Lobo kimdir? Jason Momoa’nın “rüya” DC projesi açıklandı

Jason Momoa’nın DC evrenindeki yeri ve “rüya” projesini çevreleyen sorular ortaya çıktı: Lobo mu oynuyor, Zack Snyder tarafından mı yönetilecek ve Lobo kim? Hadi kazalım. Momoa, 2016’nın Batman v Superman’inde DCEU’ya katıldı ve Lex Luthor’un şifreli dosyalarını incelerken Wonder Woman’ın ekranında kısa bir kamera hücresi yaptı. Aquaman ile kendi milyar dolarlık filmini çekmeden önce “Josstice […]

Lobo kimdir?  Jason Momoa’nın “rüya” DC projesi açıklandı

Jason Momoa’nın DC evrenindeki yeri ve “rüya” projesini çevreleyen sorular ortaya çıktı: Lobo mu oynuyor, Zack Snyder tarafından mı yönetilecek ve Lobo kim? Hadi kazalım.

Momoa, 2016’nın Batman v Superman’inde DCEU’ya katıldı ve Lex Luthor’un şifreli dosyalarını incelerken Wonder Woman’ın ekranında kısa bir kamera hücresi yaptı. Aquaman ile kendi milyar dolarlık filmini çekmeden önce “Josstice League”e geri döndü ve daha sonra Zack Snyder’ın Justice League’deki rolünü yeniden üstlendi.

Ancak, Snyder’dan seriye katılma çağrısını ilk aldığında, başka bir karakteri oynayacağını düşündü: “Evrenin En Büyük Bastich’i” Lobo.

Peki Lobo kim ve Jason Momoa’nın onu James Gunn ve Peter Safran yönetimindeki yeni DCEU’da oynadığını görecek miyiz? Pekala… belki – ama hadi konuya girelim.

DC’de Lobo kimdir?

Lobo, Ütopya gezegeni Czarnia’dan galaksiler arası bir ödül avcısıdır.Son Czarnian ve “Ana Adam” olarak bilinen ve aynı zamanda “bağırsaklarınızı yiyen ve bundan tamamen zevk alan” – ikinci tanım, adının eski bir Khund lehçesine çevrilmesinden gelir.

DC Comics’teki ilk çıkışını 1983’te Omega Men #3’te yaptı, ancak kökeni daha sonra yeniden bağlandı ve yeniden geliştirildi. 1990’da, karakterin önceki unsurlarını rafa kaldıran, onun yerine onu daha çok Wolverine ve The Punisher’ın bir parodisi yapan dört sayılık mini dizisi Lobo: The Last Czarnian’da yeniden ortaya çıktı.

DC

“Czarnia fer fun’da yaşayan her şeyi öldürdüm. Noel Baba’yı ve Paskalya Tavşanı’nı ve var olmayan şeyleri öldürdüm, o halde bana yardım edin, barış için üç katlı yolu izlemeye çalıştım. Elimden gelenin en iyisini yaptım… ama beni bir bastich için parçala, benim bile sınırlarım var” diyor çizgi romanda.

göre DCLobo “Spacehog adını verdiği ‘uzay döngüsünde’ uzay yollarında geziniyor, [and] uzun saçları ve dövmelerinden öldür ya da öl tavrına kadar, dünyadaki Hell’s Angels tarzı bir motosiklet çetesindeki bir motorcuyla ilişkilendireceği tüm özellikleri sergiliyor.”

Kötü adamdan çok bir anti-kahraman, hem iyi adamların hem de kötülerin yanında savaşmış, “hemen hemen işi halletmek için ona en çok parayı verene ya da hangi taraf ona daha iyi, daha kanlı bir dövüş vaat ediyorsa ona doğru sürükleniyor.”

Özellikle Aquaman, Superman, Batman, Wonder Woman ve Green Lantern ile çatıştı.

Lobo’nun güçleri nelerdir?

Lobo’nun yetkileri, bunlarla sınırlı olmamak üzere, geniş kapsamlı ve gülünçtür: ölümsüzlük, insanüstü güç ve dayanıklılık, yenilmezlik (uzay boşluğunda yardımsız yaşayabileceği noktaya kadar), süper hız, sahip olma ve uzman dövüş ve nişancılık.

Dağınık silahlar kullanır, ancak en önemli silahı, rakiplerini kazığa oturtmak, bağlamak ve bu bisikletin arkasına sürüklemek için kullandığı büyük zincirli kancasıdır.

Jason Momoa Lobo hakkında ne dedi?

2016’da Momoa, Zack Snyder Aquaman’i oynamak için ona yaklaştığında ilk düşüncelerini açıkladı. “Dostum, Aquaman deyince aklımdan bir sürü şey geçti” dedi. Çizgi Roman Filmi.

“Ben de Lobo gibi düşünüyordum. Bir çeşit kötü adamı oynayacağım… ve Aquaman dedi. Ben de ‘Yine gelir misin? Afedersiniz?’ Ve sonra nedenini açıkladı. Ben, ‘Vay canına, dostum. Arkanı kolladım.’”

Daha sonra konuşmak BadTaste.itAquaman 2’de hangi karakteri görmek istediği soruldu. “Lobo… evet, bir kötü adam” dedi.

“Aquaman için daha rastgele olamazdım, bilirsin, sarı saçlı… Lobo görebiliyordum.”

Momoa’nın Lobo’yu oynamasıyla ilgili spekülasyonlar, James Gunn ve Peter Safran’ın DC Studios’u devralmasının ardından “rüya” projesinin nihayet geliştirildiğini açıkladığı yakın tarihli bir sosyal medya gönderisiyle yükseldi.

“Pekala, bunun belgelenmesi gerekiyor… hayatımın en büyük haberi, en büyük haberlerinden bazıları az önce oldu. Bu konuda bir şey söyleyemem” dedi.

“S*ktir evet! Ah! Sizinle paylaşmak için sabırsızlanıyorum ama sizinle paylaşmama izin vermiyorlar… kim olduğunuzu biliyorsunuz… mwah Maestro!”

Jason Momoa Lobo’yu mu oynuyor… ve Zack Snyder geri mi dönüyor?

Jason Momoa’nın Lobo’yu oynayıp oynamadığını bilmiyoruz – ama açıkçası perde arkasında bir şeyler pişiyor.

James Gunn kısa süre önce Mastadon’a katıldı ve yayınladığı ilk resim Lobo’dan biriydi. “Burada olduğum için mutluyum” diye yazdı.

James Gunn'ın Mastadon'daki Lobo hakkındaki gönderisiJames Gunn'ın Mastadon'daki Lobo hakkındaki gönderisiJames Gunn/Mastadon

Çizgi roman ardından Momoa’yı yeni Netflix filmi Slumberland için yakaladı ve Gunn’ın gönderisini sordu. “Eh, herkes benim bir çizgi roman hayranı olduğumu biliyor. En çok topladığım çizgi roman ve bende var olan her çizgi roman var… araştırmanızı yapıp ne olduğunu öğrenebilirsiniz,” dedi Gunn’ın Lobo referansına oldukça şaşırmış göründükten sonra.

Snyder’a ne dersin? Eski DCEU direktörü, bir zamanlar Ezra Miller tarafından “maestro” olarak anıldı ve hayranların geri dönüşünün ufukta olabileceğine inanmalarına yol açtı.

Ancak, Momoa söyledi CinemaBlend durum böyle değil. “Bu ikisinin hiçbir ilişkisi yok. İki gün boyunca harika bir haberdi. Bu, ötesi gibi, DC olanı geride bırakıyor” dedi.

“Daha derine inmelisin. Bu Kutsal Kase. Ve DC olayından farklı. Ve gerçekten hiçbir şey söyleyemem. İşte bu,” diye ekledi.

Bu makaleyi Lobo hakkında daha fazla alay ve duyuru üzerine güncelleyeceğiz. Bu arada, aşağıdaki diğer DC özelliklerimize ve kılavuzlarımıza göz atabilirsiniz:

Jason Momoa, Zack Snyder’ın Justice League 2’sini kızdırdı mı? | Man of Steel 2 çıkış tarihi tahmini | Batman 2 çıkış tarihi | Süpermen Shazam 2’de mi? | Ben Affleck’in Batman’i Blue Beetle’da mı olacak?

Teknory