LinkedIn’de Doğum Gününüzü Nasıl Kapatırsınız?

LinkedIn profilinizde sizinle ilgili birçok bilgi var. LinkedIn, temel iletişim bilgileri ve iş deneyiminin yanı sıra, doğum gününüzü profilinize eklemenize de olanak tanır. Ancak bağlantılarınızın veya ağınızın doğum gününüzü görmesini istemiyorsanız, bunu profilinizden gizlemenin bir yolu vardır. Bu yazıda LinkedIn’de doğum gününüzü nasıl gizleyebileceğinizden bahsedeceğiz. Ek olarak, LinkedIn profilinizde doğum günü bildirimlerini kapatma işlemini gerçekleştireceğiz. …

LinkedIn’de Doğum Gününüzü Nasıl Kapatırsınız?

LinkedIn profilinizde sizinle ilgili birçok bilgi var. LinkedIn, temel iletişim bilgileri ve iş deneyiminin yanı sıra, doğum gününüzü profilinize eklemenize de olanak tanır. Ancak bağlantılarınızın veya ağınızın doğum gününüzü görmesini istemiyorsanız, bunu profilinizden gizlemenin bir yolu vardır.

LinkedIn'de Doğum Gününüzü Nasıl Kapatırsınız?

Bu yazıda LinkedIn’de doğum gününüzü nasıl gizleyebileceğinizden bahsedeceğiz. Ek olarak, LinkedIn profilinizde doğum günü bildirimlerini kapatma işlemini gerçekleştireceğiz.

LinkedIn’den Doğum Gününüzü Nasıl Çıkarırsınız?

LinkedIn’in en güzel yanı, profilinizi ve oraya eklediğiniz bilgileri kapsamlı bir şekilde yönetebilmenizdir. İletişim bilgileri söz konusu olduğunda, e-postanızdan çok daha fazlasını ekleyebilirsiniz. Örneğin, telefon numaranızı, adresinizi, web sitenizi, anlık mesajlaşma seçeneğinizi ve doğum gününüzü ekleyebilirsiniz. Ancak, birçok LinkedIn kullanıcısı, gizliliklerini korumak için bu tür bilgileri ifşa etmemeyi tercih eder.

LinkedIn, doğum gününüzü profilinizden tamamen kaldırma seçeneği sunmasa da, onu ağınızdan ve bağlantılarınızdan gizleyebilirsiniz. Bu sayede profilinize gittiğinizde sadece siz görebileceksiniz. Yani, bu yöntem onu ​​tamamen ortadan kaldırmak için bir sonraki en iyi şeydir.

LinkedIn’de doğum gününüzü kapatmak için yapmanız gerekenler:

 1. Ziyaret etmek LinkedIn tercih ettiğiniz tarayıcıda.
 2. LinkedIn hesabınıza giriş yapın.
 3. Sağ üst köşedeki profil resminize tıklayın.
 4. “Profili Görüntüle”ye gidin.
 5. Profilinizde, profil resminizin altındaki “İletişim bilgileri”ne gidin.
 6. Yeni pencerede kalem simgesini seçin.
 7. “Doğum Günü” bölümünün altında, varsayılan olarak ayarlanan “Ağınız” sekmesine tıklayın.
 8. “Yalnızca siz” seçeneğine tıklayın.
 9. Sağ alt köşedeki “Kaydet”i seçin.

Hepsi bu kadar. Artık doğum gününüzü LinkedIn profilinizde yalnızca siz görebileceksiniz. “Yalnızca siz” seçeneğinin yanı sıra “Bağlantılarınız”, “Ağınız” ve “Tüm LinkedIn üyeleri”ni seçebilirsiniz. “Bağlantılarınız”ı seçerseniz, yalnızca doğrudan size bağlı olan LinkedIn üyeleri doğum gününüzü görebilir. Öte yandan, “Ağınız”ı seçerseniz, doğum gününüz sizden üç dereceye kadar uzaktaki LinkedIn üyeleri tarafından görülebilir.

Doğum gününüzü LinkedIn mobil uygulamasında da gizleyebilirsiniz. Nasıl yapıldığını görmek için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Cep telefonunuzda LinkedIn uygulamasını açın.
 2. Ekranın sol üst köşesindeki profil resminize dokunun.
 3. “Profili görüntüle”ye gidin.
 4. “Bölüm ekle” sekmesinin yanındaki üç noktaya gidin.
 5. “İletişim bilgileri”ne ilerleyin.
 6. Sağ üst köşedeki kalem simgesine dokunun.
 7. “Doğum Günü”ne gidin ve “Ağınız” sekmesini seçin.
 8. “Yalnızca siz”i seçin.
 9. Ekranın altındaki “Kaydet” düğmesine dokunun.

LinkedIn’de Doğum Günü Bildirimlerini Nasıl Kapatırsınız?

LinkedIn’de düzenli olarak her türlü bildirimi alabilirsiniz. Bağlantılarınızdan biri ağını genişlettiğinde bilgilendirileceksiniz. Benzer şekilde, birisi başka bir bağlantının gönderisine tepki verdiğinde, siz de bir bildirim alırsınız. LinkedIn ayrıca her hafta kaç arama yaptığınızı da söyler.

Diğer şeylerin yanı sıra LinkedIn, bağlantılarınızdan birinin doğum günü geldiğinde size haber verir. Ancak birkaç yüz bağlantınız varsa, her gün bunun gibi bildirimler alıyor olabilirsiniz. Neyse ki, LinkedIn’de doğum günü bildirimlerini kapatmanın bir yolu var. İşte nasıl yapıldığı:

 1. git LinkedIn ve hesabınıza giriş yapın.
 2. Ekranınızın sağ üst köşesindeki “Bildirimler” sekmesine tıklayın.
 3. Sol taraftaki “Görünüm ayarları”na gidin.
 4. “Bildirimlerinizi nasıl alırsınız”ın altında “LinkedIn’de”yi seçin.
 5. “Ağ” seçeneğine ilerleyin.
 6. “Ağınızdaki doğum günleri”ne gidin.
 7. Sağ taraftaki “Açık” anahtarı gri olacak şekilde değiştirin.

Değişiklikler otomatik olarak kaydedilecektir. LinkedIn’de daha fazla doğum günü bildirimi almayacaksınız. Ayrıca farklı bildirim türlerini silebilir, takibi bırakabilir ve sessize alabilirsiniz. Ancak, tüm bildirimler için dört seçeneğin tümünü almayacaksınız. Örneğin, feed etkinliği için “bildirimleri sessize al” seçeneğini de kullanabilirsiniz.

Bunu doğrudan Bildirimler sekmenizden yapmanın daha kolay ve çok daha hızlı bir yolu var. İşte yapmanız gerekenler:

 1. git LinkedIn.
 2. Ekranın üst kısmındaki “Bildirimler” sekmesini seçin.
 3. Bir doğum günü bildirimi bulun.
 4. Bildirimin sağ tarafındaki üç noktaya tıklayın.
 5. Açılır menüden “Kapat”ı seçin.

Bunu yapmak, LinkedIn’in size doğum günü bildirimleri göndermesini engeller. LinkedIn’deki her türlü bildirim için bu yöntemi kullanabilirsiniz. Doğum günü bildirimlerini yeniden etkinleştirmek isterseniz, bunu iletişim ayarları sayfasından yapabilirsiniz.

Mobil uygulamada doğum günü bildirimlerini kapatmak istiyorsanız yapmanız gerekenler:

 1. Uygulamayı başlatın.
 2. Sağ alt köşedeki “Bildirimler” sekmesine dokunun.
 3. Bir doğum günü bildirimi bulun ve en sağdaki üç noktaya dokunun.
 4. Bunun gibi bildirimleri almayı durdurmak için “Kapat” seçeneğini seçin.

Bir adım daha ileri gitmek için aşağıdaki talimatları izleyin.

 • “Ayarları görüntüle”ye gidin.
 • “Ağ”a ilerleyin.
 • “Ağınızdaki doğum günleri”nin yanındaki anahtarı değiştirin.

Buradan diğer ağ ayarlarınızı yönetebilirsiniz. Örneğin, bağlantı yıldönümleri, ağınızdaki etkinlikler veya ağ bildirimleriniz tarafından paylaşılan profil videoları hakkında bildirim almayı durdurmak istiyorsanız, bunları buradan kapatabilirsiniz. Tüm değişiklikler otomatik olarak kaydedilecektir.

LinkedIn’de Doğum Gününüzü Özel Yapın

LinkedIn profilinize çeşitli iletişim bilgilerini ekleyebileceğiniz gibi, bu platform doğum gününüzü gizleyerek gizliliğinizi korumanıza da olanak tanır. Bunu yaptığınızda, doğum günü bilgilerinizi LinkedIn profilinizde yalnızca siz görebileceksiniz. LinkedIn ayrıca doğum günü ve bağlantılarınızdan gelen diğer bildirimleri kapatarak ağ bildirimlerinizi yönetmenize olanak tanır.

LinkedIn’de doğum günü bilgilerinizi kapatmayı hiç denediniz mi? Doğum günü bildirimleri ne olacak? LinkedIn’de doğum günü bildirimlerini kapatabileceğinizi zaten biliyor muydunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Teknory