LG'nin yeni OLED oyun monitörü 240Hz yenileme hızı sunuyor

LG , elinde en iyi iki yeni monitöre sahip olabilir. UltraGear OLED oyun monitörü ve UltraFine Display Ergo AI yakında geliyor ve marka Eylül başında Almanya'nın Berlin kentinde IFA 2022'de sergilenecek.

LG'nin yeni OLED oyun monitörü 240Hz yenileme hızı sunuyor

Her iki kavisli ekran da LG'nin tüketici ürünlerine yeni teknolojiler getiriyor ve kullanıcılara benzersiz deneyimler sunuyor. 45GR95QE modeli UltraGear OLED oyun monitörü, markanın 240 Hz yenileme hızına sahip ilk OLED ekranıdır. Bu arada, 32UQ890 modeli LG UltraFine Display Ergo AI, kullanıcılara maksimum ergonomik konfor sağlamak için AI izleme ile gün boyunca konumunu ayarlayabilir.

LG, UltraGear OLED oyun monitörünü sürükleyici oyun için ideal olarak tanıtıyor. 240 Hz yenileme hızına ek olarak, 800R kavise sahip ilk 45 inç ekrandır. Bazı öne çıkan özellikler arasında OLED monitör için bir WQHD (3440 x 1440) çözünürlük, 21:9 en boy oranı, 0,1 milisaniye griden griye yanıt süresi, %98,5 DCI-P3 renk kapsamı, HDR10 ve Değişken Yenileme Hızı ( VRR).

UltraGear OLED oyun monitörü ayrıca, görüntüleme kalitesini korumak için çerçevesiz bir tasarıma ve parlama önleyici ve düşük yansımalı bir kaplamaya sahiptir. Bağlantı noktaları için monitörde HDMI 2.1 ve DisplayPort 1.4 bulunur. Ayrıca üretkenlik için yan yana resim ve resim içinde resim özelliğini destekler.

UltraFine Display Ergo AI, kullanıcının gözlerini takip ederek ve ekranın eğimini ve yüksekliğini buna göre ayarlayarak kullanıcının duruşunu analiz edebilen yerleşik bir AI kameraya sahip bir ev veya ofis çevre birimi olarak tasarlanmıştır. Eğim 40 derecelik bir aralığa sahipken, yükseklik 160 milimetre ile ayarlanabiliyor. Tutarlı ekran hareketi, kullanıcıların uzun süre aynı pozisyonda kalmamasına ve kötü duruş alışkanlıklarını önlemesine yardımcı olur. Kullanıcılar, ergonomik tercihlerine göre monitörü üç moddan birine ayarlayabilir: AI Hareketi, Sürekli Hareket veya Periyodik Hareket.

Monitörün teknik özellikleri arasında 31,5 inç 4K (3840 x 2160) çözünürlük, IPS paneli, %95 DCI-P3 kapsamı ve HDR bulunur.

UltraFine Display Ergo AI, Haziran ayında piyasaya sürülen LG DualUp monitörün esasen daha yüksek teknolojili bir versiyonudur . Bu monitör, ekranın kullanıcılar için ergonomik konforu en üst düzeye çıkarmasını sağlayan manuel pivot, yükseklik, eğme ve döndürme hareketlerine sahip LG'nin ikinci nesil Ergo standına sahiptir.

UltraGear OLED oyun monitörü ve UltraFine Display Ergo AI için fiyat ve bulunabilirlik ayrıntıları muhtemelen 2 - 6 Eylül tarihleri ​​arasında gerçekleşecek olan IFA sırasında veya sonrasında duyurulacak.

UltraGear OLED oyun monitörü piyasaya sürüldüğünde, en yakın rakibi muhtemelen Haziran ayından beri piyasada bulunan ve 1.500 dolara satılan 32 inç 240Hz Samsung Odyssey Neo G8 olacak.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow