Mevcut Bir Instagram Hikayesine Resim veya Video Nasıl Eklenir

Instagram, kullanıcıların arkadaşları ve takipçileriyle fotoğraf ve video paylaşmalarına olanak tanıyan en popüler sosyal medya platformlarından biridir. Instagram, kullanıcı memnuniyetini artırmak için sürekli olarak uygulamayı daha eğlenceli ve ilginç hale getiren yeni ve harika özellikler ekler. 2016’da Instagram, Snapchat’teki benzer bir öğeden modellenen kendi Hikayeler sürümünü başlattı. Instagram Stories, ister bir macerada olun, ister sadece …

Mevcut Bir Instagram Hikayesine Resim veya Video Nasıl Eklenir

Instagram, kullanıcıların arkadaşları ve takipçileriyle fotoğraf ve video paylaşmalarına olanak tanıyan en popüler sosyal medya platformlarından biridir. Instagram, kullanıcı memnuniyetini artırmak için sürekli olarak uygulamayı daha eğlenceli ve ilginç hale getiren yeni ve harika özellikler ekler. 2016’da Instagram, Snapchat’teki benzer bir öğeden modellenen kendi Hikayeler sürümünü başlattı.

Instagram Stories, ister bir macerada olun, ister sadece dinlenirken gününüzü belgelemek için birden fazla fotoğraf ve video paylaşmanıza olanak tanır. Bu hikayeler takipçileriniz tarafından 24 saat içinde görüntülenebilir; bundan sonra arşivinize kaydedilirler. Hikayelerinizdeki fotoğraf ve videolar, Instagram gönderilerinizden ayrı olarak yüklenir.

Instagram Hikayeleri Oluşturma

Instagram Hikayeleri 24 saat sürer (ancak onları daha uzun tutmak için Vurgulayabilirsiniz) ve gizlilik ayarlarınıza bağlı olarak dünya veya sadece takipçileriniz tarafından görüntülenebilir. Gizli hesaplar için hikayenizi yalnızca takipçileriniz görebilir; herkese açık hesaplarda ise herkes hikayelerinizi görebilir.

Instagram Hikayeleri oluşturmak çok basittir.

Aşama 1

Instagram’ı açın ve ana ekranın sol üst köşesindeki “Hikayeniz” simgesini seçin.

Adım 2

Kameranızı kullanarak bir resim veya video çekin ve düzenleyin, istediğiniz gibi efektler, filtreler ve çıkartmalar ekleyin. Ayrıca telefon galerinizden bir fotoğraf veya video seçip yükleyebilirsiniz.

Aşama 3

Memnun kaldığınızda, ana ekranın sol alt köşesindeki “Hikayeniz” simgesine dokunun.

Hikayeniz oluşturulduktan sonra, profil resminizin haber akışının en üstünde göründüğünü göreceksiniz. Canlıyken istediğiniz zaman eserinize erişmek için seçin. 24 saat sonra hikayeniz otomatik olarak kaybolacak; yine de Instagram arşivinizde bulabilir veya kaydetmek için telefonunuza indirebilirsiniz.

Instagram Hikayelerine Yeni Görsel Ekleme

Gün için ilk Instagram hikayenizi ekledikten sonra, biraz daha oluşturmak isteyebilirsiniz. İstediğiniz kadar fotoğraf ve video ekleyebilirsiniz.

Galerinizden bir hikayeye yeni görseller eklemek için:

Aşama 1

Ekranınızın sol tarafındaki kamera simgesine dokunun veya ekranınızı sağa kaydırın.

Adım 2

Galeriye erişmek için yeni resminizi veya videonuzu çekin veya kamerada yukarı kaydırın.

Aşama 3

Resmi gerektiği gibi düzenleyin.

4. Adım

Resmi veya videoyu hikayenize eklemek için ekranın sol alt köşesindeki “Hikayeniz” simgesine dokunun.

Hikayelerinizi arka arkaya görüntülemek için sol üst köşedeki profil resminize tekrar “Hikayeniz” yazan yere dokunun. Hikayeniz oynatıldığında, üstte fotoğraflarınızın/videolarınızın her birini gösteren iki gri çubuk görürsünüz.

Instagram Hikayenize daha fazla fotoğraf ve video eklemek istiyorsanız aynı adımları tekrarlayabilirsiniz.

Hikayenize Fotoğraf Ekleme

Neyse ki, Instagram hikayenize fotoğraf ve video eklemek kolaydır. İçerik eklemek için, daha önce yayınlamış olduğunuz bir hikayeye resim eklemek için şu adımları izleyin:

Aşama 1

Instagram uygulamasını açın ve ana sayfada kalın. Sol üst köşede hikayenizi bulun ve yuvarlak simgeye uzun basın.

Adım 2

Açılır pencerede ‘Hikayenize Ekle’yi seçin.

Aşama 3

Eklemek istediğiniz görselleri seçin ve normalde yaptığınız gibi ‘Gönder’i tıklayın. Yeni resim hikayenizde görünecek.

Instagram Hikayem Nerede Görünüyor?

Hikayelerinizi Instagram’a yükledikten sonra, şu yerlerde görünecekler:

  • Feed’in üst kısmında: Takip ettiğiniz kişilerle birlikte profil resminizi göreceksiniz.
  • Profilinizde: Profil fotoğrafınızın çevresinde renkli bir halka görünecek ve insanlar Hikayenizi ortaya çıkarmak için buna dokunabilecek.
  • Feed’inizde, paylaştığınız gönderinin yanında: Bir gönderi paylaştığınızda profil resminizin etrafında renkli bir halka görünür; insanlar hikayenizi görüntülemek için buna dokunabilir.
  • Direct gelen kutusunda: Instagram Direct gelen kutunuzda, profil resminizin etrafında renkli bir halka belirecektir. Arkadaşlarınız hikayelerinizi görüntülemek için buna dokunabilir.

Instagram Hikayesinden Fotoğraf veya Video Silme

Instagram hikayenize yanlış fotoğrafı eklediyseniz veya bu konudaki fikrinizi değiştirdiyseniz, istediğiniz zaman Hikayenizden silebilirsiniz. İşte nasıl:

  1. Hikayenizi açın.
  2. Ekranınızın sağ alt kısmındaki Daha Fazla simgesini (üç nokta) seçin.
  3. Ardından, sil’e dokunun.

Hikayenizi Gönderdikten Sonra Başka Ne Yapabilirsiniz?

Instagram, Hikayenize daha fazlasını eklemenin yanı sıra, tüm arkadaşlarınıza gönderdikten veya yayınladıktan sonra düzenleme yapma yeteneğinizi sınırlar. Filtrelerde düzenlemeler yapmak veya metin eklemek istiyorsanız, biraz zorlukla karşılaşacaksınız. Ne yazık ki, ihtiyacınız olacak Hikayenizi yeniden yükleyin.

Ancak hikayenizin sonsuza kadar yaşamasını istiyorsanız, onu Öne Çıkanlar’a ekleyebilirsiniz. Instagram’da Öne Çıkanlar, profilinizde sonsuza kadar (veya en azından siz onu silene kadar) yaşayacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

İster bir Instagram uzmanı olun, ister acemi olun, sorularınızı duyduk! İşte okuyucularımızın Instagram hakkında sorduğu soruların bazı cevapları!

Bir Instagram gönderisine resim ekleyebilir misiniz?

Ne yazık ki hayır. Bir Instagram gönderisi, bir Instagram Hikayesinden farklıdır. İlki, siz onu silene kadar Instagram hesabınızda kalıcı bir bağlantıdır, ancak aynı zamanda düzenleme ve güncelleme için bir Öykü ile aynı seçeneklere sahip değildir. Normal bir Instagram gönderisini yayınladıktan sonra, düzenlemek veya içerik eklemek için çok fazla seçenek yoktur.u003cbru003eu003cbru003e Gönderinin tamamını silmeniz ve baştan yüklemeniz gerekecek.

Instagram Öne Çıkanlar’ınıza içerik ekleyebilir misiniz?

Evet, u003ca href=u0022https://social.techjunkie.com/create-instagram-highlights/u0022u003eDüzenleyebilir ve Highlightsu003c/au003e’nize içerik ekleyebilirsiniz. Öne çıkanlar, Hikayenizi profilinizde görüntülemek için daha kalıcı bir seçenektir. Daha fazla içerik eklemek isterseniz, profil sayfanızı ziyaret edip ‘Profili Düzenle’ düğmesinin altında bulunan vurguyu tıklayarak yapabilirsiniz.

Instagram Hikayeme nasıl birden fazla resim ekleyebilirim?

Hikayeler genellikle bir video veya yalnızca bir resim içeren kısa alıntılardır. Seçeneklerden biri, birden fazla görüntü arasında gezinmek ve videoyu yüklemek için telefonunuzun ekran kaydı özelliğini kullanmaktır. Bunun iyi görünmesi için, sadece hikayenize yüklemek istediğiniz fotoğraflar için telefonunuzda bir albüm oluşturmanız, ancak videonun uzunluğuna da dikkat etmeniz gerekebilir.u003cbru003eu003cbru003eDiğer seçenek, arka plan olarak bir fotoğraf ayarlamaktır. ve daha fazla fotoğraf yüklemenize izin veren Snapchat etiketlerinden birini kullanın. Gönderirken, fotoğrafınızı çekin veya seçin ve çıkartmalara erişmek için alttan yukarı kaydırın.

Instagram Hikayeleri, uygulamayı biraz daha ilginç kılan zarif bir özelliktir. Bunların zaman sınırlı doğası, sistemin hem yararı hem de düşmanıdır, ancak sizi hızlı bir şekilde yaratıcı olmaya zorlar. Aynı zamanda, en yenisine ulaşmak için haftalarca süren diğer hikayeleri kaydırmanız gerekmediği anlamına gelir.

Teknory