Meta’nın bu hafta toplu işten çıkarmaları açıkladığı bildiriliyor

Facebook’un ana şirketi Meta, bu hafta toplu işten çıkarmalar planlıyor. Wall Street Journal. Haber kaynağı Pazartesi günü bunun binlerce Meta çalışanını etkileyeceğini bildirdi. Eylül ayı itibariyle, Meta şu anda 87.000’den fazla kişiyi istihdam ediyor. Bu işten çıkarmalar, şirket tarihindeki ilk büyük çaplı işten çıkarma olacak. Duyurunun bu hafta Çarşamba günü yapılması bekleniyor ve şirket yetkililerinin …

Meta’nın bu hafta toplu işten çıkarmaları açıkladığı bildiriliyor

Facebook’un ana şirketi Meta, bu hafta toplu işten çıkarmalar planlıyor. Wall Street Journal. Haber kaynağı Pazartesi günü bunun binlerce Meta çalışanını etkileyeceğini bildirdi. Eylül ayı itibariyle, Meta şu anda 87.000’den fazla kişiyi istihdam ediyor.

Bu işten çıkarmalar, şirket tarihindeki ilk büyük çaplı işten çıkarma olacak. Duyurunun bu hafta Çarşamba günü yapılması bekleniyor ve şirket yetkililerinin çalışanlara zorunlu olmayan seyahatleri iptal etmelerini söylediği bildirildi. WSJ.

AYRICA BAKINIZ:

Meta çalışanları, Mark Zuckerberg’in metaverse kovalamacasından heyecan duymuyor

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, Meta’nın üçüncü çeyrek kazanç çağrısı sırasında şirketin öncelikleri hakkında son açıklamalar yaptı.

Zuckerberg, “2023’te yatırımlarımızı az sayıda yüksek öncelikli büyüme alanına odaklayacağız. Bu, bazı takımların anlamlı bir şekilde büyüyeceği, ancak diğer takımların çoğunun gelecek yıl sabit kalacağı veya küçüleceği anlamına geliyor.” Dedi.

Toplamda, 2023’ü ya kabaca aynı büyüklükte, hatta bugün olduğumuzdan biraz daha küçük bir organizasyonla bitirmeyi bekliyoruz” dedi.

AYRICA BAKINIZ:

Meta, VR için tatlı bir vizyona sahip, ancak geri kalanımız için gerçeklikten çok uzak

Meta’nın hissesi bu yıl yüzde 70’in üzerinde düştü. Bazıları, tıpkı günlükbunu Zuckerberg’in, şirketin amiral gemisi metaverse teklifi olan Horizon Worlds ve şirketin AR ve VR kulaklık bölümü olan Reality Lab de dahil olmak üzere meta veriye yönelik kararlı inancına ve harcamalarına bağlıyor.

Haber, Twitter’ın Elon Musk’ın sosyal medya şirketini satın almasından bu yana geçen hafta benzer şekilde bir işten çıkarma dalgası yönetmesiyle geldi. Genel olarak teknoloji endüstrisi şu korkunç koşullarla karşı karşıya: Microsoft’tan Snap’e, işten çıkarma duyuruları yağıyor.

Teknory