Markalar, ünlüler NFT'leri ikiye katlıyor, ancak pazar tanklanmaya devam ediyor

Kripto kışı, Terra fiyasko ve çok sayıda büyük kripto kredisi şirketleri iflas ediyor.Kripto para biriminin blok zinciri kardeşleri NFT'lerin de pek iyi olmadığı ortaya çıktı. Dijital varlıkları blok zincirinde tokenize eden oldukça değişke...

Markalar, ünlüler NFT'leri ikiye katlıyor, ancak pazar tanklanmaya devam ediyor

Kripto kışı, Terra fiyasko ve çok sayıda büyük kripto kredisi şirketleri iflas ediyor.

Kripto para biriminin blok zinciri kardeşleri NFT'lerin de pek iyi olmadığı ortaya çıktı.

Dijital varlıkları blok zincirinde tokenize eden oldukça değişken spekülatif yatırımlar, kripto kış etkilerini hissediyor. Merkezi olmayan uygulama mağazası DappRadar ve Fortune tarafından bildirildi.

Finansal rakamlara baktığınızda, NFT pazarındaki azalan popülaritesi daha da belirgin. OpenSea, 1 Mayıs'ta yaklaşık 2,7 milyar dolarlık işlem gördü. 28 Ağustos'ta platform, 9,3 milyon doların biraz üzerinde işlem gördü.

Ancak ünlüler ve markalar, dijital ortamlarını sıraya koymak umuduyla NFT projelerini tanıtmaya devam ediyor. cepler.

Aslında, uygun bir açıklama yapmadan NFT'leri satan ünlüler o kadar yaygın hale geldi ki, kar amacı gütmeyen tüketici bekçisi Truth in Advertising Justin Bieber ve Reese Witherspoon gibi bazı ünlülere aldatmalarıyla ilgili uyarı mektupları.

Geçtiğimiz Pazar, aynı 28 Ağustos'ta MTV VMA'larında Eminem ve Snoop Dogg sahneye çıktı ve performans sergiledikleri sırada dönüştürüldü, ilgili Bored Ape Yacht Club NFT'lerinin 3D modellerine. Performansın Bored Ape yönü, birçok izleyicinin şu soruyu sormasına neden oldu:neden?!

Ancak, her iki sanatçıyı da tanıyorsanız, son birkaç yılda NFT alanına baskın yaptı. Özellikle Snoop Dogg, 44 milyon $ bu yılın başlarında son albümünün NFT'lerini satarak.

Bu yılın başlarında NFT'ler için çok farklı bir zamandı.Bugün, NFT projelerinin en popüleri olan Bored Ape Yacht Club NFT'lerinin değeri de düştü.Nisan'da zirvede30 Ocak'ta, bir Bored Ape NFT'nin taban fiyatı, Ethereum ağında işlem gören kripto para birimi olan 154 eter idi, ancak 2 Eylül itibariyle taban fiyat 75 eter civarındaydı, bu da değerde yüzde 50'den fazla bir düşüş anlamına geliyordu. Ether'in değerinin de Nisan'da yaklaşık 2.800$'dan Eylül'de 1.500$'a düştüğüne dikkat edilmelidir. Dolayısıyla Bored Apes oldukça darbe aldı.

Ayrıca bu düşüş sadece OpenSea'da da görülmedi. . Diğer NFT pazar yerleri de bunu hissediyor. ABD'deki en büyük kripto borsası Coinbase, Mayıs ayında yer. Gerçek bir çekiş elde edemedi, genellikle sadece etrafında kayıt yapıyor günlük satışlarda düşük bir beş rakam. Video oyunu perakendecisi Gamestop ayrıca Temmuz ayında kendi NFT pazaryerini başlattı ve kabaca aynı aktivite... veya eksikliği.

Yine de bazı markalar odayı okuyor. En önemlisi, son derece popüler video oyunu Minecraft'ın arkasındaki stüdyo duyuruldu NFT'lere dahil olmaz.

Ancak yine de NFT'lere yönelik marka tutkusu devam ediyor. Starbucks, lansmanı istiyor NFT'leri kullanan bir sadakat programı, Gucci ve Tiffany gibi lüks markalar karşılıksız token eylemine dahil oluyor ve hatta M&M'ler bile serbest bırakmaŞekerinin Bored Apes versiyonu.

Kripto para birimi daha önce düşüşlerle karşılaştı ve geri dönüşler yaptı. Ancak çok daha yeni NFT fenomeni daha da büyük bir zorlukla karşı karşıya: Markalar buna inanıyor, ancak tüketiciler inanmıyor. Bu, üstesinden gelinmesi gereken büyük bir sorun.