranı ortaya çıkardı. Yeni ekran, dünyanın ilk 12 inç yüksek çözünürlüklü gerilebilir ekranı ünvanını kazandı.

İçinde Blog yazısıLG, son derece dayanıklı ve mevcut monitörlerin çoğuyla rekabet edebileceği bildirilen yeni bir gerilebilir ekranı tanıttı. LG, gerilebilir veya “serbest biçimli” ekranının, 100 ppi çözünürlük ve tam renkli RGB ile sektörde ilk %20’lik bir gerilebilirlik elde ettiğini iddia ediyor. Ekranın 40μm’den daha az piksel aralığına sahip mikro LED’ler kullandığı ve 12 inçten 14 inç’e kadar genişleyebildiği söyleniyor.

Gerilebilir ekran

Galaxy Z Fold 4 ve Flip 4 gibi araçlarla, esnek ekranlardan payımıza düşeni aldık. Ancak LG’nin ekranı, ekranın şekillendirilebilirliğini bir sonraki seviyeye taşıyor. Esnek ekranların katlanabildiği yerlerde, bu ekran “bozulmadan veya hasar görmeden uzatılabilir, katlanabilir ve bükülebilir”.

Oldukça esnek, lastik bant benzeri, ince ve hafif olarak tanımlanan LG, ekranında çok fazla ticari potansiyel olduğuna inanıyor. LG, çok yönlülüğü göz önüne alındığında ekranın kavisli yüzeylere kolayca takılabileceğine dikkat çekiyor. Sağladığı bazı örnekler deri, giysi, mobilya, otomobil ve uçaktı.

Şu anda LG’nin bu teknolojiyle ilgili olarak moda, giyilebilir cihazlar, mobilite ve oyun konularında gözü var gibi görünüyor. Böyle bir ekran gelecekte çok daha dayanıklı telefonlara ve diğer cihazlara yol açabilir. Teknoloji daha pahalı hale gelmeye devam ederken, kırılma konusunda endişelenmenize gerek olmayan bir ekrana sahip olmak güzel olurdu.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow